Jiné drogy

Zodpovězené dotazy týkající se tématu užívání ilegálních psychoaktivních látek.

Omlouváme se za dočasně nefunkční systém online poradny.

Položit dotaz

Na začátek « 1 6 7 8 9 10 11 12 19 28 37 44 » Na konec
12.01.2021 - Pomoct Ahoj kamo pptrebujo pomoct udělal se mi velký absence a nevím co stym dělat přepis aspoň co nato maď dat aby to splesklo a neno kam jít doktorovi
Dobrý den,
obraťte se na nejbližší kontaktní centrum, tam Vám poskytnou základní ošetření a zkontaktují Vás s lékařem.
Zde kontakty: https://www.drogy-info.cz/mapa-pomoci/?t=2&r=4#result
Za online poradnu Jarda Vacek
18.10.2020 - užití DMT a stavy derealizace Dobrý den, píšu Vám za svého syna, je mu 20 let. Asi půl roku má bolesti hlavy a stavy dekoncentrace a derealizační stavy.
Předtím asi měsíc užil - z nudy - DMT / to ale přiznal jen asi před týdnem/ , pak měsíc nic a pak nastali tyto problémy. Přisuzoval je stresům z blížící se maturity. Odmaturoval, přes prázdniny stále stejné potíže. Všichni jsme čekali, že to odezní. Nastoupil na VŠ v Praze, nemůže se učit, stále trvá dekoncentrace nebo bolesti hlavy a stavy derealizace. Dále užil asi před týdnem další - ale výrazně menší dávku DMT - aby se ujistil, že je to z této látky- a je horší. Upadá do deprese. Všechna vyšetření na dif. dg bolestí hlavy měl negativní. Psychiatr, ke kterému byl objednán, je nemocný, nevím, kdy se k němu dostane.
Prosím , poraďte. Děkuji
Dobrý den,
děkujeme Vám za dotaz. Je velmi dobře, že syn prošel vyšetřeními somatických lékařů, kteří tak mohli vyloučit somatické příčiny synova stavu. Podle Vašeho popisu prochází poměrně turbulentním obdobím plným změn – ukončení střední školy, začátek vysoké školy, změna kolektivu, další stupeň separačního procesu. Vše má ovšem ještě ztíženo koronavirovou situací. Takové životní období může být spojené se zvýšenou úzkostí a úzkostností, která se může projevovat také derealizací, depersonalizací, apod. Látky halucinogenového charakteru mohou tyto stavy prohlubovat, zhoršovat i vyvolávat. Je též dobré, že je syn objednán k psychiatrovi. Ten může doporučit také psychoterapeutickou pomoc, která by mohla být pro Vašeho syna tak jako tak oporou a pomocí v nelehké a obtížné době, tuto pomoc bych doporučil s výše zmíněným psychiatrickým posouzením. Na psychiatrické vyšetření se z pravidla vždy čeká několik týdnů a aktuální situace v souvislosti s covid-19 může vše ještě stěžovat.

Mějte se a synovi přejeme hodně sil,
Tomáš Jandáč a Kateřina Rokosová
Na začátek « 1 6 7 8 9 10 11 12 19 28 37 44 » Na konec


1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy Magistrát HMP Všeobecná fakultní nemocnice v Praze Úřad vlády České republiky