Alkohol

Zodpovězené dotazy týkající se tématu užívání a závislosti na alkoholu.

Položit dotaz

Na začátek « 1 28 55 82 105 106 107 108 109 110 111 133 » Na konec
11.07.2016 - Alkohol Dobrý den mám přítele který má závislou matku na alkoholu několikrát se léčila a bez úspěchu... Můj pritel začíná mit problém také... Než jsme spolu začali žit alkohol byl jeho denní rytual... V začátku našeho vztahu to velice omezil třeba jednou týdne... Ted se to stupňuje doma nepije ale v práci se necha zlákat kolegama. Působí mu to preblemy v práci a pak vlastně i doma... Kdyz je doma alkoholu se nedotkne Máme sve dcery a kdyz je doma je dokonalý tata i pritel... Bojim se aby se jeho závislost nestupnovala... Zkoušela jsem s nim mluvit po dobrem po zlem ignorovat to ale nic nepomáhá... Vzdy toho lituje a slibi ze už se to nestane... Vůbec nevím co ted delat... Ma slabou vůli před kolega má tomu odolat... Navrhovala jsem změnu zaměstnání ale to odmítá. .. Co ted? Moc děkuji
Dobrý den,
To, že se Vám nedaří Vašeho přítele přesvědčit, že problém má on a že to on se má změnit, je zcela obvyklé ať už u závislých i v celkem normálních partnerských vztahů. Aby své chování mohl změnit, je třeba mu dát najevo, co konkrétně v jeho chování Vám vadí, říct mu, jak se cítíte, když to a to dělá.
Pokud přítel nemá zájem vyhledat terapeuta, jste to Vy, kdo terapeuta opravdu potřebuje, protože Vy žádáte o pomoc. Váš přítel se musí chtít změnit, jinak má každá návštěva u odborníka jen minimální smysl. A aby se chtěl změnit, musí pocítit, že to takhle dál nejde. A Vy jste ten, kdo ji to může dát pocítit. Buďte nekompromisní ohledně pití alkoholu, dohodněte se na sankcích za porušení stanovených podmínek. Ale nevyhrožujte ničím, co nedokážete splnit, pak to ztrácí smysl. Doporučuji Vám vyhledat odbornou pomoc.
S pozdravem
Lenka Richterová
07.07.2016 - Alkohol Dobrý den,moje maminka trpí závislostí na alkoholu a sice v recidivě po 30ti letech(tehdy léčena panem Helerem a ústavní léčba proběhla v Lojovicích) Jiz od listopadu,kdy jsme maminku konfrontovali a jasně řekli,že o tom všichni víme,to cela rodina řešíme a snažíme najít pomoc a řešení.Bohužel,celou dobu léčbu odmítala a chovala se vzdorovitě.Dali jsme tedy na radu odborníků a "nechali ji v tom".
Aktuálně je maminka hospitalizovaná na metabolické JIP a to poté,co ji tatínek našel ve zuboženém stavu,nahou na zemi s hlavou ve vlastní stolici. Teď už je celkem v pořádku a troufáme si i říci,že si uvědomuje,že léčba je nevyhnutelná!
Můj dotaz zní: Jaká je šance,že když ji "rozhodnutou" dovezeme z nemocnice rovnou k Apolináři,bude přijata k ústavní léčbě? Je jí 67let a je aktuálně mírně omezena,neboť je po zlomenině a následné operaci paže (pohyblivost není jěště 100%). Samozřejmě že její fyzický stav bude také ještě mírně omezen. Obávám se totiž,že jaká koliv prodleva, povede k dalšímu "momentálnímu"selhání.
Moc děkuji za vaši odpověď a možnost on-line poradny
Dobrý den,
Na léčbu ženského oddělení Apolináře je nutné se objednat a to je možné udělat na čísle: 224 968 223. Komplikací k přijetí může být zdravotní stav Vaší maminky, protože pobytová léčba je v tomto ohledu poměrně náročná a je potřeba ji fyzicky zvládnout. Nejlepší bude, když si na uvedené číslo zavoláte a poradíte se rovnou s adiktoložkou ženského oddělení.
Přeji hodně sil
Lenka Richterová
Na začátek « 1 28 55 82 105 106 107 108 109 110 111 133 » Na konec


1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy Magistrát HMP Všeobecná fakultní nemocnice v Praze Úřad vlády České republiky