Alkohol

Zodpovězené dotazy týkající se tématu užívání a závislosti na alkoholu.

Položit dotaz

Na začátek « 1 17 33 36 37 38 39 40 41 42 49 65 77 » Na konec
16.04.2017 - ALKOHOL+DEPRESE 20.LET SE POTYKÁM S PROBLEMY S ALKOHOLEM A DEPRESEMA.ČASEM MY TO ROZVRACÍ RODINU A ZNEMOŽNUJE VÉST NORMÁLNÍ ŽÍVOT NEJSEM SCHOPNÁ SE STARAT O DCERU A ZAPOJIT SE DO NORMÁLNÍHO ŽIVOTA.MOMENTÁLNĚ JSEM VE STAVU KDY POTŘEBUJI NALÉHAVĚ POMOCI NEVÍM UŽ JAK DÁL.
Dobrý den,
Je dobře, že svůj problém chcete řešit a z toho co říkáte, Vám mohu doporučit osobní konzultaci, kde byste svoji situaci mohla podrobněji probrat a hledat možnosti kudy dál.
Na zařízení ve Vašem okolí se můžete podívat třeba sem: https://www.drogy-info.cz/mapa-pomoci/
Hodně sil
Lenka Richterová
12.04.2017 - alkoholismus Manželka je dlouhodobě závislá na alkoholu (přes 30 let). Několikrát prošla protialkoholním léčením a 2x skončila ve velmi vážném stavu v nemocnici na JIPce s diagnozou metabolický rozvrat organizmu z důvodu nadužívání alkoholu. V současné době po 2- leté abstinenci se asi 2 x opila a toto pondělí 10.4. se opila hodně, pravděpodobně vypila 1 litr vodky. Od té doby téměř není schopna se pohybovat, neustále vyžaduje alkohol, který ji musím dávat v malých dávkách. Když odmítnu křičí, že umírá. Odmítá jíst a neustále vyžaduje alkohol. Mám obavy, že v této situaci jí nejsem schopen pomoci. Navíc je vážně nemocná ( lymfedém po operaci ženských orgánů a řada souvisejících problémů).
Mám dotaz, když jí odmítnu dále podávat alkohol, může ji to přivodit nějakou vážnou komplikaci nebo smrt ?
Děkuji za odpověď.
Dobrý den,
situace Vaší ženy a ani Vaše není vůbec jednoduchá. Jednoznačnou odpověď na Vaši otázku Vám dát nemohu. Pokud Vaše žena 2 roky abstinovala a v uplynulých dnech se napila pouze dvakrát, neměla by být její metabolická závislost na alkoholu natolik rozvinutá, aby abstinenční syndrom způsobil metabolický rozvrat s ohrožením života. Na druhou stranu ale nemusíte vědět, zda nebyla její konzumace alkoholu delší a intenzivnější, pak by na životě ohrožena být mohla. Stejně tak v případě kombinace alkoholu s léky. Pokud se rozhodnete jí alkohol přestat podávat, při jakémkoliv zhoršení stavu (včetně psychických komplikací jako ztráta vědomí, zmatenost, bludné myšlení, halucinace...) volejte pohotovost. Můžete také kontaktovat praktického lékaře Vaší ženy s žádostí o návštěvu z důvodu akutního zhoršení stavu a omezené hybnosti (povinnost návštěvní služby je součástí úmluvy mezi lékařem a zdravotní pojišťovnou). Praktický lékař by vám měl doporučit konkrétní postup na základě znalosti zdravotního stavu Vaší ženy a jejích možností.
Přeji hodně síly a šťastný konec.
Jarda Vacek
Na začátek « 1 17 33 36 37 38 39 40 41 42 49 65 77 » Na konec


1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy Ministerstvo zdravotnictví České republiky Magistrát HMP Všeobecná fakultní nemocnice v Praze Úřad vlády České republiky

Prostor pro rodinné příslušníky a osoby blízké bez objednání je pravidelně každou středu v 15:00. Sraz v čekárně Kliniky adiktologie. Těší se pracovníci ambulance