Jiné drogy

Zodpovězené dotazy týkající se tématu užívání ilegálních psychoaktivních látek.

Omlouváme se za dočasně nefunkční systém online poradny.

Položit dotaz

Na začátek « 1 10 19 28 33 34 35 36 37 38 39 44 » Na konec
26.01.2012 - drogy Čo vravíte na ibogain prosím
Dobrý den,
ibogain je droga s psychedelickými vlastnostmi, která v některých výzkumech prokázala účinnost při zmírňování touhy po návykových látkách (např. heroinu, kokainu a alkoholu) a zároveň snižovala odvykací příznaky (absťák), teoreticky by tedy mohla být využitelná v léčbě závislostí, zejména proto, že sama údajně závislost nevyvolává. Nicméně se určitě nejedná o žádný zázračný lék na závislost, v České republice se léčba ibogainem neprovádí. Pokud máte Vy nebo někdo z Vašich blízkých problém se závislostí a uvažujete o samoléčbě ibogainem, nemohu to doporučit. Dosud nejsou známy všechny možné komplikace, které může nahodilé podávání ibogainu vyvolat. K dispozici je celé spektrum služeb, které léčbu závislosti nabízejí, takže si lze určitě vybrat něco, co bude vyhovovat.
Jaroslav Vacek
15.12.2011 - těhotenství, pervitin dobrý den, jsem ve třetím měsíci těhotenství, které jsen neplánovala. Zjistila jsem to teprve nedávno a od té doby mám strach, že dítěti něco bude. Na začátku jsem totiž docela brala pervitin. Nevím co teď dělat. Děkuju za odpověď.
Dobrý den,

Z Vašeho dotazu není zcela jasné, zda ještě užíváte pervitin a zda jste svého gynekologa informovala o tomto problému (měl by to vědět). V každém případě doporučujeme kontaktovat paní doktorku Preslovou na tel.čísle 220 803 130 nebo mailu preslova@sananim.cz . Zde je odkaz přímo na zařízení http://sananim.cz/denni-stacionar-(dst).html . Nebo můžete využít služeb Centra pro rodinu - http://www.dropin.cz/centrum-pro-rodinu .

Přeji hodně síly.
Anna Fomenková
Na začátek « 1 10 19 28 33 34 35 36 37 38 39 44 » Na konec


1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy Magistrát HMP Všeobecná fakultní nemocnice v Praze Úřad vlády České republiky