Alkohol

Zodpovězené dotazy týkající se tématu užívání a závislosti na alkoholu.

Položit dotaz

Na začátek « 1 10 11 12 13 14 15 16 21 41 61 81 97 » Na konec
11.02.2020 - Vino Dobrý den, má partnerka, jsme spolu 9měsicu, ale nebydlím spolu. Pije víno na to aby usla. Před 12 lety měla hrozny zážitek, který se jí vrací ve snech. Předemnou pila mnohem víc. Teď si dá třeba jednou za týden, ale pokaždé se to snaží předemnou zatajit I za cenu lži a nechce se vína vzdát, bojím se aby nezačala víc, ona říká že na tom nic není vyčistit si hlavu. Mám si z toho dělat hlavu já? Nebo potřebuje nějak pomoci.
Dobrý den,
evidentně už si z toho hlavu děláte, což je projevem zdravého vztahu. Pokud si myslíte, že to ohrožuje ji, Váš vztah nebo Vás, rozhodně je to něco, co zasluhuje pozornost a asi i nějakou změnu. Chcete, aby takto pila dál? Chcete, aby před Vámi své pití tajila? Pokud ne, tak jí to řekněte. Mluvte o svým pocitech a vyjádřete obavu o její zdraví a potažmo o Váš vztah. Pokud na to uslyší, podpořte ji ve vyhledání odborné pomoci (pro začátek asi psychiatrické, popisujete nějaké trauma a špatné sny). Pokud neuslyší, zvažte, za jakých okolností a podmínek s ní chcete i nadále být. Můžete setrvat ve vztahu s někým, o kom víte, že v něm tiká časovaná bomba problémů? S někým, komu nemůžete plně důvěřovat? Jak tyto své obavy sám ošetříte? Jaká pravidla pro fungování stanovíte? V této chvíli je to Váš problém a jen Vy máte klíč k jeho řešení.
Přeju, aby se podařilo krizi překonat a bylo vám spolu dobře.
Jarda Vacek
09.02.2020 - Pracující alkoholicka Dobrý den, jsem alkoholicka. Pracuji se standardním časovým rozvrhem: Po-Pa od 9 do 18. Jak mužů využít vaši pomoc, abych zároveň nemusela brát dovolení v práci? Pomoc potřebuji.
Dobrý den,
děkujeme za praktický dotaz. Pokud nemůžete opustit zaměstnání k návštěvě lékaře, asi si budete muset vzít dovolenou nebo vyhledat soukromé terapeuty, kteří mají flexibilní pracovní dobu a poskytují terapii i večer nebo ráno. Naše ambulance má otevřeno od 8 hodin, to byste stihnout možná mohla, ale je potřeba se předem telefonicky objednat.
S pozdravem
Jarda Vacek
Na začátek « 1 10 11 12 13 14 15 16 21 41 61 81 97 » Na konec


1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy Ministerstvo zdravotnictví České republiky Magistrát HMP Všeobecná fakultní nemocnice v Praze Úřad vlády České republiky