Alkohol

Zodpovězené dotazy týkající se tématu užívání a závislosti na alkoholu.

Položit dotaz

Na začátek « 1 27 53 79 93 94 95 96 97 98 99 105 129 » Na konec
15.01.2017 - Alkohol Dobrý den.Chtěl bych se zeptat.Dlouhou dobu jsem denně vypil 5až6 piv a o víkendu asi tři litry vína do toho.Před nějakou dobou jsem měl pak přes den divný stavy, bušení srdce, motání hlavy,pocit,že skolabuju.Přestal jsem pít ze dne na den.Už jsou to dva měsíce,ale ty stavy mám pořád.Může to být stále tím alkoholem? Děkuji za odpověď.
Dobrý den,
Je výborné, že se Vám daří alkohol nepít. Každopádně Vaše příznaky trvají už velmi dlouho, a proto Vám doporučuji se co nejdřív obrátit na lékaře. Souvislost s alkoholem je možná, dokonce pravděpodobná. Na abstinenční příznaky to už je ale velmi dlouhá doba. Lékařská konzultace a případné vyšetření vypadají nezbytné. Vhodné může být také navštívení psychiatra. Do té doby je vhodný klid, dostatek tekutin a podpora.

Přeji ať vše dobře dopadne.

Lenka Richterová
11.01.2017 - alkohol,tráva aj. Dobrý den, mám dotaz ohledne skupinové terapie. Jestliže klient dochazí na skupinu i psychiatrické konzultace a užívá medikaci ( respektive jen když nepije, takže nepravidelně) a přesto stále užívá své drogy, ikdyž ví, že nemá, tají to nebo zamlžuje, co se děje dál z pozice lékaře a skupiny? Díky za info Eva
Dobrý den,
Každá skupina má své specifické pravidla a postupy, takže nelze jednoznačně odpovědět. Záleží na spoustě věcí, například jak dlouho užívání trvá, jestli se jedná o relaps nebo recidivu, jestli klient chce přestat, jaké je zaměření a cíl skupiny. Můžu takovému klientovi doporučit pouze otevřeně se postavit takovéto situaci, hledat její řešení. Jen tak může být léčba přínosná.
S pozdravem
Lenka Richterová
Na začátek « 1 27 53 79 93 94 95 96 97 98 99 105 129 » Na konec


1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy Magistrát HMP Všeobecná fakultní nemocnice v Praze Úřad vlády České republiky