Alkohol

Zodpovězené dotazy týkající se tématu užívání a závislosti na alkoholu.

Položit dotaz

Na začátek « 1 22 43 64 81 82 83 84 85 86 87 103 » Na konec
05.02.2016 - Alkohol Dobry den,

chcem sa opytat. Mam kamarata, ktory ma momentalne problem s tym, ze vecer ked si da dva poldeci alebo dva piva tak rano este nie je triezvi.
Niekedy vypil ovela viac a rano bol uplne triezvi a v pohode. Nieco sa v nom zmenilo. Je pravda ze cez sviatky a cely januar chodil po robote skoro kazdy den na jedno dva piva a dve az 4 borovicky. Neviete mi povedat co sa mohlo udiat?ci to nieje naznak nejakej choroby.

Dakujem pekne
Dobrý den,
může se jednat o snížení tolerance, kdy i po vypití menšího množství alkoholu, než na jaké byl konzument běžně zvyklý, se u něj rychle objeví příznaky těžké opilosti, které přetrvávají delší dobu. Snížení tolerance může být varovným znakem prohlubující se závislosti, a souvisí jak se snižující se funkčností jater, tak s deficity dalších tělesných systémů. Rozhodně bych nad těmito příznaky nemávnul rukou a upozornil bych kamaráda, že mám obavy o jeho zdraví a doporučil bych mu návštěvu lékaře a/nebo alespoň dočasné vysazení alkoholu s dohledem někoho dalšího, aby nedošlo k rozvoji abstinenčích příznaků, které mohou být život ohrožující (delirium tremens).
Přeju Vašemu kamarádovi i Vám, ať se nejedná o žádný vážný problém.
Jarda Vacek
01.02.2016 - alkohol Dobrý den,jsem z toho nešťastná,jsem sama skoro pět let a měla jsem bokem ženatého chlapa,vše bylo v pohodě,ale začla jsem se cítit sama a opuštěná,vždycky jsem měla svoji hladinu,kdy jsem věděla,že je čas jít domů,ale poslední rok je to se mnou špatné,piju a piju a pak už nevím :-( moc mě to trápí,jelikož jsem si už udělala ostud,Je to dva měsíce co jsme se rozešli a stal se ze mě zoufalec,který vše pokazil.Mám volný víkend a vždycky si jdu koupit víno,Hlavně ta ostuda,vždyky dostanu záchvat breku......chci to vše napravit a neubližovat druhým,když někam jdeme a já to nikdy nezvládnu.Jak mám zase získat svoji hladinu a vědět,že mám jít domů?
Dobrý den,
je mi líto, že jste nešťastná, a jsem rád, že se na nás obracíte.
Zdá se mi, že tušíte, kde je problém, ale zatím teprve hledáte odhodlání s tím něco dělat. Pití alkoholu není vždy jen o příjemných stavech, s délkou užívání se ty nepříjemné mohou objevovat stále častěji a s větší intenzitou. Alkohol mnoha lidem přináší uvolnění a úlevu, ale jiným (nebo těm samým později) může taky hodně brát: zdraví, partnera, úspěch, svobodu... a ona kýžená úleva je jen dočasná a iluzorní. V situaci, kdy jste na dně, a chcete si od zoufalství pomoct tím, že se budete chovat tak jako dřív (pít abyste dosáhla hladinky), jste možná v jakémsi začarovaném kruhu, protože právě pití Vás možná do zoufalství přivádí... Pokud se Vám již nějakou dobu nedaří pít s mírou, ukazuje to na počínající problém. Doporučuju Vám jít se osobně poradit o svém pití i dalších životních trápeních s psychologem či terapeutem, který Vás může nasměrovat dál. Neočekávajte ale, že Vám jednoduchou radou okamžitě pomůže. Je to běh na dlouhou trať, terapeut Vám může dělat průvodce, takže na to nebudete sama, ale změna a její realizace bude na Vás.
Držím palce a přeju sílu a vytrvalost.
Jarda Vacek
Na začátek « 1 22 43 64 81 82 83 84 85 86 87 103 » Na konec


1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy Ministerstvo zdravotnictví České republiky Magistrát HMP Všeobecná fakultní nemocnice v Praze Úřad vlády České republiky

POTŘEBUJEME PRÁVĚ TEBE!

Staň se součástí tvorby českých a slovenských norem pro metodu, kterou budou používat psychologové a psychiatři v praxi a výzkumu. Pomoz nám vyplněním online formuláře, který zabere 20-25 minut: Osobnostní inventář pro DSM-5 a MKN-11 (PID5BF+M).