Alkohol

Zodpovězené dotazy týkající se tématu užívání a závislosti na alkoholu.

Položit dotaz

Na začátek « 1 21 41 51 52 53 54 55 56 57 61 81 97 » Na konec
03.07.2017 - Alkohol Dobrý den,
potřebovala bych poradit se synem. Je mu 27 let, je závislý na alkoholu. Nežije s námi, takže jsme dlouho netušili, jak na tom doopravdy je. Měl už 3 epileptické záchvaty a neurolog mu doporučil bezodkladně navštívit adiktologa. Když nám to přiznal, snažili jsme se ho přimět k léčbě - slíbil to, ale pak se od nás absolutně odstřihl, nebere telefon, nereaguje na sms ani na maily, odstěhoval se ze svého dosavadního bydliště. Nám se nicméně podařilo ho přes jeho známé vystopovat, druhý syn s ním mluvil a jemu řekl, že se léčby bojí. My se samozřejmě bojíme o něj. Co pro něj můžeme udělat? Mělo by smysl ho proti jeho vůli dopravit někam do léčebny nebo aspoň do poradny? Existuje nějaká rada, jak v této situaci postupovat? Pokud ano, moc za ni děkuji.
Dobrý den,
Vnímám, že máte o svého syna starost a snažíte se mu pomoc. Berete na sebe zodpovědnost za jeho léčbu. Váš syn se ale musí chtít změnit sám, jinak má každá návštěva u odborníka jen minimální smysl. A aby se chtěl změnit, musí pocítit, že to takhle dál nejde. Nechte ho pocítit důsledky jeho užívání. Mluvte s ním o jeho pití a o tom, co to s Vámi dělá, že ho máte rádi a proto Vás to trápí.
Pokud má Vás syn obavy ohledně léčby, může přijít na jednorázovou konzultaci, kde se s ním o léčbě pobavíme. Může si pak lépe představit, jaké jsou vlastně možnosti. Když bude chtít, ať nechá vzkaz čísle 224 968 208 nebo napíše na mail adambulance@vfn.cz
Proti jeho vůli je možné ho dostat jen na psychiatrii a to v případě, že je nebezpečný sobě nebo ostatním, což může být stav opilosti.
Vnímám, že je důležité, aby jste se postarali sami o sebe.
S pozdravem
Lenka Richterová a Lada Broklová
27.06.2017 - Zavislost Dobrý den.Jsem vdana 25 let.Manzel je hodný a zatím spolehlivý.Ale musí mít denní dávku piva.Snazim celé manželství to mít pod kontrolou.Davam mu piva na příděl,ale už mu to přestává asi stačit.Vypil mi i to schované.Kdyz jsem se zlobila,tak se smál,že měl žízeň.Navrhla jsem mu ať to částečně nahrazuje birelem.Protoze mi je jasné,že bez piva nevydrží.Zatim to dodržuje,,ale nevim,jestli to bude fungovat.Uzavrel se do sebe a nechce o tom mluvit.Vidi problém u mě,že mu nic nedovolím.Mam ho rada,ale nevím,jak mu pomoct.Jesli to omezení vydrží.
Dobrý den,
Vnímám, že máte o svého manžela starost a snažíte se mu pomoc. Berete na sebe zodpovědnost za kontrolu jeho pití a pak slyšíte, že problém máte vy. Je potřeba se v tomto vymezit a postarat sama o sebe. Nechte ho pocítit důsledky jeho užívání. Mluvte s manželem o jeho pití a o tom, co to s Vámi dělá, že Vás to trápí. Nastavte si jasné a splnitelné hranice – co se bude dít, když bude manžel porušovat vaše dohody.
Doporučila bych Vám vyhledat odborníka a s ním to zkonzultovat osobně. Pokud manžel nechce, tak můžete vyhledat pomoc pro sebe a řešit, jak si v situaci poradit.
S pozdravem
Lenka Richterová
Na začátek « 1 21 41 51 52 53 54 55 56 57 61 81 97 » Na konec


1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy Ministerstvo zdravotnictví České republiky Magistrát HMP Všeobecná fakultní nemocnice v Praze Úřad vlády České republiky