Jiné drogy

Zodpovězené dotazy týkající se tématu užívání ilegálních psychoaktivních látek.

Omlouváme se za dočasně nefunkční systém online poradny.

Položit dotaz

Na začátek « 1 10 15 16 17 18 19 20 21 28 37 44 » Na konec
11.05.2018 - Sanval Dobrý den,
již asi sedm let denně užívám na spaní lék z této skupiny, kvůli problémům s usínáním. Nyní většinou potřebuji 1,5 tablety. Moje lékařka se brání mi jej nadále předepisovat, že maximální dávka je 1 tableta. Jak se závislosti zbavit?
Dobrý den,

léky se obvykle snižují 1. den o přibližně 25% dávky a další den o 5%. Doporučila bych Vám to ale konzultovat s Vaší lékařkou nebo psychiatrem z oboru závislostí. Případně se také můžete obrátit na některou z adiktologických ambulancí a přijít to probrat osobně. Záleží jak na Vás snižování bude působit a případně jak dále řešit problémy se spánkem.

Přeji hezký den

Lenka Richterová
28.03.2018 - Závislost leky Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda je dle Vás možné zvládnout závislost na lecich(tramal) bez ústavní a substitučni léčby? Postupným snižováním dávky a ambul.dochazeni do odborné ambulance! A zda máte zkušenost u těchto problémů s Bachovymi kapkami? Děkuji moc za odpověď!
Dobrý den,
ambulantní detoxifikace (snižování a vyabstinování) a následně léčba a pravidelné docházení jsou možné. Záleží určitě na tom, kolik tramalu se užívá a jak je závislost závažná. Doporučila bych Vám to zkonzultovat osobně s adiktologem. Kontakty můžete nalézt zde: https://www.drogy-info.cz/mapa-pomoci/
Zkušenost s Bachovými kapkami u nás v ambulanci nemáme a ani neznáme nikoho, kdo by ji měl.

S pozdravem

Lenka Richterová
Na začátek « 1 10 15 16 17 18 19 20 21 28 37 44 » Na konec


1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy Magistrát HMP Všeobecná fakultní nemocnice v Praze Úřad vlády České republiky