Alkohol

Zodpovězené dotazy týkající se tématu užívání a závislosti na alkoholu.

Položit dotaz

Na začátek « 1 23 24 25 26 27 28 29 55 82 109 133 » Na konec
02.01.2021 - Jak přesvědčit alkoholika aby šel na léčbu Dobrý den,
můj bratr (48 let) je závislý na alkoholu. Jako rodina bychom se rádi obrátili na odbornou pomoc - vědět, jak s takovým člověkem jednat, jak ho přesvědčit , aby přijal svou nemoc a šel se léčit. Bratr žije v současnosti u rodičů a rodiče to velmi trápí. Mohla bych vás , prosím, poprosit o nějaký kontakt na nějakou podobnou instituci v okolí Valašského Meziříčí? Děkuji moc za odpověď. Soňa Böhmová
Dobrý den,
bratrovi nejvíc prospějete tím, že nebudete jeho pití tolerovat a nastavíte jasné hranice toho, za jakých okolností s ním budete v kontaktu, v případě Vašich rodičů ochotni sdílet bydlení. Pokud byste si nechali zničit vlastní životy, nebudete schopni mu pomoct vůbec.

Zkuste se podívat sem:
http://jsmenaceste.cz/mosty/alkohol-a-nealkoholove-drogy

Ve ValMezu je také psychiatrická ambulance, na kterou se můžete zkusit obrátit.

Nemocnice Valašské Meziříčí, a. s.
AT ambulance
MUDr. Vladimír Kocourek
Tel.: 571758753

Za online poradnu Jarda Vacek
10.12.2020 - Alkohol, emoce Hezky den, po rozvodu jsem zustala sama se tremi detmi, partnera mam, ale nezijeme spolu, vztah je pro me emocne neuspokojivy. Navic nove rok pracuji z domu. Drive jsem si rada dala vecer 3 sklenky vina, obcas zasla do hospody se znamymi. Vztah s partnerem je pro me emocne tryznivy, nezvladam vecne rozepre. Bolest z emoci musim vzdy resit alkoholem, cimz se dalsi komunikace jen zhorsuje. Kdyz jsem v pohode,nepiju. Kdyz jsou problemy, piju i cely den, uz od rana a chci jen spat, nejim. Praci zvladam, mam vysoke postaveni, behem prace nepiju nikdy (zodpovednost). Casto se chci s pritelem rozejit, ale nikdy to nakonec nedokazu. Jsem v bludnem kruhu. Jsem bezradna.
Dobrý den,
Ceníme si Vaší otevřenosti a upřímnosti. Pokud sama cítíte, že byste mohla mít problém s konzumací alkoholu určitě neváhejte s vyhledáním odborné adiktologické nebo psychologické pomoci. Obecně platí, že čím dříve se problém začne řešit, tím méně následků může přinést.
Jestliže se ve Vašem partnerském vztahu necítíte dobře a uvědomujete si, že vám tento vztah spíš bere, než dává, určitě bych zvážila, zda má skutečně smysl v tomto pro Vás emočně náročném vztahu zůstávat. Myslete především na své zdraví duševní i tělesné.
Mohu doporučit mapu pomoci pro vyhledání odborné péče: https://www.drogy-info.cz/mapa-pomoci/
Za adiktologickou ambulanci Tereza Kováčková a Kateřina Rokosová
Na začátek « 1 23 24 25 26 27 28 29 55 82 109 133 » Na konec


1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy Magistrát HMP Všeobecná fakultní nemocnice v Praze Úřad vlády České republiky