Jiné drogy

Zodpovězené dotazy týkající se tématu užívání ilegálních psychoaktivních látek.

Položit dotaz

Na začátek « 1 3 4 5 6 7 8 9 13 19 25 30 » Na konec
17.03.2018 - KOKAIN Dobrý den,

v sobotu jsem si dala kokain, trpim uzkostnou poruchou a az ted jsem se dozvěděla, jak jsem riskovala a jakou hloupost jsem udělala. Serotoninovy syndrom atd. Samozřejmě přišel hroznej dojezd. Pět dnu jsem byla psychicky úplně na dně, panické ataky, hrozny stavy, pan doktor, který neví co jsem udělala mi zvedl antidepresiva Citalopram. Je mi nyní po týdnů lépe, ale stále to není úplně dobre. Jsem si vědoma své chyby a nebudu ji už nikdy opakovat.
Jen bych chtěla uklidnit a slyšet, že bude zase vše dobře a ze se můj stav vrátí do normálu az se dostaví zvýšený účinek antidepresiv.
Děkuji moc za odpověď
Dobrý den,
postup pana doktora, který Vám zvýšil Citalopram je v pořádku a pokud je Vám lépe, tak vše postupuje správným směrem a mělo by se to srovnat. Pokud by tomu tak nebylo, tak doporučuji přiznat doktorovi, co se stalo ať můžete společně řešit, co dále.

Ať se daří

Lenka Richterová
11.01.2018 - Přetrvávající problémy po jednorázovém užití kokainu Dobrý den, v polovině listopadu jsem jednorázově užil kokain v kombinaci s alkoholem, přetím jsem nikdy nic podobného neměl. Dva dny poté se dostavily obtíže, které mi nejspíše zhoršil stres, byla to nespavost a poté další občasné projevy - motání hlavy, lehká bolest na levé straně hrudi, klepání nohou, bušení srdce, někdy i stažený žaludek úzkostí. Postupem času se vše začlo lepšit, užíval jsem meduňkový čaj a Hořčík, zinek a vápník. Parkrát už jsem si myslel, že je vše v naprostém pořádku, ale potom se pokaždé potíže s nespavostí vrátily, to bylo někdy v prosinci a možná jsem si to způsobil neuvážlivou konzumaci alkoholu, a tak jsem začal abstinovat, což dělám již několik posledních týdnů.
Teď k průběhu nespavosti, časem se unavím a dostaví se takové zvláštní myšlenky, jsou to jakoby krátkodobé sny, které nedávají žádný smysl, skoro by se dalo říct, že halucinace, trvají pár sekund. Já se snažím usnout a dostávám se k nim, pak nastane okamžik, kdy se mi tato věc zdá a poté se vzbudím a jsem znovu ve stavu bdělosti a zkouším usnout znovu. Takhle se to opakuje třeba i několik hodin, mezitím můžu parkrát na chvíli usnout normálně. Nakonec usnu na 3-4 hodiny minimálně. Ty krátké sny nedávají žádný smysl, těžko se to popisuje, ale vyskytují se tam věci, které si můj mozek vybavuje normálně ze života, takže se to zdánlivě neliší od normálních snů, pokaždé se ale vzbudím, jak jsem uvedl.
Je to velmi nepříjemné, ale pokaždé se mi to během pár dní zlepšilo a pak jsem spal normálně, než se mi tyto stavy znovu vrátily. Ve dne jsem schopen fungovat normálně, žádné stihomamy nemám.
Na konci měsíce mám odjíždět na studijní pobyt do zahraničí a rád bych se zotavil úplně. Proto prosím o radu, jak postupovat dále.
Dobrý den,
je dobře, že své problémy neberete na lehkou váhu, a že se o své zdraví staráte, mj. i tím, že abstinujete.
Obávám se ale, že potíže, které popisujete, nemusí mít přímou souvislost s užitím kokainu. I samotný stres, který můžete více či méně vědomě pociťovat před odjezdem na delší studijní pobyt, může vést k úzkostem, které se projeví nespavostí. Doporučuji Vám navštívit psychologa a kromě užití kokainu s ním probrat i širší souvislosti ve Vašem životě.
Přeji Vám co nejrychlejší úlevu a zdravý spánek, ale jsem si vědom toho, že to může být díky složitosti lidské psychiky běh na delší trať. A s abstinencí to určitě půjde o dost lépe, než kdybyste v užívání pokračoval.
Hodně zdaru.
Jarda Vacek
Na začátek « 1 3 4 5 6 7 8 9 13 19 25 30 » Na konec


1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy Ministerstvo zdravotnictví České republiky Magistrát HMP Všeobecná fakultní nemocnice v Praze Úřad vlády České republiky

Vzhledem k aktuální situaci v souvislosti s COVID-19 jsou zrušeny veškeré skupinové aktivity včetně prostoru pro rodinné příslušníky. Děkujeme za pochopení, tým adiktologické ambulance