Alkohol

Zodpovězené dotazy týkající se tématu užívání a závislosti na alkoholu.

Položit dotaz

Na začátek « 1 21 24 25 26 27 28 29 30 41 61 81 97 » Na konec
12.08.2019 - Prodej alkoholu Dobrý den,

pomáhám známým ve večerce a dnes přišel zákazník, který požádal abychom přestali prodávat alkohol rodinnému příslušníkovi, který má problém s alkoholem.

Rod. příslušník zákazníka chodí do obchodu zcela střízlivý a neměl jsem důvod předpokládat, že je alkoholik dokud se o tom zákazník nezmínil.

Potřeboval bych prosím poradit jak se v takovéto situaci zachovat.
Můžu slíbit zákazníkovi, že rod. příslušníkovi zamítneme služby, pokud požádá o alkohol?
Jak je to s legislativou v takovém případě?

Trochu mimo téma:
Do jaké míry je mi umožněno zamítnutí služby zákazníkům na základě podezření, že jsou pod vlivem alkoholu/návykové látky?

Děkuji
Dobrý den,
jako terapeut bych vám doporučil, abyste nepřebírali odpovědnost a takové požadavky příbuzných odmítli s tím, že pokud vás o to požádá dotyčný zákazník sám, lze se přímo s ním na nějakých pravidlech dohodnout.
Pokud je zákazník starší 18 let a není opilý, neexistuje zákonný důvod, proč mu alkoholický nápoj neprodat.
S pozdravem
Jarda Vacek
07.08.2019 - Absťák Dobrý den,
před 4 dny jsem odložila mou snad celoživotní berličku a tím byl alkohol. Jsem dostatečně namotivována a odhodlaná již nikdy se nenapít. V lednici na mě pokukuje víno a zatím dobrý. Nemám ani snad chuť, spíš asi klasický absťák. Pocení, trochu na zvracení, menší nespavost atd. Můj dotaz zní, je normální, že po 4 dnech bez alkoholu se fyzické abstinenční příznaky nezmírňují? A ještě 1 otázka mohu ještě spadnout po těch 4 dnech do stavu deliria? Děkuji za odpověď.
Dobrý den,
abstinenční příznaky trvají průměrně týden, ale tato doba je zcela individuální. Důležité je, jestli se Vaše obtíže nezhoršují. Problémy se spaním mohou trvat až měsíc či déle. Je chvályhodné, že jste se do abstinence pustila, ale doporučila bych Vám na to nezůstávat sama. Jedna z možností je kontaktovat AT poradnu nebo adiktologickou ambulanci.
Delirium tremens obvykle nastupuje během 2. až 3. dne při odvykání. V případě deliria je nutná lékařská pomoc, jedná se o život ohrožující stav. Po 4 dnech abstinence by Vám delirium hrozit nemělo.
Čím více obran si postavíte, tím lépe. Pro abstinenci je více než doporučované, když budete mít čistou domácnost, tedy veškerého alkoholu doma se zbavit.
Přejeme hodně štěstí na Vaší cestě.

Za adiktologickou poradnu Rokosová, Škabradová
Na začátek « 1 21 24 25 26 27 28 29 30 41 61 81 97 » Na konec


1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy Ministerstvo zdravotnictví České republiky Magistrát HMP Všeobecná fakultní nemocnice v Praze Úřad vlády České republiky