Alkohol

Zodpovězené dotazy týkající se tématu užívání a závislosti na alkoholu.

Položit dotaz

Na začátek « 1 21 41 48 49 50 51 52 53 54 61 81 97 » Na konec
04.09.2017 - lecba alkoholove zavislosti Dobrý den, můj muž j nemec, zijici v Česku. Tady si platí zdravotní pojištění a je alkoholik. Cesky nemluví. Je možná léčba v anglicstine nebo němčině někdy v České republice? Moc dekuji.
Dobrý den,
V angličtině probíhají některé skupiny Anonymních alkoholiků, můžete je nalézt zde: http://www.anonymnialkoholici.cz/en/meetings-in-english.html Také někteří soukromí psychoterapeuti přijímají do terapie v angličtině, například kolega Jakub Kuchař (https://jakubkuchar.cz/). Nicméně o léčbě závislosti ze zdravotního pojištění v cizím jazyce nevím.
S pozdravem
Lenka Richterová
02.09.2017 - alkohol krásný den..mám problém,který mě dost trápí a nevím si s tím rady..moje 80 letá máma,která je soběstačná a ve všem se o sebe dokáže postarat.poslední dobou ztrácí smysl života a začala mi potajmu pít..stále žije s tátou v domácnosti.pokaždé s ní mluvím a ona mi slíbí,že toho nechá a stejně dojedu domů a najdu schovanou flašku..moc mě to trápí,protože po zdravotní stránce je v pohodě.nevím co s tím mám dělat..děkuji za jakoukoliv radu.
Krásný den i Vám,
V podstatě není možné užívání návykových látek u blízkých zabránit. Na co se však dá mít vliv je chování, dodržování pravidel a dohod. Můžete s Vaší mámou promluvit o obavách, strachu, lítosti, pochybách nebo vzteku, které můžete cítit. Většinou nemá smysl obviňovat, vyhrožovat a dávat ultimáta, která se nedají dodržet. Najděte vhodný okamžik, zkuste své obavy co nejvíce konkretizovat a nabídněte mámě pomoc. Možná potřebuje najít jiný způsob trávení času. Svoji situaci můžete přijít probrat osobně a konkrétněji do některé z aditkologických ambulancí. Jejich seznam se dá najít zde: https://www.drogy-info.cz/mapa-pomoci
S pozdravem
Lenka Richterová
Na začátek « 1 21 41 48 49 50 51 52 53 54 61 81 97 » Na konec


1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy Ministerstvo zdravotnictví České republiky Magistrát HMP Všeobecná fakultní nemocnice v Praze Úřad vlády České republiky