Alkohol

Zodpovězené dotazy týkající se tématu užívání a závislosti na alkoholu.

Položit dotaz

Na začátek « 1 28 55 82 109 124 125 126 127 128 129 130 133 » Na konec
12.01.2011 - Alkohol+deprese piju už nějakej pátek léčím se ambulantně.Vydržím abstinoat nejdéle 5 dní.Dřív jsem neměla pocity marnosti z alkoholu,ale ted stačí málo a druhý den neustále musím myslet na sebevraždu.Dá se to nějak zmírnit?
Dobrý den,
píšete, že se léčíte ambulantně, konzultujete aktuální situaci s Vašim lékařem? Lékař by s Vámi měl podrobně probrat Váš psychický stav, užívání alkoholu a další okolnosti, které mohou mít na duševní stav vliv, poté by Vám měl navrhnout případnou změnu léčby, farmakoterapii apod. Dělat se určitě něco dá a věřím, že Vám nynější stavy nejsou příjemné.

Zdraví
Barbara Janíková
09.01.2011 - alkohol na mateřské Dobrý den,
během těhotenství a kojení (dohromady 2 roky) jsem úplně abstinovala. Ani před otěhotněním jsem moc nepila (sklenička červeného vína 1-2 x týdně). Když se ale teď napiju byť malého množství alkoholu (1 sklenička vína), pociťuji příznaky jako při mírné opilosti.
V poslední době jsem začala pociťovat velkou chuť na alkohol, ať už víno nebo destiláty. Jeden panák před spaním je pro mě zárukou rychlého usnutí a sklenička vína příjemně uvolní.
Jaká je bezpečná hranice pití? Nemůže moje chuť čím dál víc růst? Mám abstinovat?
Nechci situaci nějak hrotit, ale slyšela jsem, že matky na MD jsou nejohroženější skupina k alkoholismu, tak bych se k nim nerada přidávala :)
Pěkný den
Dobrý den,

Váš zodpovědný přístup k těhotenství a mateřství se nedá než ocenit. Je zřejmé, že situaci pečlivě rozvažujete a ke konzumaci alkoholu přistupujete racionálně. Hranici bezpečného pití je možné stanovit jen velice obtížně a názory na tuto věc se u mnohých odborníků různí. Převládá však názor, že užívání alkoholu, především za účelem uvolnění stresu a jeho konzumace o samotě, může vést k postupné závislosti. Používání alkoholu jako prostředku k snadnějšímu usínání je též velmi sporné. Alkohol sice v některých případech může usnutí opravdu uspíšit, ale nabourává přirozenou architekturu spánku a zhoršuje tak jeho kvalitu. Pokud by Vaše chuť na alkohol jakkoli rostla, případně byste u sebe zaznamenala nutnost zvyšování dávek, bylo by rozumné dohodnout si osobní kontakt s příslušným odborníkem.

S pozdravem

Petr Novák
Na začátek « 1 28 55 82 109 124 125 126 127 128 129 130 133 » Na konec


1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy Magistrát HMP Všeobecná fakultní nemocnice v Praze Úřad vlády České republiky