Alkohol

Zodpovězené dotazy týkající se tématu užívání a závislosti na alkoholu.

Omlouváme se za dočasně nefunkční systém online poradny.

Položit dotaz

Na začátek « 1 30 59 88 113 114 115 116 117 118 119 144 » Na konec
24.07.2016 - v kolotoči pití Dobrý den, ráda bych Vás požádala o radu ohledně pití mého přítele. Je to hodný člověk, přes týden chodí do práce, ale jak je větší stres, řeší to alkoholem. Pak je 14dni klid a pak, pokud nejsme spolu, opije se. Jak to řešit? Je na místě řešit napr. antidepresivy? Děkuji
Dobrý den,
Doporučila bych Vám vyhledat odborníka a s ním to zkonzultovat osobně. Takto online Vám nejsem schopná říct, jestli jsou pro Vašeho přítele antidepresiva vhodná či nikoli. Nicméně nejsou samospásná a je důležité mluvit o tom co a proč se děje.
Možnosti adiktologických ambulancí můžete nalézt zde: https://www.drogy-info.cz/mapa-pomoci/
S pozdravem
Lenka Richterová
11.07.2016 - Alkohol Dobrý den mám přítele který má závislou matku na alkoholu několikrát se léčila a bez úspěchu... Můj pritel začíná mit problém také... Než jsme spolu začali žit alkohol byl jeho denní rytual... V začátku našeho vztahu to velice omezil třeba jednou týdne... Ted se to stupňuje doma nepije ale v práci se necha zlákat kolegama. Působí mu to preblemy v práci a pak vlastně i doma... Kdyz je doma alkoholu se nedotkne Máme sve dcery a kdyz je doma je dokonalý tata i pritel... Bojim se aby se jeho závislost nestupnovala... Zkoušela jsem s nim mluvit po dobrem po zlem ignorovat to ale nic nepomáhá... Vzdy toho lituje a slibi ze už se to nestane... Vůbec nevím co ted delat... Ma slabou vůli před kolega má tomu odolat... Navrhovala jsem změnu zaměstnání ale to odmítá. .. Co ted? Moc děkuji
Dobrý den,
To, že se Vám nedaří Vašeho přítele přesvědčit, že problém má on a že to on se má změnit, je zcela obvyklé ať už u závislých i v celkem normálních partnerských vztahů. Aby své chování mohl změnit, je třeba mu dát najevo, co konkrétně v jeho chování Vám vadí, říct mu, jak se cítíte, když to a to dělá.
Pokud přítel nemá zájem vyhledat terapeuta, jste to Vy, kdo terapeuta opravdu potřebuje, protože Vy žádáte o pomoc. Váš přítel se musí chtít změnit, jinak má každá návštěva u odborníka jen minimální smysl. A aby se chtěl změnit, musí pocítit, že to takhle dál nejde. A Vy jste ten, kdo ji to může dát pocítit. Buďte nekompromisní ohledně pití alkoholu, dohodněte se na sankcích za porušení stanovených podmínek. Ale nevyhrožujte ničím, co nedokážete splnit, pak to ztrácí smysl. Doporučuji Vám vyhledat odbornou pomoc.
S pozdravem
Lenka Richterová
Na začátek « 1 30 59 88 113 114 115 116 117 118 119 144 » Na konec


1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy Magistrát HMP Všeobecná fakultní nemocnice v Praze Úřad vlády České republiky