Jiné drogy

Zodpovězené dotazy týkající se tématu užívání ilegálních psychoaktivních látek.

Položit dotaz

Na začátek « 1 2 3 4 7 13 19 25 27 » Na konec
29.05.2019 - drogy dobry den. syn za 2 mesice 17 let. z patka na sonotu v brne party. nad ranem kolabs, nasledne privolana RZ. kapacka. odbery a vysledek amfetamin, metamfetamin, trava, extaze a alkohol. neproblemovy kluk. pracant. sportovec. tvrdi ze mu asi dal nekdo neco do piti. ze pil a kouril a dal si s nekym travu. po 3 dnech v nemocnici ho mame doma. dost uspornej rezim na prochazky jsme nastavili a po dnesni debate stale tvrdi ze zkusenost nema a at ho vezmem klidne kamkoliv, kde se prokaze, ze je cistej.... uvazuji o schuzce o vas. prosim o nazor. Dekuji
Dobrý den,
z jednorázového excesu není třeba dělat velký problém, ale zároveň to nedoporučuji bagatelizovat. Je pochopitelné, že máte strach o život svého syna, který byl reálně ohrožen. Ať už drogy v téhle kombinaci užil sám, nebo mu je nějaký "kamarád" přidal do pití, choval se Váš syn velmi rizikově. To je na jednu stranu pro tento věk typické, na druhou stranu jste tu vy, rodiče, kteří by měli stanovit jasné mantinely a tím eliminovat možnosti podobných excesů v budoucnosti.
Testování na drogy bych doporučil až v krajním případě, když selžou všechny ostatní prostředky, jak najít společnou řeč. Zdá se, že Váš syn má zájem na vašem vztahu, vlastním zdraví a dobrém fungování - využijte toho a domluvte si jasná pravidla pro vycházky i vzájemnou komunikaci. Samozřejmě návštěvu v naší dětské ambulanci lze domluvit. Může prospět Vám, abyste porozuměla celé situaci a probrala možnosti, jak se teď i v budoucnu zachovat; může prospět Vašemu synovi, aby se lépe vyznal sám v sobě a třeba se rozhodl pro tu méně rizikovou cestu životem; a určitě může prospět i vašemu vztahu, abyste spolu zvládli otevřeně komunikovat a aby vaše konflikty, kterým se nevyhnete, nebyly destruktivní.
Číslo pro objednání je na stránkách naší poradny.
Jarda Vacek
11.02.2019 - Pervitin a dárcovství krevní plazmy Dobrý den, dozvěděl jsem se, že osoba z mého okolí, která 2x týdně šňupe pervitin, je zároveň pravidelně 2x měsíčně dárcem krevní plazmy. Pervitin užívá i bezprostředně před darováním. Rád bych se zeptal, tato osoba svým jednáním ohrožuje život či zdraví lidí, kteří jsou příjemcem této krevní plazmy či produktů, které se z plazmy vyrobí. Děkuji Vám.
Dobrý den,
radila jsem se ohledně vašeho dotazu s kolegy. Užívání návykových látek je kontraindikací k darování krve i plazmy a to hlavně z toho důvodu, že člověk, který užívá, může brát rizikově - například u šnupání sdílet šňupátka, a tím zvyšuje pravděpodobnost, že se nakazí nějakým infekčním onemocněním a tím i svojí plazmů. Na infekční nemoci se sice plazma testuje, ale je zde imunologické okénko, což je období, kdy se infekční onemocnění neodhalí.
Před každým odběrem většinou člověk vyplňuje dotazník, kde se ho obvykle na užívání návykových látek ptají a apeluje se tím na zodpovědnost každého člověka vyplnit pravdu.
S pozdravem
Lenka Richterová
Na začátek « 1 2 3 4 7 13 19 25 27 » Na konec


1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy Ministerstvo zdravotnictví České republiky Magistrát HMP Všeobecná fakultní nemocnice v Praze Úřad vlády České republiky

Prostor pro rodinné příslušníky a osoby blízké bez objednání je pravidelně každou středu v 15:00. Sraz v čekárně Kliniky adiktologie. Těší se pracovníci ambulance