Alkohol

Zodpovězené dotazy týkající se tématu užívání a závislosti na alkoholu.

Položit dotaz

Na začátek « 1 2 3 4 5 6 7 30 59 88 117 144 » Na konec
07.11.2021 - Alkohol Dobrý den, od mládí pravidelně popíjím alkohol, někdy více, někdy méně. Posledních pár let ale mívám děsná “okna”, neumím se po alkoholu chovat, musím se druhý den vždy hrozně stydět, je mi hrozně špatně. Už se mi i stalo, že jsem se i ve spánku pomočila. Pak mám vždy výčitky a říkám, že už se toho nikdy ani nedotknu. A vydržím to. Týden, dva, i tři, ale pak si zajdu jen s kamarádkou na dvojku vína a skončí to mejdanem do rána. Prostě neumím jít na jednu skleničku. Buď nic a nebo do němoty. Nějaké fyzické projevy závislosti nemám, myslím. Jen ty děsné kocoviny, ale to za den, za dva přejde. Myslíte, že je to problém?
Dobrý den,
děkujeme za dotaz. Podle toho, co píšete, usuzuji, že máte problém. Vypadá to na regulérní závislost, popisujete hned několik jejích kritérií - kocoviny a to, že si nezvládnete dát jen jednu dvě skleničky, ale opijete se do němoty. Také okénka jsou varovným signálem. Doporučuji vyhledat adiktologickou ambulanci v místě bydliště. Můžete zavolat i k nám na 224 968 208 a domluvit se na konzultaci, kdy proberete celou situaci a zjistíte, jaké možnosti se nabízejí.
Držím palce,
za adiktologickou ambulanci Lada Broklová.
26.10.2021 - alkohol Dobrý den,
můj manžel má problémy s alkoholem. Byli jsme tedy už před 3 měsíci, po druhé konzultaci naznal, že to nepotřebuje. Vydržel to, nechci ho vyloženě zařazovat mezi alkoholiky, spíš bych řekla, že to je kvartální alkoholik nebo v začátcích. Nemyslím si, že by vyloženě musel do ústavu, ale někam aspoň docházet? Ten problém tam je a teď už pije od pátku, utápí se v depresích, nepřišel už ani do práce, protože má strach. Jenomže je už i agresivní, sprostej a já už taky nevím jak v téhle situaci reagovat. Máme doma malýho synka a on má potřebu to řešit už i před ním, že se zabije a že ať s ním nejsem apod. Přitom jinak je to úplně jinej člověk, ale když se napije tak se utápí a je schopnej třeba týden popíjet a pak si to uvědomí a seká latinu. Ale pak řeší nějaký problém a jde si dát zase skleničku a neví kdy přestat a doplňuje tu svoji hladinu. Prostě pořád dokolečka. Můžete mi prosím dát nějaký kontakt k Vám, k nějakému adiktologovi, kde by jsme se mohli poradit a objednat?
Děkuji moc za vaši odpověď.
Dobrý den,
děkujeme, že se obracíte s důvěrou do naší ambulance o radu. V příspěvku, který jste zaslala k nám do poradny žádáte o nějaký kontakt na adiktologickou službu. V příspěvku neuvádíte, o jaký typ služby by se mělo jednat. Pro jistotu Vám do následujících řádků uvedu kontakty na ústavní i ambulatní typ služeb, abyste měla možnost si případně vybrat.
Ambulantní služby:
• Adiktologická ambulance na Klinice adiktologie ve VFN Kontakty: 224 968 208, aneta.votavova@vfn.cz • Organizace Prev-centrum • Kontakt: Prev-Centrum – Pomáháme s řešením obtížných životních situací (prevcentrum.cz)
• Organizace Magdaléna
• Kontakt: Magdaléna o.p.s.- Prevence a léčba drogových závislostí - Ambulantní léčba (magdalena-ops.eu)

Ústavní léčba a detox:
• Lůžkové oddělení léčby závislostí u Apolináře ve VFN
• Kontakt: 224968261, andrea.kodytkova@vfn.cz

• Detoxifikační jednotka u Apolináře ve VFN
• Kontakt: 725 736 177, 224 968 204

• Psychiatrická nemocnice Bohnice
• Kontakt: Závislosti - muži - Psychiatrická nemocnice Bohnice

S pozdravem,
Aneta Votavová
Na začátek « 1 2 3 4 5 6 7 30 59 88 117 144 » Na konec


1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy Magistrát HMP Všeobecná fakultní nemocnice v Praze Úřad vlády České republiky