Závislost na internetu
Zodpovězené dotazy týkající se tématu závislosti na internetu.
Omlouváme se za dočasně nefunkční systém online poradny.
Položit dotaz
-
05.03.2018 - závislost na telefonu
Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda pořádáte i nějaké přednášky pro školy, kde probíráte nebezpečí závislosti na telefonu atd.
Případně, jak dostat dítě do poradny, pokud odmítá, že má problém.
Děkuji za odpověď,
Adéla -
Dobrý den,
přednášky bohužel nepořádáme, mohu Vám ale nabídnout prostor, který máme každou středu od 15 hodin pro osoby blízké, kde se můžete přijít o své situaci poradit. Případně Vás také můžu odkázat na Rodičovskou linku (která není jenom pro rodiče) https://www.rodicovskalinka.cz/.
Jak dostat do poradny dítě, které nechce, je určitě velmi těžké a doporučila bych Vám s ním promluvit o tom, co vidíte, že se děje. Také o tom mluvte s jeho rodiči. Řekněte jim, jak situaci vnímáte, co se děje, jak se to projevuje. Jestli je dítě v ohrožení, doporučila bych kontaktovat OSPOD.
S pozdravem
Lenka Richterová
- 29.12.2017 - internetové hráčství Je možné léčit i děti. Existuje tato možnost a speciální postupy?
-
Dobrý den,
existují adiktologické ambulance, které se věnují přímo dětem a adolescentům. Jedna z nich je u nás: Ambulance dětské a dorostové adiktologie (224 968 253, addambulance@vfn.cz) další jsou například v Kladně, v Ústí nad Labem a Českých Budějovicích. Pokud Vás zajímají bližší informace určitě je můžete kontaktovat a zeptat se.
S pozdravem
Lenka Richterová