Alkohol

Zodpovězené dotazy týkající se tématu užívání a závislosti na alkoholu.

Omlouváme se za dočasně nefunkční systém online poradny.

Položit dotaz

Na začátek « 1 2 3 4 30 59 88 117 144 » Na konec
02.01.2022 - Alkohol Dobrý den. Chtěla bych poprosit o radu. Mám problém s alkoholem a dotýká se i mě rodiny a dětí.
Moc rada bych navštívila někoho, kdo by mi pomohl adiktolog....nějakou skupinu. Už chci se vším přestat.dekuji.
Dobrý den,
děkujeme za Váš dotaz. Doporučuji návštěvu adiktologické ambulance. Je to zařízení, kde naleznete pomoc a zároveň se jedná o službu, kterou lze využívat při práci v běžném provozu téměř bez omezení. Pro vyhledání vhodného zařízení doporučuji stránky https://www.drogy-info.cz/mapa-pomoci/, kde dle Vašeho bydliště naleznete vhodná zařízení.
Za adiktologickou ambulanci Kateřina Rokosová
17.12.2021 - Riziko abstinenčních příznaků Dobrý den,

posledních 10 let piji alkohol na denní bázi. Nikdy ne přes den, pouze večer, zpravidla pivo, někdy víno, tvrdému alkoholu se vyhýbám. Když jsem doma, jedná se o zhruba tři 10°piva, pokud jdu do hospody (cca 2x týdně), tak dle příležitosti 5-8 piv. V průměru (vedu si denní záznam gramáže alkoholu) je to ekvivalent zhruba pěti desetistupňových piv (to piji nejčastěji). Je mi 36, dobrý zdravotní stav a kvalitní výživa, 90kg, sportovec, biochemické parametry metabolismu pravidelně v normě dle krevních testů, nadpůrměrné IQ. Během posledních let denní dávky setrvale mírně snižuji. Rád bych věděl, zda mi při tomto schématu hrozí při náhlém vysazení nebo snížení denních dávek na minimum závažné abstinenční příznaky metabolismu nebo se bude jednat pouze o subjektivně nepříjemný stav, který mě neohrozí na životě. Rád bych si otestoval své schopnosti vydržet bez alkoholu, ale protože žiji sám, rád bych věděl, zdali je bezpečné tak činit bez dozoru. Děkuji a zdravím
Dobrý den,
děkujeme za Vás dotaz. Odvykací stavy na alkoholu mohou být velmi nebezpečné a mohou být doprovázeny celou řadou nežádoucích psychických a tělesných stavů. Jeden z nich může být život ohrožující stav delirium tremens tremens, u kterého v horších případech hrozí i smrt. Doporučila bych kontrolovaný detox na detoxifikační jednotce. Navštivte stránky https://www.drogy-info.cz/mapa-pomoci/, kde můžete dle Vašeho místa bydliště nalézt vhodné zařízení.

Také Vám mohu navrhnout linku pro odvykání na tel. čísle 800 350 000 bezplatně. Zavolat můžete po-pá 10-18 hod a situaci probrat takto anonymně.

Pokud se rozhodnete pro domácí detox je dobré i toto konzultovat s odborníkem. Je velmi důležité alkohol vysazovat postupně, tedy snižovat denní dávky alkoholu pozvolna, postupně, v rámci několika dní. Nevysazujte alkohol ze dne na den.

S pozdravem

Aneta Votavová
Na začátek « 1 2 3 4 30 59 88 117 144 » Na konec


1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy Magistrát HMP Všeobecná fakultní nemocnice v Praze Úřad vlády České republiky