Alkohol

Zodpovězené dotazy týkající se tématu užívání a závislosti na alkoholu.

Položit dotaz

Na začátek « 1 19 37 55 61 62 63 64 65 66 67 73 86 » Na konec
16.05.2016 - alkohol Dobrý den,
mám problém s občasným pitím. V práci problémy nemám, přes týden nepiji. Ale občas na mne padne deprese a úzkost a řeším to vínem. Avšak, když už mám dost, tak mám sebepoškozovací sklony a nedokážu si odpustit další skleničku. Tenhle pátek to, ale přešlo do tak akutní fáze, že jsem se dostala do křeče a museli me držet kamarádi abych se uklidnila, protože by mne převezli do léčebny. Abstinovat mi nedělá problém. Ráda bych se z toho věčného kolotoče dostala a měla se pod kontrolou a nechci být hospitalizovaná proto touto cestou hledám jak byste mi mohli poradit. Ještě bych měla zmínit, že se léčím u psychiatričky se středně těžkou depresivní poruchou a užívám každý den 2tbl. esoprexu. Předem děkuji za Vaši odpověď.
Dobrý den,
děkujeme za zajímavý dotaz. Pokud už se léčíte u psychiatričky, měla byste jí o svém pití říct, už jen proto, že užívání alkoholu může depresi prohlubovat. Napití se alkoholu může sice přinést okamžitou úlevu od úzkosti, ale z dlouhodobého hlediska spíše výkyvy a hlavně propady nálad vyvolává. Vaše psychiatrička Vám nejlépe poradí, jak dostat pití pod kontrolu nebo Vám doporučí dostupného specialistu. Píšete, že Vám nedělá problém abstinovat - pokud je to tak, neměl by být problém vše zvládnout ambulantně. Konkrétní praktické rady a kroky, které můžete udělat (např. odstranit alkohol z bytu, vyhýbat se místům a lidem, které máte s pitím spojené, seznámit se svým záměrem nepít své nejbližší apod.), už nechávám na konzultaci s Vaší psychiatričkou.
Rozhodně se s ní nestyďte o svém pití mluvit, získáte tak dalšího spojence, který bude na Vaší straně. Rozhodně se nestyďte s psychiatričkou o svém pití mluvit, získáte tak dalšího spojence, který bude na Vaší straně. Využijte svého odhodlání, a protože už jste se rozhodla požádat o radu, co nejdřív se k ní objednejte.
Držím palce, ať vytrváte.
Jarda Vacek
15.05.2016 - Pomoc Potřeboval bych pomoci. Můj otec sice moc často nepije ale když už tak se strašně moc opije a pak je na mě a na sestru hnusný a to samé i na naši mamku. Dříve nás dokonce mlátil a házel po nás věci. Když dojde v takovém stavu domů najde si jakýkoliv důvod aby na nás mohl řvát. Pak se dlouho hádá s mamkou. Prosím co mám dělat.
Dobrý den,
je skvělé, že píšete, chce to odvahu. Ráda bych zdůraznila, že nikdo nemá právo vám ubližovat a je dobře, že chcete situaci řešit. Je možné požádat o pomoc v kterémkoli krizovém centru. Protože nevím, odkud pocházíte nejsem schopná vám nějaké doporučit. Určitě o nich najdete informace na internetu. Případně je možné si zavolat na Linku Bezpečí. Jedná se o anonymní linku pro děti a studenty do 26 let, kde nemusíte udávat jméno ani žádné údaje a také je nonstop a bezplatná, číslo je 116 111. Poradí vám konkrétní zařízení a také si s nimi můžete promluvit.
Také se můžete obrátit na OSPOD, což je úřad, který se zajímá o děti, je na nejbližším městském úřadu. Je možné, taky volat policii a vše hlásit.
Nebojte se obrátit na kteroukoliv organizaci či instituci a přeji hodně sil.

Lenka Richterová
Na začátek « 1 19 37 55 61 62 63 64 65 66 67 73 86 » Na konec


1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy Ministerstvo zdravotnictví České republiky Magistrát HMP Všeobecná fakultní nemocnice v Praze Úřad vlády České republiky

Prostor pro rodinné příslušníky a osoby blízké bez objednání je pravidelně každou středu v 15:00. Sraz v čekárně Kliniky adiktologie. Těší se pracovníci ambulance