Alkohol

Zodpovězené dotazy týkající se tématu užívání a závislosti na alkoholu.

Položit dotaz

Na začátek « 1 28 55 82 109 121 122 123 124 125 126 127 133 » Na konec
19.06.2012 - Alkohol Dobrý den, poslední dobou mám problémy s dýcháním a často mi divně buší srdce. Chtěla bych se zeptat, zda by to mohlo být způsobeno alkoholem. Poslední 3 roky jsem dost pila, ale závislá na alokoholu nejsem (rozhodně ne psychicky). Pila jsem pouze v práci (bar), takže tak 4 dny v týdnu po dobu 3 let. Ale za tu každou noční směnu jsem byla schopná vypít tak 7-9 drinků (buď vína nebo tvrdý alk. s džusem/kolou) - což je asi dost, na to, že vážím 55kg. Minulý týden jsem s prací skončila a tedy i s pitím. A mám teď ty dýchací/srdeční nepříjemnosti (trochu jsem je ale měla i poslední dva měsíce, když jsem ještě pila). A navíc jsem taknějak rozhozená, špatně spím, jsem napjatá,... Může to mít souvislost s tím pitím? A můžu mít fyzickou závislost, i když psychickou ne? Na alkohol totiž chuť vůbec nemám a vlastně jsem ani nikdy neměla (pila jsem jen, aby mi to v práci více utíkalo a bavilo,...), mimo práci jsem vůbec nepila. A ještě bych se chtěla zeptat, jak pomoci tělu se z následků toho nadměrného pití (určitě to mělo nějaký vliv na mozek a další orgány) co nejrychleji vzpamatovat. Jsou na to třeba nějaké preparáty? Předem děkuji za odpověď
Dobrý den,
Problémy, které popisujete mohou souviset s nadměrným úžíváním alkoholu. Pokud se domníváte, že nepotřebujete konzultaci s psychologem o Vaší závislosti, doporučuji tedy navštívit v první řadě praktického lékaře a poradit se s ním o problémy s bušením srdce. V lékarně jistě pořídíte i spoustu druhů bylin, které mají přímý účinek na regeneraci a detoxifikaci ledvin a jater. Mezi nejznámější patří Ostropestřec lékařský, ale jistě pořídíte i jiné směsi bylin. Jinak problémy se kterými se potýkáte mohou být psychosomatického charakteru a mohou souviset i se změnou biorytmů. Jestliže jste dlouhodobě pracovala především v nočních hodinách a ted došlo ke změně, tělo si musí na novou situaci přivyknout. Doporučuji tedy rozhodně navšívit praktického lékaře pro komplexnější vyšetření, který by navrhnul další postup.
S pozdravem Magdaléna Šafránková
18.03.2012 - alkohol Dobrý den, moje máma má už řadu let velký problém s pitím, v posledních dnech se to tak zhoršilo, že už nedovede abstinovat ani den a zvyšuje dávky, přičemž pije cokoliv se dá. Je v důchodu, přesto nadále pracuje, v práci její stav ignorují, což nepovažuji za šťastné, mohla by se stát nebezpečná sobě i okolí. Pod nátlakem rodiny stále přísahá a slibuje, že s pitím přestane, ale všichni víme, jak to je. Nechce s tímto problémem jít za odborníky, i když si ho ale uvědomuje, musí existovat nějaké zařízení, kde ji přijmou proti její vůli? Je to pro její dobro, v poslední době je celkově mimo realitu a obávám se, že to bude čím dál tím horší. A po dobrém to s ní nepůjde...děkuji za odpověď. A.
Dobrý den,

oceňuji, že máte o svoji matku starost a chcete ji pomoci. Zařízení, které by momentálně mohlo pomoci Vaší matce, neexistuje, jestliže se nebude chtít sama léčit. Mezi zařízení, která přijímají klienty proti jejich vůli, patří Psychiatrické léčebny. Ale v tomto případě by Vaše matka musela vykazovat známky agrese vůči okolí či sama sobě, a tím pádem by tato léčba byla soudně nařízena. Existuje organizace Al-anon, která je určena pro rodinné příslušníky problémových uživatelů alkoholu. Zde by Vám mohli poskytnout poradenství a terapii, která by mohla pomoci jak Vám tak i v dalším kontaktu s Vaší matkou. Zde pro více informací zasílám odkaz na tuto organizaci : http://www.alkohol-alkoholismus.cz/al-anon/blog , která se nachází pouze v Praze, Brně a Ostravě. Pokud by Vám tato varianta nevyhovovala, je možné kontaktovat zařízení v Červeném dvoře ( http://cervenydvur.cz/).

S pozdravem Denisa Šťastná
Na začátek « 1 28 55 82 109 121 122 123 124 125 126 127 133 » Na konec


1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy Magistrát HMP Všeobecná fakultní nemocnice v Praze Úřad vlády České republiky