Alkohol

Zodpovězené dotazy týkající se tématu užívání a závislosti na alkoholu.

Omlouváme se za dočasně nefunkční systém online poradny.

Položit dotaz

Na začátek « 1 30 59 80 81 82 83 84 85 86 88 117 144 » Na konec
27.03.2018 - spoluzávislost u alkoholika Dobrý den,
můj problém se týká bratra mého partnera. Jeho bratr je těžký alkoholik, který žije s rodiči v rodinném domě. Jeho pití trvá určitě více než 20 let. Problém je v tom, že kromě toho, že se jedná o osobu silně závislou, která je naprosto duševně oploštělá. Problém s alkoholem si nepřipouští, i když je opilý denně. Kromě toho, že nic nedělá, nedokáže se o sebe postarat, je agresivní. Domácí násilí se tam děje běžně a rodiče to berou jako normu. Rodiče si od něj nechají vše líbit a veškerou snahu o pomoc odmítají. Hlavně matka ho velice miluje, kryje ho, chrání ho, nemůžeme jako rodina na jeho adresu nic říct. Když byl naposled v nemocnici kvůli úrazu, který si způsobil pod vlivem alkoholu, tak rychle jela do nemocnice, aby podepsala reverz a mohla o něj pečovat doma. Když s ní mluvíte, tak máte dojem, že ona sama nejlíp ví, jak na syna, všichni ostatní mu ubližují, jeho stav pořád předsouvá nějakým okolnostem. Přijde mi to, jako bludný kruh a když tam jsem, tak si připadám téměř vždy jako ve špatném filmu. Dělá mi to dost špatně, když tam jsem se svými dětmi na návštěvě. Bratr tam ztropí agresivní scénu, při které všechny urazí, vyhrožuje, případně někoho napadne a jeho rodiče se tváří, že se nic nestalo. Dá se jim nějak pomoci?
Dobrý den,
zdá se, že Vaše starost o bratra partnera a jeho rodiče je oprávněná. Tomu, co popisujete, se říká spoluzávislost. Když rodiče takto omlouvají a schovávají problémy bratra, tak nejspíš nevědomky neuspokojivý stav udržují.
Nepřesvědčujte je ani bratra, že to je problém. To nefunguje. Podělte se s ním i s rodiči o vaše obavy a ptejte se na jejich vnímání situace.
Pokud bezprostředně ohrožuje vaše zdraví či okolí, tak zavolejte rychlou záchranou službu.
Můžu Vám také nabídnout přijít situaci probrat osobně. Ve středy máme od 15:00 prostor pro rodinné příslušníky a osoby blízké. Není potřeba se nijak přihlašovat předem, adresa je Apolinářská 4, Praha 2 a scházíme se v čekárně.
Hodně sil
Lenka Richterová
05.03.2018 - recidiva Dobrý den. Jsem závislá na alkoholu , mám za sebou sedm neúspěšných pokusů o léčení v Bohnicích.Bohužel jsem opět zrecidivovala a absolutně to nedokážu zastavit.Tedy dnes proběhl okus o abstinenci,ale moje abstinenční příznaky jsou příšerné a je mi neskutečně špatně.Spát nemůžu, jíst také ne.Co teď? Do léčebny znovu nechci.
Dobrý den,
děkujeme, že se s Vaším problémem obracíte na nás. Pokud se Vám nedaří Váš problém řešit vlastními silami, tak je nejlepší se obrátit osobně na adiktologickou poradnu nebo na psychiatra, kde společně najdete řešení pro Vás. Kontakty na odborníky si můžete vyhledat na http://www.drogy-info.cz/mapa-pomoci/. Nebo můžete navštívit například i naší ambulanci (objednejte se prosím předem na telefonu 224 968 208)
Přeji Vám hodně štěstí ve Vaší situaci.
Martina Stralczynská
Na začátek « 1 30 59 80 81 82 83 84 85 86 88 117 144 » Na konec


1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy Magistrát HMP Všeobecná fakultní nemocnice v Praze Úřad vlády České republiky