Závislost na internetu

Zodpovězené dotazy týkající se tématu závislosti na internetu.

Omlouváme se za dočasně nefunkční systém online poradny.

Položit dotaz

Na začátek « 1 6 11 12 13 14 15 16 17 18 21 22 » Na konec
07.07.2011 - závislost na internetu Dobrý den, seznámila jsem se s přítelem (je mu 33) na jedné online hře, kterou jsme oba hráli. On ale takovým způsobem, že ho nakonec vyhodili z práce. Řekli jsme si, že po skončení serveru začneme normálně žít. Chvíli to tak fungovalo- našel si novou práci, a snažil se. Já jsem také přestala. Pak jsem ale zjistila, že hraje na novém serveru. Říkal mi, že si kliká jen tak pro zábavu, já jsme ale viděla, že tomu opět propadl- seděl u toho do noci, byl podrážděný, když jsem chtěla někam jít, když měl volno, tak potom vstával na poledne, doběhl si rychle koupit něco k jídlu a zase šel k internetu, chodil na internet i v práci (zatím ho ještě nevyhodili), telefonoval svým "kolegům" ze hry a mně se téměř přestal věnovat. Nakonec jsme se kvůli tomu rozešli. Bude to skoro měsíc, záleží mi na něm a nevím, jak mu pomoci. Sám si to nepřipouští, ale podle mě to je závislost. Jak mu mám pomoci?
Dobrý den,

bohužel je velmi těžké pomoci lidem, kteří o to nestojí. Do takovéto kategorie spadá asi i váš bývalý přítel, pro kterého ani není alarmující, že díky trávení nadměrného množství času na internetu přišel o práci a nakonec i o partnerský vztah. Za těchto okolností nezbývá než čekat, že mu jednou dojde, že má se závislostí na internetu vážný problém, a rozhodne se sám s tím něco dělat. Vy pro něj můžete asi maximálně udělat to, že mu dáte najevo, že když bude chtít své chování změnit, ráda mu v tom pomůžete.

s pozdravem

Petra Holcnerová
03.05.2011 - Klasika, neučení, internet Srdečně zdravím a jak se zdá, hlásím se do skupiny prokrastinátorů. Můj celoživotní problém je odkádání a zdá se že i vyhýbání se učení a v poslední době i povinnostem, které jsou příjemnější. Zdá se že to u mě narůstá někam kam už nechci. Potřebuji si např. dodělat maturitu, již jsem u třetího pokusu a zase mi je vše přednější než učení. Takto už to jde skoro 20 let, dnes už nemám opravdu času nazbyt, pokud nedokončím školu, přijdu o práci a zdá se že ani to nestačí. Vždy jsem měla problém s dochvilností, ten se mi daří řešit, ale zdá se, že je to na úkor jiných věcí, rovněž důležitých. Internet je pochopitelně moje závislost také. Ale i když nebyl, řešila jsem teto problém taky. Podotýkám, že hry nehraju ani jsem k nim neměla nikdy sklon, to je pro mne opravdu ztráta času. Dokonce odkládám i mateřství a to už mi je 38. Vím, že bych to vše měla problém zvládat. Jsem také atopička, poslední 2 roky jsem měla problém s ekzémem, ale zdá se mi, že jsem trošku upravila životosprávu a zlepšilo se to.Tomu jsem dávala za vinu část své nesoustředěnosti a možná i únavy. Ráda bych si s problémem poradila sama, doma mám podporu. Bude li to možné. Jinak partner má 2 děti, společná péče,zaměstnání, dojíždění, dům, zahrada, 2 psi, koníčky ...vše jinak zvládám. Děkuji.
Dobrý den,

v první řadě doporučuji zkusit náš svépomocný program pro prokrastinaci a i pro závislost na internetu. Pokud jste ho vyzkoušela a bez nějakého výsledku, asi bych vám doporučila se obrátit na nějakého psychologa a zkusit vyřešit váš problém s ním, protože půjde asi o trochu komplexnější problém.
s pozdravem

Petra Holcnerová
Na začátek « 1 6 11 12 13 14 15 16 17 18 21 22 » Na konec


1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy Magistrát HMP Všeobecná fakultní nemocnice v Praze Úřad vlády České republiky