Alkohol

Zodpovězené dotazy týkající se tématu užívání a závislosti na alkoholu.

Položit dotaz

Na začátek « 1 21 41 57 58 59 60 61 62 63 81 97 » Na konec
30.03.2017 - Alkohol Dobry den prosim, vam dotaz,nevim co dal delat jak jse dale chovat pritel je zavisli na alkoholu, vypije pres den minimalne 10piv dvanacku plzen, plus do toho vecer po taji pije tvrdy nejlepe vodku, kdyz jde do hospody vypije par piv treba po cely vecer od 20.00 do 5rana pije velkou vodku s ledovym cajem takze vypije celou flasku, prijde domu a neni ani.schopen odemknout dvere, natoz jse obcas slect, nekolikrar jsem mu to rekla ze jse my to nelibi, bouzel on neprizna a ani nechce ze je alkoholik, je nepricerny, agresivni,vulgarni, nedela mu problem.me uhodit nebo po.me neco hodit. Nejhorsi je ze mame dve deti,5 let a 2roky, uz z toho duvodu jse my to nelibi, nerikam.ze je to kazdy den, ale ty piva kazdy den jsou a ta vodka vecer take ne v takove mire jako v hospode,zjistila jsem.ze jsi to schovava vzdy jsem mu to vylila ale on jsi opatril jinou flasku. Napriklad v patek jsem nasla vodku 42, dnes jsem.nasla bozkov vodku prazdnou,on behem 5dni vypil dve flasky vodku plus za 5dni 30piv, bouzel mu nic rict nemuzu protoze by tu bylo zle.Prosim obracim jse na vas nevim jak uz jsem mam chovat a co delat. Ja sama nepiji ani pivo mam.k alkoholu odpor. Nevim co dal delat, protoze porad hleda chyby na me nebo jse mu porad neco nelibi, clovek jse mu boji neco rict nebo zeptat on jsi to prebere uplne jinak, hlavne kdyz neni po jeho tak je zle. A slovo.alkoholik tu vyslovit nemuzu, uz vubec jse o tom bavit. Dekuji za pripadnou radu.
Dobrý den,
děkuji za důvěru, je dobře, že ve Vaší nelehké situaci hledáte možnosti.
Pokud chcete, aby se chování přítele změnilo, musí začít vnímat problém on. V takových chvílí se doporučuje dát mu to najevo výrazněji, aby Vás uslyšel. Vy ale píšete, že Vás někdy i uhodí nebo po Vás něco hodí. To by opravdu neměl dělat, protože nikdo nemá právo Vám ubližovat. V této složité situaci bych Vám spíše doporučila vyhledat odbornou pomoc a s ní probrat případné možnosti. V této chvíli jste to Vy, kdo potřebuje podporu. A jak píšete, v tomto ohledu je třeba myslet i na děti a jejich vývoj. Proto Vám doporučuji obrátit se sama osobně na psychologa nebo na psychoterapeuta, který Vám může se situací pomoc. Můžete přijít i na naší skupinu pro rodinné příslušníky a osoby blízké, která je každou středu od 17:00 (Apolinářská 4, Praha 2).
Hodně sil
Lenka Richterová

27.03.2017 - Alkohol Dobrý den, žiju v USA, takže nevím jestli mi budete moci pomoc, myslí, že mám problém s alkoholem, vydržím nepít tak 2 dny, i když se opiju, druhý den ráno se musím zase napít. Myslíte, že bych mohla mít terapie online. Děkují Jana
Dobrý den,
je dobře, že jste si svůj problém uvědomila a rozhodla se s tím něco dělat. Pro úspěšné zvládnutí škodlivého pití či závislosti je zásadní přesná diagnostika, a tu lze online dělat jen těžko. Můžete si sice udělat krátký online test, ale ten neodhalí další souvislosti, které mohou problém s alkoholem doprovázet a komplikovat. Online terapii samozřejmě můžete vyzkoušet, a když budete úspěšná, bude to jen dobře, ale léčba závislosti bývá náročná a dlouhodobá, a zejména v jejím počátku určitě doporučuji co nejintenzivnější kontakt s terapeutem či lékařem, ideálně tedy osobní a častý. Pokud se nacházíte v situaci, kdy nemáte jinou možnost než terapii online, určitě ji využijte. Kdybyste ale nebyla úspěšná, zvažte, zda výhody Vaší situace (např. dobře placená práce či jazykové zdokonalování) převažují nad možnými riziky (ztráta zdraví, odcizení od blízkých či dokonce ohrožení života).
S pozdravem
Jarda Vacek
Na začátek « 1 21 41 57 58 59 60 61 62 63 81 97 » Na konec


1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy Ministerstvo zdravotnictví České republiky Magistrát HMP Všeobecná fakultní nemocnice v Praze Úřad vlády České republiky