Alkohol

Zodpovězené dotazy týkající se tématu užívání a závislosti na alkoholu.

Položit dotaz

Na začátek « 1 27 53 79 105 117 118 119 120 121 122 123 129 » Na konec
27.07.2012 - alkoholismus Dobrý den,
manžel (51) každý den ( již X let) tráví večery v hospodě - chodí údajně "na jedno", nicméně bývá tam reálně denně cca 3-4 hodiny.
Má tam partu kamarádů, jeho popíjení má tedy výrazně sociální funkci, po návratu z hospody se nechová vyloženě opilecky, , respektive nedokážu zhodnotit, jestli je nebo není opilý - často už nejsem vzhůru. Veškeré svoje pracovní aktivity úspěšně zvládá, doma pomáhá atd. což ho utvrzuje v tom, že své popíjení jako problém nevidí, že by mohl být alkoholik odmítá. Bojím se, že mu budu muset "položit nůž na krk", neboť se obávám dalších let v tomto režimu. Sama navíc pochopitelně v manželství spokojená nejsem.
Takže můj dotaz: je nějaká adiktologická poradna ( v Praze), kam bych se mohla obrátit, ujasnit si míru jeho závislosti a zkonzultovat další postup? Děkuji.
Dobrý den,
je možnost přijít k nám do Adiktologické ambulance, kde můžeme více rozebrat Vaši situaci, případně Vám doporučit další postup. Kontakt na ambulanci naleznete na internetu, adresa je Apolinářská 4, přízemí vpravo, dveře s popiskem „Adiktologická ambulance“. Přijít můžete kdykoliv (bez objednání) v pondělí a úterý 13-16 hodin.
S pozdravem M. Šídova, T. Černíková
19.06.2012 - Alkohol Dobrý den, poslední dobou mám problémy s dýcháním a často mi divně buší srdce. Chtěla bych se zeptat, zda by to mohlo být způsobeno alkoholem. Poslední 3 roky jsem dost pila, ale závislá na alokoholu nejsem (rozhodně ne psychicky). Pila jsem pouze v práci (bar), takže tak 4 dny v týdnu po dobu 3 let. Ale za tu každou noční směnu jsem byla schopná vypít tak 7-9 drinků (buď vína nebo tvrdý alk. s džusem/kolou) - což je asi dost, na to, že vážím 55kg. Minulý týden jsem s prací skončila a tedy i s pitím. A mám teď ty dýchací/srdeční nepříjemnosti (trochu jsem je ale měla i poslední dva měsíce, když jsem ještě pila). A navíc jsem taknějak rozhozená, špatně spím, jsem napjatá,... Může to mít souvislost s tím pitím? A můžu mít fyzickou závislost, i když psychickou ne? Na alkohol totiž chuť vůbec nemám a vlastně jsem ani nikdy neměla (pila jsem jen, aby mi to v práci více utíkalo a bavilo,...), mimo práci jsem vůbec nepila. A ještě bych se chtěla zeptat, jak pomoci tělu se z následků toho nadměrného pití (určitě to mělo nějaký vliv na mozek a další orgány) co nejrychleji vzpamatovat. Jsou na to třeba nějaké preparáty? Předem děkuji za odpověď
Dobrý den,
Problémy, které popisujete mohou souviset s nadměrným úžíváním alkoholu. Pokud se domníváte, že nepotřebujete konzultaci s psychologem o Vaší závislosti, doporučuji tedy navštívit v první řadě praktického lékaře a poradit se s ním o problémy s bušením srdce. V lékarně jistě pořídíte i spoustu druhů bylin, které mají přímý účinek na regeneraci a detoxifikaci ledvin a jater. Mezi nejznámější patří Ostropestřec lékařský, ale jistě pořídíte i jiné směsi bylin. Jinak problémy se kterými se potýkáte mohou být psychosomatického charakteru a mohou souviset i se změnou biorytmů. Jestliže jste dlouhodobě pracovala především v nočních hodinách a ted došlo ke změně, tělo si musí na novou situaci přivyknout. Doporučuji tedy rozhodně navšívit praktického lékaře pro komplexnější vyšetření, který by navrhnul další postup.
S pozdravem Magdaléna Šafránková
Na začátek « 1 27 53 79 105 117 118 119 120 121 122 123 129 » Na konec


1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy Magistrát HMP Všeobecná fakultní nemocnice v Praze Úřad vlády České republiky