Alkohol

Zodpovězené dotazy týkající se tématu užívání a závislosti na alkoholu.

Položit dotaz

Na začátek « 1 26 27 28 29 30 31 32 57 85 113 138 » Na konec
20.01.2021 - alkoholismus Dobrý den, o závislosti na alkoholu jsem si v posledním roce načetla snad vše. Jsem partnerka, partnerka kluka, který umí být největší zlato a člověk by mu i věřil, že umí milovat. Od 15-ti let aktivně kouřil marihuanu, cca 3 roky užíval aktivně a pravidelně pervitin a to všechno nahradil alkoholem. Dnes mu je bezmála 30 let. Na základě doporučení mé psycholožky, ke které jsem už ze zoufalství jednu dobu docházela jsem nastavila pravidla, motivaci, konkrétní termíny, přesvědčila jeho rodinu, aby při něm ještě byla ochotná stát, doufala, že se nám to podaří zvládnout. Nepodařilo, nedaří se. O slibech atd. se zde asi rozepisovat nemusím.. Poslední mé rozhodnutí bylo, že končím, odcházím. Problém je, že to nedokážu. Dokázal mě přesvědčit o tom, že se zabije, že beze mě nemá nic smysl, že už nechce žít beze mě... Já nvm, jak na to, nevím, co mám dělat, jak se zachovat. Slibuje, že nastoupí léčení ale že s ním musím být, že nemůže bez mé podpory atd... toho střízlivého kluka miluju, ale už nemůžu.. Poradíte prosím nějakou vhodnou cestu? Má to vůbec řešení? Není mi lhostejný, stejně jako jeho rodina a já mu nechci slibovat něco, o čem si nejsem jistá, že to dokážu splnit.
Děkuji za Vaši radu a přeji pěkný den. K.
Dobrý den,
V prvé řadě děkujeme, že jste se obrátila na naši poradnu. Z vašich slov slyším touhu pomoci příteli. Vaše odhodlání mu pomoci je obdivuhodné. Zároveň si ale uvědomujete, že Vás tyto problémy ubíjí a je toho na Vás příliš.
Doporučuji Vám probrat situaci osobně s odborníkem. Naše ambulance nabízí prostor pro rodinné příslušníky a osoby blízké každou středu v 15:00 v adiktologické ambulanci (Apolinářská 4), kde můžete situaci posoudit s adiktologem. Nicméně Také doporučuji, abyste nyní nezapomínala na sebe, své potřeby a priority. Podařilo se Vám kontaktovat psycholožku, u které můžete své emoce ventilovat. Pokud se rozhodnete ve vztahu setrvat, může být Vaše psychické zdraví pro přítele podpůrnou berličkou v procesu léčení.
Zaměřte se tedy především na sebe, pokud Vám nebude stačit pomoc Vaší stávající psycholožky, nebojte se obrátit na jinou psychologickou nebo psychoterapeutickou poradnu.
Přeji mnoho sil
Zuzana Vostřelová a Kateřina Rokosová
13.01.2021 - Manžel alkoholik Dobrý den jsem už úplně bezradná, můj manžel je alkoholik, čekáme třetí dítě, nechci ho opustit, chci mu pomoc, ale on odmítá vůbec připustit, že má problém, můžete mi poradit kam se mám obrátit a s kým se poradit ?Na internetu je všechno moc daleko, jsme z Bruntálu, tohle je poslední šance než seberu děti a uteču.
Dobrý den,
kontaktujte Adiktologickou ambulanci Bruntál, Mgr. Stanislav Toman, Zahradní 1, tel.: 608 031 850.
Za online poradnu Jarda Vacek
Na začátek « 1 26 27 28 29 30 31 32 57 85 113 138 » Na konec


1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy Magistrát HMP Všeobecná fakultní nemocnice v Praze Úřad vlády České republiky