Alkohol

Zodpovězené dotazy týkající se tématu užívání a závislosti na alkoholu.

Položit dotaz

Na začátek « 1 21 41 61 81 87 88 89 90 91 92 93 97 » Na konec
11.12.2011 - Alkohol Můj kamarád má problém,
snaží se ho řešit tím, že je aktivní - sportuje, má hodně kamarádů mezi kluky, ale méně mezi holkami.
Pochází bohužel z nefungující rodiny, otec alkoholik, rodiče už dnes bydlí odděleně.
Já mám z něho pocit, že neví, na kterou stranu se přiklonit, protože má rád oba svoje rodiče. Pomáhá jim,
zároveň studuje, má brigádu, jenže také jako otec pije, ne že by to přeháněl, ale takzvaně si udržuje hladinku a kouří. Což není tak hrozné, vzhledem k problémům v rodině.
Co byste mu poradili? Děkuji mnohokrát.
Dobrý den,
z Vašeho dotazu není zcela jasné, jak velký problém kamarád má. Pozitivní je, že je aktivní, sportuje a má přátele. Pokud má kamarád náhled na svůj problém, nejlepším řešením by bylo vyhledat zařízení v místě jeho bydliště. Na webu existuje přehledná aplikace, kde lze vyhledat tato zařízení po celé ČR: http://www.drogy-info.cz/index.php/map/.
Je dobré, že má kolem sebe někoho, komu není lhostejný, nicméně ty zásadní kroky ke změně musí udělat on sám.

Přeji hodně štěstí,

Lída Junová
14.03.2011 - Alkohol Dobrý den,

prosím o radu, zda mohu nějakým způsobem pomoci mé matce, která již několik let denně pije, ale žádný problém s alkoholem si nepřipouští. Místo toho si, byť cca 5 let před důchodem, odmítá najít práci i jakékoliv jiné aktivity. V poslední době to došlo tak daleko, že jí lékaři kvůli zdravotním problémům alkohol zakázali, ale nerespektuje to.
Domnívám se, že by pro ní byla zapotřebí intenzivní léčba, ale pokud bychom se jí snažili přimět navštívit odborníka, tak to určitě odmítne.

Je možné navštívit nějakou poradnu nebo jinde získat informace jak matku k řešení problému přimět?

Děkuji,
kz.
Dobrý den,

souhlasím s vámi, že ve vaší situaci je asi nejvhodnější navštívit odborníka s ním zjistit možnost, jak vaši matku přimět, aby nastoupila do léčby. Zkuste se obrátit na Občanské sdružení Anima pro péči o rodiny závislých (www.anima-os.cz)nebo na Prevcentrum (www.prevcentrum.cz), kde by vám mohli poradit, jak v této situaci postupovat.

s pozdravem

Petra Holcnerová
Na začátek « 1 21 41 61 81 87 88 89 90 91 92 93 97 » Na konec


1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy Ministerstvo zdravotnictví České republiky Magistrát HMP Všeobecná fakultní nemocnice v Praze Úřad vlády České republiky