Alkohol

Zodpovězené dotazy týkající se tématu užívání a závislosti na alkoholu.

Položit dotaz

Na začátek « 1 28 55 67 68 69 70 71 72 73 82 109 133 » Na konec
31.12.2018 - Možná jsem alkáč Dobrý den, nevím jestli jsem už alkoholik, nebo jestli si to jenom namlouvám. Popíšu situaci. Můj spánek stojí úplně za nic a když už se probudím, tak jediné na co myslím, je to až se zase napiju. Ale nemyslím si, že je to tak vážné, protože piju především jenom pivo. Akorát začínám pít tak po 12té a do večera dám těch piv cca 13 a to úplně každej den už několik let. Je to tak zásadní součást mého života, že bez toho prostě nemůžu být. Bez toho mám občas hrozné absťáky, ale koriguju to benzodiazepinama docela dost a beru antidepresiva a prášky proti úzkosti, ale radost ze života stejně nemám a proto chlastám, abych cejtil tu iluzi radosti.
Dobrý den,
z Vašeho popisu se zdá, že pití ve Vašem životě zaujímá tolik prostoru, že Vám už způsobuje vlastně jenom trápení. Kromě toho zmiňujete i další příznaky závislosti: fantazie o pití, abstinenční příznaky, touhu po pití, abyste si zlepšil náladu. Pokud byste chtěl svůj život změnit a zažívat zase štěstí nebo alespoň klid, léčba je možná a naděje na zvládnutí závislosti existuje. Ve Vašem případě bych se ale raději nepokoušel zvládnout abstinenci svépomocí, abstinenční syndrom může být u alkoholu doprovázen deliriem tremens, což je život ohrožující stav zmatenosti.
Na mapě pomoci najdete detoxifikaci, která je určena pro zvládnutí prvních dnů abstinence: https://www.drogy-info.cz/mapa-pomoci/?t=5&r=13#result
Přeju hodně zdaru.
Jarda Vacek
30.12.2018 - Alkohol psychika Dobrý den.

Poslední dobou dobou mne trápí v rodinném životě, ve volnu, ale i v pracovním ztráta sebedůvěry, pocit pronásledování, nervozita při delším rozhovoru i se známými lidmi a podobné nepříjemné stavy. Potím se, jsem nervozní, špatně se soustředím, stále si mi tento stav zhoršuje. Dříve tyto stavy byly slabší , ale čím dá více se zhoršují. V dětství diagnostikováno ADHD. Je možné že mi tyto stavy způsobuje alkohol, nebo jen má hyperaktivita?
Dobrý den,
zdá se mi, že popisované stavy přímo nesouvisí ani s ADHD, ani s pitím alkoholu. Pokud Vás trápí úzkosti a nervozita, alkohol je sice akutně zaplaší, ale dlouhodobě může tato stavy zhoršovat. Doporučuji Vám zajít na psychiatrické vyšetření a poradit se, co byste mohl dělat, aby se Vám dařilo lépe.
S pozdravem
Jarda Vacek
Na začátek « 1 28 55 67 68 69 70 71 72 73 82 109 133 » Na konec


1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy Magistrát HMP Všeobecná fakultní nemocnice v Praze Úřad vlády České republiky