Závislost na internetu

Zodpovězené dotazy týkající se tématu závislosti na internetu.

Omlouváme se za dočasně nefunkční systém online poradny.

Položit dotaz

Na začátek « 1 2 3 4 5 6 7 8 11 16 21 22 » Na konec
05.03.2018 - závislost na telefonu Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda pořádáte i nějaké přednášky pro školy, kde probíráte nebezpečí závislosti na telefonu atd.

Případně, jak dostat dítě do poradny, pokud odmítá, že má problém.

Děkuji za odpověď,

Adéla
Dobrý den,

přednášky bohužel nepořádáme, mohu Vám ale nabídnout prostor, který máme každou středu od 15 hodin pro osoby blízké, kde se můžete přijít o své situaci poradit. Případně Vás také můžu odkázat na Rodičovskou linku (která není jenom pro rodiče) https://www.rodicovskalinka.cz/.
Jak dostat do poradny dítě, které nechce, je určitě velmi těžké a doporučila bych Vám s ním promluvit o tom, co vidíte, že se děje. Také o tom mluvte s jeho rodiči. Řekněte jim, jak situaci vnímáte, co se děje, jak se to projevuje. Jestli je dítě v ohrožení, doporučila bych kontaktovat OSPOD.
S pozdravem

Lenka Richterová
29.12.2017 - internetové hráčství Je možné léčit i děti. Existuje tato možnost a speciální postupy?
Dobrý den,

existují adiktologické ambulance, které se věnují přímo dětem a adolescentům. Jedna z nich je u nás: Ambulance dětské a dorostové adiktologie (224 968 253, addambulance@vfn.cz) další jsou například v Kladně, v Ústí nad Labem a Českých Budějovicích. Pokud Vás zajímají bližší informace určitě je můžete kontaktovat a zeptat se.

S pozdravem

Lenka Richterová
Na začátek « 1 2 3 4 5 6 7 8 11 16 21 22 » Na konec


1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy Magistrát HMP Všeobecná fakultní nemocnice v Praze Úřad vlády České republiky