Alkohol

Zodpovězené dotazy týkající se tématu užívání a závislosti na alkoholu.

Položit dotaz

Na začátek « 1 29 53 54 55 56 57 58 59 85 113 138 » Na konec
10.01.2020 - Alkohol Dobrý den, mám už delší dobu problém s alkoholem, docházela jsem ambulantně na adiktologii, potom jsem docházet přestala. Nyní jsem se rozhodla nastoupit do léčebny, chtěla bych vědět co proto musím udělat a jak dlouho se na léčebnu čeká. Děkuji za odpověď
Dobrý den,
v každé ústavní léčbě jsou podmínky trochu odlišné, ale v zásadě všechny mají nějaký pořadník, kam se zapíšete a pak čekáte, až se pro vás místo uvolní. Řádově to jsou většinou týdny, někdy měsíce. Prozkoumejte informační stránky vybrané léčebny (psychiatrické nemocnice) a tam se vše dozvíte. Pokud to tam nemají napsané, neváhejte a volejte na oddělení nebo klidně do ústředny, určitě se doptáte. Kromě platného zdravotního pojištění a doporučení k léčbě od praktika, psychiatra či adiktologa většinou není potřeba nic jiného.
S pozdravem
Jarda Vacek
08.01.2020 - Alkoholismus Dobrý den,

má matka takřka celý život konzumuje alkohol. Ráda bych se zeptala, zda jí do Vašeho programu mohu přihlásit já sama s tím, že by následně samozřejmě dala souhlas i ona sama. Bouhžel se domnívám, že k tomuto kroku by z její strany nikdy nedošlo.
Dále bych se ráda zeptala, zda je u Vaší instituce pobyt hrazený pojišťovnou či pacientem.

Děkuji za odpověď,

Bára
Dobrý den,
jsme nemocnice a veškerá péče je hrazena ze zdravotního pojištění. Při léčbě závislosti je klíčovým faktorem motivace - pokud se Vaše maminka léčit nechce, i s jejím "souhlasem" nemá léčba valný smysl. Můžete s ní přijít jako doprovod, ale chtít musí ona.
Zde jsou podrobné informace: https://www.adiktologie.cz/luzkove-oddeleni-zeny
Pokud by se Vám nedařilo ji k tomu přimět, zkuste se obrátit na naši ambulanci, abyste konzultovala strategii, jak na ni, i to, jak se z případného neúspěchu nezhroutit.
S pozdravem
Jarda Vacek
Na začátek « 1 29 53 54 55 56 57 58 59 85 113 138 » Na konec


1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy Magistrát HMP Všeobecná fakultní nemocnice v Praze Úřad vlády České republiky