Alkohol

Zodpovězené dotazy týkající se tématu užívání a závislosti na alkoholu.

Položit dotaz

Na začátek « 1 2 3 4 5 6 7 8 30 59 88 117 144 » Na konec
27.09.2021 - Alkohol nemám pod kontrolou Dobrý den,
momentálně se nacházím ve stavu, kdy jsem schopna si odříct alkohol. Nepotřebuji pít tolik, co jsem pila dřív. Dříve jsem měla nutkavý pocit, nemohla jsem o víkendu vydržet doma, musela jsem jít mezi lidí a pít. Nikdy jsem neměla záklopku, ale v té době jsem si aspoň vše pamatovala, a byla se hlavně schopná dostat domů. Za poslední půl rok nepiji tak často, naopak. Začala jsem pít pouze pivo například jednu flašku za večer cca třikrát do týdne. Ale vím, že ho pít nemusím, když si řeknu, že nebudu pít, tak pít opravdu nebudu. Ale jakmile už přijde ta příležitost, kde se pije tvrdý alkohol, tak je se mnou konec. Ráno se probudím, nejsem si schopná na nic vzpomenout. Dozvídám se, co jsem všechno dělala. Že jsem nebyla schopná ani chodit, byla jsem zlá na lidi, co mám ráda. Dokonce jsem se již dvakrát pomočila. Trápí mě to, protože bych ráda šla mezi lidi, dala si s nimi alkohol bez obav, co přijde.
Prosím o Váš názor, jestli v tomto případě by bylo namístě, dojít k odborníkovi.
Předem děkuji
Dobrý den,
děkuji za Váš dotaz. Cením, že nad svou situací přemýšlíte. Vzhledem k tomu, že píšete, že se trápíte, je návštěva odborníka určitě na místě. Paletu možností najdete na: https://www.drogy-info.cz/mapa-pomoci/.

Přeji hodně štěstí,

Denisa Vajdlová
23.09.2021 - Alkohol Jak mam donutit přítele ,aby po12 dnech pití tvrdého alkoholu přestal (30 - 40%) ? Neustále slibuje a skutek utek .Už několikrát padl a ani to mu nebrání v pití , pokud nedostane lahev tak je zle. Děkuji
Dobrý den,
děkuji za Váš dotaz. Chápu, že situace, ve které se nacházíte, musí být velmi náročná. Začnu tím, že bohužel jediný, kdo s pitím alkoholu může přestat, je sám Váš přítel. V léčbě závislosti je zásadní právě osobní motivace k uzdravení.

Vy můžete udělat to, že mu sdělíte, jak moc Vás situace trápí a nabídnete pomocnou ruku. Můžete vyhledat odborníky ve Vašem okolí (např. na https://www.drogy-info.cz/mapa-pomoci/ ), představit je příteli a nabídnout například doprovod na úvodní schůzku.

Nehledě na přístup Vašeho přítele bych Vám doporučila péči hlavně o sebe. Na výše přiloženém odkazu můžete najít i služby pro blízké osoby závislých osob.

Přeji hodně sil

Denisa Vajdlová
Na začátek « 1 2 3 4 5 6 7 8 30 59 88 117 144 » Na konec


1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy Magistrát HMP Všeobecná fakultní nemocnice v Praze Úřad vlády České republiky