Alkohol

Zodpovězené dotazy týkající se tématu užívání a závislosti na alkoholu.

Položit dotaz

Na začátek « 1 21 41 61 62 63 64 65 66 67 81 97 » Na konec
19.01.2017 - alkohol Dobrý den, mám problém s alkoholem, kdysi jsem dojížděl do Hradce Králové k panu doktorovi, rok jsem abtinoval, potom občas byl alkohol, teď už to nezvládnu sám, řekl jsem o tom rodině, chci to řešit, nechci přijít o syna, ale do léčebny nechci, nemám rád moc lidí kolem sebe. Děkuji.
Dobrý den,
je dobře, že ve Vás uzrálo rozhodnutí něco se svou závislostí udělat. Svěřit se s tím svým blízkým je obtížné, ale potřebné, nicméně sám určitě víte, že to nestačí. Pokud Vám vyhovovala ambulantní léčba, a roční abstinence se dá rozhodně považovat za úspěch, můžete to zkusit zase. Když navštívíte nějakou AT ambulaci, lékař s Vámi probere Vaše individuální potřeby a možnosti a s ohledem na ně naplánuje léčbu. Ta může být různě intenzivní, a i pokud se Vám nepodaří dosáhnout stanovených cílů v abulantní léčbě, existují další možnosti, nicméně všechny intenzivnější formy léčby v sobě nějakým způsobem skupinovou či komunitní terapii zahrnují, takže se lidem prostě nevyhnete. S psychiatrem ale můžete také probrat právě Vaši potřebu stranit se lidí a prozkoumat, zda nepramení z nějaké přidružené psychické nemoci, které se často spolu se závislostí na alkoholu vyskytují, jako jsou úzkosti, fóbie či deprese. Když se podaří např. pomocí léků zvládnout právě tyto související diagnózy, strach z lidí může ustoupit či zcela zmizet.
Zde na Mapě pomoci můžete najít kontakty na odborné ambulance ve Vaše regionu:
http://www.drogy-info.cz/mapa-pomoci/?t=14&r=6#result
Přeju Vám, ať se Vaše rozhodnutí co nejdřív přetaví v čin a uleví se Vám i Vašim bízkým. Pomoc je dostupná a pokud opravdu chcete svůj život změnit, musíte pro to něco udělat a překonat počáteční těžkosti.
Jarda Vacek
15.01.2017 - Alkohol Dobrý den.Chtěl bych se zeptat.Dlouhou dobu jsem denně vypil 5až6 piv a o víkendu asi tři litry vína do toho.Před nějakou dobou jsem měl pak přes den divný stavy, bušení srdce, motání hlavy,pocit,že skolabuju.Přestal jsem pít ze dne na den.Už jsou to dva měsíce,ale ty stavy mám pořád.Může to být stále tím alkoholem? Děkuji za odpověď.
Dobrý den,
Je výborné, že se Vám daří alkohol nepít. Každopádně Vaše příznaky trvají už velmi dlouho, a proto Vám doporučuji se co nejdřív obrátit na lékaře. Souvislost s alkoholem je možná, dokonce pravděpodobná. Na abstinenční příznaky to už je ale velmi dlouhá doba. Lékařská konzultace a případné vyšetření vypadají nezbytné. Vhodné může být také navštívení psychiatra. Do té doby je vhodný klid, dostatek tekutin a podpora.

Přeji ať vše dobře dopadne.

Lenka Richterová
Na začátek « 1 21 41 61 62 63 64 65 66 67 81 97 » Na konec


1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy Ministerstvo zdravotnictví České republiky Magistrát HMP Všeobecná fakultní nemocnice v Praze Úřad vlády České republiky