Alkohol

Zodpovězené dotazy týkající se tématu užívání a závislosti na alkoholu.

Položit dotaz

Na začátek « 1 21 41 61 77 78 79 80 81 82 83 97 » Na konec
19.01.2016 - Víno Dobrý den,

je mi 32 let a poslední dva roky skutečně každý den piji 2 sedmičky vína. Někdy den vynechám, ale málokdy. Obávám se, že to není ani tak o chuti, jako o pocitu. Víno je mi chuťově v podstatě odporné. Jiný alkohol už vůbec nepozřu (naštěstí).
Piji hlavně proto, abych se uvolnil a abych například mohl mít sex, bez alkoholu se obávám neuvolnění. Přitom právě po alkoholu stejně vždy většinou usnu jako pytel brambor. Začínám mít problémy, vždy se budím třeba ve 3 ráno, buší mi srdce, už neusnu apod.
Nemám nikdy takové ty opice, v práci funguji bezvadně. Neustále mám jako rozhašený překyselený žaludek, tloustnu, mám pocit, že skoro nejím, ale mám pod kůží víc a víc tuku...Nevím jak z toho kolotoče ven...
Dobrý den,
je dobře, že jste se obrátil na naši poradnu. Z Vašeho popisu se zdá, že začínáte pociťovat negativní následky užívání alkoholu - počínající problémy se spánkem, sexem a trávením. Závislost je charakteristická tím, že člověku není dobře ani s alkoholem, ani bez něho, což může být ten kolotoč, o kterém píšete.
Doporučuji Vám se obrátit osobně na psychiatra (např. v AT ambulanci) ve Vašem dosahu a svěřit se mu se svými těžkostmi. Existují způsoby, jak zhodnotit, zda za Vašimi problémy opravdu stojí alkohol, i účinné metody, jak Vás podpořit v kontrolovaném užívání či v abstinenci, pokud se rozhodnete svůj život změnit.
Pomoc můžete najít na Mapě pomoci: http://www.drogy-info.cz/mapa-pomoci/?t=14&r=6
Držím palce a přeju hodně odhodlání a vytrvalosti
Jarda Vacek
18.01.2016 - alkohol dobrý den
Mám problém s pitím a nevím jak z toho ven. vždycky o víkendu nebo když mám volno tak to začne asi nevím co s volným časem a cítím se strašně sama i když mám manžela děti sice už odrostlé. nevím jak se s tím poprat. jednou sem vydržela nepít čtyři měsíce, bylo to fajn a pak to zase začalo.
Dobrý den,
oceňuji, že se na naši poradnu obracíte - není lehké ani příjemné si svůj problém uvědomit a svěřit se s ním. Jeden z klíčů může být v tom, co píšete - cítíte se sama, tak pijete, a po vystřízlivění jste se svým problémem zase sama, a i když se Vám samotné daří nějakou dobu abstinovat, nevydržíte dlouho. Prolomte tuhle samotu a kontaktujte odbornou ambulanci či poradnu, zvládání škodlivého pití nebo závislosti je běh na dlouhou trať a mnohem lépe se běží s podporou někoho dalšího. Když už jste se rozhodla něco změnit a požádat o pomoc, vytrvejte a dotáhněte to do konce. Na této mapě pomoci najdete AT ambulanci nebo ambulantní program http://www.drogy-info.cz/mapa-pomoci/?t=14&r=15
Přeju hodně síly a vytrvalosti,
Jarda Vacek
Na začátek « 1 21 41 61 77 78 79 80 81 82 83 97 » Na konec


1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy Ministerstvo zdravotnictví České republiky Magistrát HMP Všeobecná fakultní nemocnice v Praze Úřad vlády České republiky