Alkohol

Zodpovězené dotazy týkající se tématu užívání a závislosti na alkoholu.

Položit dotaz

Na začátek « 1 28 55 77 78 79 80 81 82 83 109 133 » Na konec
22.12.2017 - Závislot na kokainu a další Dobrý den,

můj přítel téměř denně konzumuje alkohol ať v menší či větší míře. Do toho kouří každý den nemalé množství marihuany a nedokáže s tím přestat. Také velmi často užívá kokain ve velkém množství. Sám je z toho vždy frustrovaný a má chuť přestat, avšak nevydrží to déle jak týden a jde si dát další a poté se nedokáže ovládat. Jsem z toho velice nešťastná, ale mám ho moc ráda a chtěla bych mu pomoci. Chtěla bych se zeptat, jaké by měli být mé další kroky a postup, jelikož o správném chování k drogově závislým nic nevím a nerada bych situaci přitížila. Ráda se dostavím na nějakou konzultaci nebo tak. Přítel si své závislosti uvědomuje, chápe je a je nakloněný podstoupit kroky k vyléčení. Děkuji za pomoc.
Dobrý den,
je dobře, že si oba uvědomujete, že jde o problém a chcete ho řešit. Doporučila bych Vám se objednat do adiktologické ambulance a probrat, jak závažná je situace a co dále. Možností podpory a léčby je mnoho a adiktolog Vám pomůže se v tom zorientovat. Kontakt na nás je adambulance@vfn.cz nebo nahrajte vzkaz na 224 968 208, další ambulance můžete nalézt zde: https://www.drogy-info.cz/mapa-pomoci/
Pokud chcete přijít sama, tak máme každou středu (mimo svátky) od 15:00 prostor pro rodinné příslušníky a osoby blízké. Není potřeba se objednávat, jen přijďte v čas. Adresa je Apolinářská 4, Praha 2. Scházíme se v čekárně.
Hodně sil
Lenka Richterová
20.12.2017 - alkohol Dobrý den, prosím o odpověď na moji otázku, týkající se pravidelného pití.
Manžel 40 let, od svých 18 let pravidelně pije alkohol.
Pije o víkendech a když má volno. Pije ale tak, že se vždy opije. Někdy i oba dny víkendu. Většinou je následující den po pití, nervozní, hrubý atd. Nemá žádné potíže ani nevolnosti..
V práci a přes týden funguje normálně.
Mně osobně jeho pití vadí,není dobrým vzorem pro děti. On sám popírá, že by byl alkoholik, tvrdí, že pije takto každý.
Můj obecný dotaz? Může být po dvaceti letech a každovíkednovým užívaní alkoholu závislý alkoholik?
Děkuji.
Dobrý den,
K diagnostikování závislosti je potřeba více informací a také osobní kontakt, takže vám ji takto online potvrdit nemůžeme. Můžete spolu s manželem zajít do některé z adiktologických ambulancí, kde vám pomůžou závažnost situace vyhodnotit a najít možnosti léčby. Zde můžete nalézt místa ve vašem okolí: https://www.drogy-info.cz/mapa-pomoci/?
Pokud přítel nemá zájem vyhledat terapeuta, jste to Vy, kdo terapeuta opravdu potřebuje, protože Vy žádáte o pomoc. Váš přítel se musí chtít změnit, jinak má každá návštěva u odborníka jen minimální smysl. Doporučuji vám s přítelem o vašich obavách promluvit. Dejte mu najevo, co konkrétně v jeho chování Vám vadí, řekněte mu, jak se cítíte, když to a to dělá.

Hodně sil
Lenka Richterová
Na začátek « 1 28 55 77 78 79 80 81 82 83 109 133 » Na konec


1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy Magistrát HMP Všeobecná fakultní nemocnice v Praze Úřad vlády České republiky