Alkohol

Zodpovězené dotazy týkající se tématu užívání a závislosti na alkoholu.

Položit dotaz

Na začátek « 1 24 47 70 89 90 91 92 93 94 95 112 » Na konec
17.02.2016 - alkohol Dobrý den,již asi 20 let piji sama doma,skoro každý večer,jenom víno.Nemám problémy v práci i děti jsem sama vychovala a mají své rodiny.Chtěla bych přestat kvůli novému příteli,ale bojím se abstinenčních příznaků.Jak na to?
Dobrý den,
je fajn, že uvažujete o změně. Doporučuji to raději probrat osobně s adiktologem či psychiatrem v AT ambulanci, protože abstinenční příznaky při vysazení alkoholu mohou být masivní a život ohrožující. Porada s odborníkem může také pomoci v udržení změn, kterých se Vám podaří dosáhnout. Pokud byste to chtěla zvládnout sama, svěřte se s tím alespoň někomu ze svých blízkých, aby rozuměli situaci a byli nablízku, kdybyste jejich pomoc potřebovala. Málokdo z těch, kdo si vybudovali závislost, je schopen se jí zbavit úplně sám a trvale - podpora a pomoc od druhých je účinná v každé fázi úzdravy.
Kontakty najdete v Mapě pomoci
http://www.drogy-info.cz/mapa-pomoci/?t=14&r=8
Držím palce
Jarda Vacek
11.02.2016 - alkohol dobry den chtel jsem se zeptat na to jaky mam velky problem s alkoholismem jelikoz cely tyden pracuji nechodim a nepiji alkohol ale prijde patek a nekdy sobota a dostanu se k piti alkoholu jako je pivo a rum tak se vzdy opiji a to celkem dost ale nastane nedele a pracovni tyden tak opet nepiji a takhle se to opakuje kdyz zrovna nepracuji protoze pracuji nekdy i o vikendech tak bych opravdu chtel vedet jaky mam problem s alkoholem dekuji za odpoved
Dobrý den,
pravidelné pití alkoholu samo o sobě nepředstavuje závažný problém. Rizikem může být pití přes míru, protože silná opilost představuje stav, kdy můžete být nebezpečný sám sobě nebo svému okolí (nejčastěji jde o úrazy, nehody, výtržnosti či mezilidské konflikty, které mohou mít tvralé následky). Pravidelná konzumace většího množství alkoholu může také vést ke zdravotním potížím (snížená funkce jater, oběhového systému, nervového systému aj.) - pokud se takové zdravotní potíže vyskytnou, už můžeme hovořit o tzv. škodlivém pití. No a asi se ptáte na možnost rozvoje závislosti na alkoholu - ano, víkendové pití může představovat předstupeň závislosti, ale z frekvence ani z vypitého množství přímo nelze závislost určit. Doporučuji Vám udělat si malý experiment: zkuste na nějakou dobu alkohol úplně vysadit (měsíc) a pozorujte, co to s Vámi dělá. Pokud to bez komplikací dokážete, závislý nejste. Pokud ne, doporučuji osobně se obrátit na dostupnou AT ambulanci, najdete ji třeba na Mapě pomoci:
http://www.drogy-info.cz/mapa-pomoci/?t=14&r=8

A abyste zhruba zjistil, jak na tom jste, můžete si udělat test na našich stránkách:
https://poradna.adiktologie.cz/otestujte-se/?poll_id=8

Držím palce,
Jarda Vacek
Na začátek « 1 24 47 70 89 90 91 92 93 94 95 112 » Na konec


1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy Magistrát HMP Všeobecná fakultní nemocnice v Praze Úřad vlády České republiky