Jiné drogy

Zodpovězené dotazy týkající se tématu užívání ilegálních psychoaktivních látek.

Položit dotaz

Na začátek « 1 7 13 15 16 17 18 19 20 21 25 30 » Na konec
01.07.2013 - NORMALNÍ REAKCE NA PERVITIN NEBO VÁŽNÁ NEMOC? DOBRÝ DEN ,
PROSIM VÁS MOC PORADTE , OSOBA MI VELMI BLÍZKÁ BERE PERVITIN NITROŽILNĚ DENNĚ ASI KOLEM 4 MĚSICU, JE NORMÁLNÍ MÍT REAKCI JAKO VELMI SUCHÁ KUŽE NA RUKOU KTERÁ MÁ KRVÁCEJÍCÍ A HNISAVÝ PRASKLINY NAKE JSOUT VETŠÍ ALE VETSINOU VYPADAJÍ JAKO TŘÍSKY NA PSTECH ZEVNTIR I ZVENKU BOLESTIVÉ, A PAK VELMI OSKLIVÉ HNISAVÉ KRVAVÉ BOLAKY NA RUKOU NOHOUCH A OBLIČEJI PO DOBRÁNÍ ANTIBIOTIK TY Z OBLIČEJE ZMIZELI ALE TY NA NOHÁCH A RUKÁCH JSOU VYSTOUPLÉ SUCHÉ KTERÉ V SOBE MAJÍ ZANET,
DÁLE I PŘESTO ŽE JÍ SICE TROCHU MENE NEZ OSTATNÍ ALE URČITĚ NEHLADOVÍ TAK JÍ VÁHÁ TAK PRUDCE SPADLA DOLU I PŘESTO ŽE JÍ I TUČNÉ VĚCI MÁ VŠUDE NAJEDNOU VIDET HROZNĚ KOSTI VZADU NA KRUKU CELE RUCE NO VSUDE VYPADÁ TO VELMI ŠPATNĚ ,PRSA TAKÉ UPLNE VYMIZELA,STĚŽOVALA SI NA KŘEČE VELKÉ V BŘICHU ALE TED MÁ NA BOLEST PRÁSKY TAK JI NECITI, MENTRUACE BYLA OPOŽDĚNÁ 3 TYDNY A PAK SE NEJEVILA MOC NORMÁLNĚ,A ROZHODNĚ JE NECO SPATNĚ S KRVÍ CO POPISUJE JE ŽE KRES SE V PŘI PODÁNÍ JAKOBY ROZPADÁ MÁ BUBLINKY A A VEDE TO K UPLNÉMU UCPÁNÍ JEHLY, BOULE SE JÍ DELAJÍ A PALÍ TO I KDYŽ JE APLIKACE SPRÁVNE, JE TO VŠECHNO NORMÁLNÍ KDYŽ ČLOVĚK BERE PERVITIN NEBO JE NEMOCNÁ? BOJÍ SE JÍT K OBVODNIMU LEKARI NA KREV.
DEKUJI ZA RADU
Dobrý den, píšete, že se obáváte možných zdravotních komplikací u blízké osoby, která užívá pervitin. Popisované kožní projevy mohou být způsobeny bakteriálním zánětem, k posouzení je ale potřeba problémová místa vidět. Váhový úbytek při užívání pervitinu (nevím jak často a jak moc užívá) je běžný jev, srážlivost ve stříkačce záleží také na více faktorech.
Píšete, že se bojí jít k obvodnímu lékaři, pokud toto přetrvává, obraťte se na Kontaktní centrum, což je zařízení pro uživatele drog, jehož pracovníci mohou zdravotní stav Vaší známé posoudit, popř. doporučit lékaře, který má zkušenosti s prací s uživateli drog. Zařízení podle místa bydliště můžete nalézt zde:
http://www.drogy-info.cz/index.php/map/
v posledním výběru zvolte možnost „kontaktní centrum“. V tomto zařízení jsou služby poskytovány anonymně, takže nemusíte uvádět své údaje, ani nic neplatíte.
Každopádně, pokud známá nechce mít zdravotní problémy, je lepší drogy neužívat.

S pozdravem
B. Janíková
17.06.2013 - hladina amfetaminu Dobry den,chtela jsem se zeptat....pred nekolika tydny jsem byla testovana policii CR na pritomnost drog v tele, nejprve orientacnim testem ze slin, ten byl pozitivni, byla mi odebrana krev, zde se objevila hladina 80 ng/ml amfetaminu. Drogy neberu a nikdy jsem nebrala. Trpim migrenami, uzivam Imigran. Je mozne, ze tento lek muze zpusobit takove zkresleni testu? Dekuji za odpoved.
Dobrý den,
falešně pozitivní (tedy nepravdivý) nález obecně nelze vyloučit, obzvlášť pokud nevíme, jaká skríningová metoda byla použita a jak byla kvantita amfetaminu stanovena.
Takové testy bývají označené jako semikvantitativní (což ale neodpovídá realitě-nedokáží pravdivě určit hladinu). Veškeré imunometody na drogy mají jen orientační charakter a nedávají pravdivý a u soudu použitelný kvantitativní (kolik látky) výsledek.
Nález se obvykle musí ověřovat buďto tenkovrstevnou chromatografií a z krve nejčastěji plynovou chromatografií GCMS - tyto poskytnou pravdivé a věrohodné výsledky, ale tyto metody bývají drahé (několik tisíc korun) a proto nebývají vždy indikovány.
Jestli je ještě někde (PČR, laboratoř?) k dispozici vzorek krve, doporučujeme se obrátit na soudního znalce v oboru toxikologie, který může metodiku analýzy rozporovat a porovnat.

za tým poradny Jarda Vacek
s podporou Ústavu soudního lékařství a toxikologie 1.LF

Na začátek « 1 7 13 15 16 17 18 19 20 21 25 30 » Na konec


1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy Ministerstvo zdravotnictví České republiky Magistrát HMP Všeobecná fakultní nemocnice v Praze Úřad vlády České republiky

Vzhledem k aktuální situaci v souvislosti s COVID-19 jsou zrušeny veškeré skupinové aktivity včetně prostoru pro rodinné příslušníky. Děkujeme za pochopení, tým adiktologické ambulance