Alkohol

Zodpovězené dotazy týkající se tématu užívání a závislosti na alkoholu.

Položit dotaz

Na začátek « 1 25 49 73 93 94 95 96 97 98 99 120 » Na konec
07.07.2016 - Alkohol Dobrý den,moje maminka trpí závislostí na alkoholu a sice v recidivě po 30ti letech(tehdy léčena panem Helerem a ústavní léčba proběhla v Lojovicích) Jiz od listopadu,kdy jsme maminku konfrontovali a jasně řekli,že o tom všichni víme,to cela rodina řešíme a snažíme najít pomoc a řešení.Bohužel,celou dobu léčbu odmítala a chovala se vzdorovitě.Dali jsme tedy na radu odborníků a "nechali ji v tom".
Aktuálně je maminka hospitalizovaná na metabolické JIP a to poté,co ji tatínek našel ve zuboženém stavu,nahou na zemi s hlavou ve vlastní stolici. Teď už je celkem v pořádku a troufáme si i říci,že si uvědomuje,že léčba je nevyhnutelná!
Můj dotaz zní: Jaká je šance,že když ji "rozhodnutou" dovezeme z nemocnice rovnou k Apolináři,bude přijata k ústavní léčbě? Je jí 67let a je aktuálně mírně omezena,neboť je po zlomenině a následné operaci paže (pohyblivost není jěště 100%). Samozřejmě že její fyzický stav bude také ještě mírně omezen. Obávám se totiž,že jaká koliv prodleva, povede k dalšímu "momentálnímu"selhání.
Moc děkuji za vaši odpověď a možnost on-line poradny
Dobrý den,
Na léčbu ženského oddělení Apolináře je nutné se objednat a to je možné udělat na čísle: 224 968 223. Komplikací k přijetí může být zdravotní stav Vaší maminky, protože pobytová léčba je v tomto ohledu poměrně náročná a je potřeba ji fyzicky zvládnout. Nejlepší bude, když si na uvedené číslo zavoláte a poradíte se rovnou s adiktoložkou ženského oddělení.
Přeji hodně sil
Lenka Richterová
19.06.2016 - Alkohol Dobrý den, ráda bych se zeptala. Žiji několik let s přítelem, dříve jsme měli problém, že provozoval bar, domů chodil na mol, protože pil jak tam, tak po zavření ještě pokračoval po nonstopech. To odboural, bar zavřel, má normální zaměstnání-manuální práce. Jak říká on, netráví už každý den v hospodě a neopíjí se do němoty. Pravda je ale taková, že si třeba koupí pivo domů nebo jde po práci "na jedno" vlastně říká, že jedno nebo dvě piva denně není zločin a rozčílí se. Často ale chodí nebo chodíme na různé akce, kde se téměř vždy první odrovná, druhý den pak musí mít vyprošťováka. Žízeň mu prý vždy zažene jen pivo, nic jiného. Taky mi zalže, že nebyl v hospodě, i když je zřejmé, že tam byl. Je už alkoholik nebo jsem já hysterická, když bych uvítala, aby si zašel jednou za čas do hospody s kamarády a nebo si dal pivo o víkendu po obědě? Děkuji za odpověď.
Dobrý den,
Takto online bez osobního kontaktu vám alkoholismus vašeho partnera potvrdit nemůžeme. Pokud partner nemá zájem vyhledat terapeuta, jste to Vy, kdo terapeuta opravdu potřebuje, protože Vy žádáte o pomoc. Váš partner se musí chtít změnit, jinak má každá návštěva u odborníka jen minimální smysl. A aby se chtěl změnit, musí pocítit, že to takhle dál nejde. A Vy jste ten, kdo ji to může dát pocítit. Buďte nekompromisní ohledně pití alkoholu, dohodněte se na sankcích za porušení stanovených podmínek. Ale nevyhrožujte ničím, co nedokážete splnit, pak to ztrácí smysl. Doporučuji Vám vyhledat odbornou pomoc.
S pozdravem
Lenka Richterová
Na začátek « 1 25 49 73 93 94 95 96 97 98 99 120 » Na konec


1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy Magistrát HMP Všeobecná fakultní nemocnice v Praze Úřad vlády České republiky