Alkohol

Zodpovězené dotazy týkající se tématu užívání a závislosti na alkoholu.

Položit dotaz

Na začátek « 1 21 41 47 48 49 50 51 52 53 61 81 97 » Na konec
09.10.2017 - Bolesti hlavy! Dobrý den,
Piji alkohol každý den už třetím rokem a chci s tím přestat.

Jsem žena 23 let, vysokoškolsky vzdělaná, pracuji, nemám problém s režimem ani se sebeovládáním, ale ráda se napiji. Piji převážně pivo (cca už 3 roky), a piji ho (téměř) každý den. Doma, na oslavě, kdekoli. Zkoušela jsem v létě 2016 přestat na měsíc, abych zjistila jestli jsem závislá, nebo je to stále pouze jen koníček. Měsíc jsem neměla ani kapku alkoholu a vše bylo úplně v pořádku a alkohol mi nechyběl, chyběla mi pouze chuť piva, tak jsem si ji párkrát za týden kompenzovala nealkoholickým birelem.
Problém je ten, že se dostavily pravidelné migrény a bolesti hlavy (které ani po měsíci abstinence nepřestávaly ani neubíraly na četnosti a každý druhý den mě na pár hodin vyblokovaly z provozu). Navíc na tyto bolesti hlavy nezabíraly žádné léky na bolest, pouze 10 minutová studená sprcha na hlavu.
Od té doby co zase pravidelně piji, je vše v pořádku. Když ale omezuji přísun alkoholu a vynechám pivo např na týden, už pociťuji bolesti hlavy, které zmírní pouze studený obklad… Jak to řešit? Čím je to způsobeno? Existuje nějaký lék co zabere?
Moc děkuji za Váš čas.
Dobrý den,
je dobře, že o svém pravidelném pití piva přemýšlíte a máte takový náhled, že jste měla potřebu vyzkoušet si nějakou dobu abstinovat. Určitě dobře cítíte, že pravidelné popíjení, které je navíc hnáno nutností „dát si lék proti bolesti hlavy“, se za čas může snadno vymknout kontrole. Je dobře, že tomu chcete předejít a začala jste problém řešit včas.
Ve Vašem případě bude potřeba zaléčit bolesti hlavy, s čímž by měl nejlépe pomoci odborník, nejspíše neurolog nebo psychiatr. Pravidelné migrény jsou stavy, které vyžadují důslednou lékařskou péči a dlouhodobou léčbu. Musí se zjistit účinná medikace, která bude pomáhat přímo Vám. Bolesti hlavy mohou ale nemusí s alkoholem souviset a je proto potřeba vyšetření. Doporučuji Vám se obrátit na lékaře.
Pokud byste potřebovala podpořit ještě také v přestávání s pravidelným pitím, doporučuji obrátit se na některou z adiktologických ambulancí, jejichž seznam najdete zde: https://www.drogy-info.cz/mapa-pomoci
Přeji hodně štěstí
Martina Franzová
17.09.2017 - Problém s alkoholem Mám problém s alkoholem a to takový. Poslední dobou vůbec nemám na alkohol chuť. Co dělat, aby se chuť vrátila. Poslední dva roky piju jen jedno pivo denně a to je pro taviče málo. Co dělat, aby se konzumace zvýšila alespoň na jedno utavení týdně?
Dobrý den,
S tímto problémem Vám nejsem schopná poradit. Buďte rád, že chuť nemáte.
Hezký den
Lenka Richterová
Na začátek « 1 21 41 47 48 49 50 51 52 53 61 81 97 » Na konec


1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy Ministerstvo zdravotnictví České republiky Magistrát HMP Všeobecná fakultní nemocnice v Praze Úřad vlády České republiky