Jiné drogy

Zodpovězené dotazy týkající se tématu užívání ilegálních psychoaktivních látek.

Položit dotaz

Na začátek « 1 2 3 4 7 13 19 25 30 » Na konec
14.01.2020 - Jiné drogy Dobrý den,je mi 37 let a jsem závislá na pervitinu a heroinu. Pervitin beru cca 20 let a heroin asi 7-8 let. Ráda bych se přihlásila do methadonového programu. Byla jsem se zeptat v Dropi-inu, ale tam po mě chtějí prodělané ústavní léčby a ty já nemám. Byla jsem ve výkonu trestu, ve Světlé nad Sázavou, odkud jsem byla propuštěna 5.3.2019 a poté jsem absolvovala ambulantní léčbu, ve spolupráci s Sananimem. Abstinovat vydržím vždy pár měsíců (asi 2-3 měsíce) a pak se bohužel k opiatum vždy vrátím.
Ráda bych se tedy zeptala, jestli u Vás bych měla vyšší šanci se dostat do methadonového programu, s výše uvedenými skutečnostmi. Děkuji mockrát za Vaši odpověď.
Dobrý den,
náš substituční program nemá podmínku předchozí rezidenční léčby. Bohužel máme plnou kapacitu a proto funguje pořadník, kam rádi zapíšeme každého zájemce, nicméně čekací doba je v řádu měsíců. Pokud máte zájem, zavolejte nám (224 968 216-7) a my si Vás zapíšeme.
Andrea Sudíková a Jarda Vacek
29.11.2019 - Pervitin a substituční léčba Dobrý den, stručně-od 17 let střídavě nitrož.užívání a abstinence. vždy cca 2roky abs./1rok užívání.Pak jsem zkusila pár lečeben a nakonec stejně zůstala doma a zvládla to ambulantně.Nyní po 3,5letech opět drogy.Cca 3 měsíce. Denně.Je mi 33, mám rodinu a dvě děti. mám i práci a přestat chci.Existuje však něco, co mi pomůže s počáteční extrémní únavou?nemohu nepřijít do práce na jediný den.To je nekompromisní.Je něco kromě kávy co mi ráno pomůže? Usínám i v sedě :-( A existuje substituční léčba u závislosti na pervitinu? Já to ale nesmím říct mému psychiatrovi...poslal by na mě ospod..apod..
Beru troje antidepresiva. Již cca 5 let.Děkuji za odpověď.
Dobrý den. V první řadě bych chtěla podpořit Vaše rozhodnutí přestat užívat pervitin. Sama jistě víte, že je vysoce návykový a může způsobit výrazné psychické i somatické obtíže.
V České republice momentálně oficiální substituční program pro léčbu závislosti na metamfetaminu (pervitin) neexistuje, i když v budoucnosti možná můžeme čekat nějaké změny, jelikož v okolních státech s touto substituční léčbou dexamfetaminem mají zkušenosti. V zahraničí se používá Ritalin jako substituce (ten však je také návykový), vhodné jej užívat pod odborným lékařským dohledem a nezneužívat jej (tedy nezvyšovat dávky ani frekvenci užívání). Rivotril patři do skupiny benzodiazepinu, i zde je potenciál závislosti velmi vysoký a užívání může způsobit komplikace, především v kombinaci s alkoholem. O užívání těchto léků byste se měla rovněž poradit s psychiatrem. Nyní Vám mohu doporučit, návštěvu psychiatra i adiktologa. Zde je odkaz na mapu pomoci ( https://www.drogy-info.cz/mapa-pomoci/ ), kde se můžete dozvědět o psychiatrických a adiktologických službách ve vašem okolí. Léčbu byste neměla podcenit, zkuste zvážit dlouhodobou ambulantní psychoterapii. Dále je potřeba aktivně odpočívat, trávit čas v nerizikovém prostředí a kolektivu, věnovat se svým zájmům (například sportu) a nepřepracovávat se. Přeji Vám hodně síly
Za adiktologickou ambulanci Kateřina Rokosová
Na začátek « 1 2 3 4 7 13 19 25 30 » Na konec


1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy Ministerstvo zdravotnictví České republiky Magistrát HMP Všeobecná fakultní nemocnice v Praze Úřad vlády České republiky

Prostor pro rodinné příslušníky a osoby blízké bez objednání je pravidelně každou středu v 15:00. Sraz v čekárně Kliniky adiktologie. Těší se pracovníci ambulance