Alkohol

Zodpovězené dotazy týkající se tématu užívání a závislosti na alkoholu.

Položit dotaz

Na začátek « 1 2 3 4 26 51 76 101 124 » Na konec
26.04.2021 - alkoholismus Dobrý den,

měla bych dotaz. Můj manžel byl v minulosti závislý na alkoholu. Léčil se ambulantně cca před 13-14 lety. Nevím přesně. Po celou tuto dobu se nenapil. Teď za poslední rok si ale sem tam dal 1-2 piva. A od léta minulého roku pije celkem pravidelně jednou týdně s kamarády. A asi 2x za měsíc se prostě opije. Není to nějak moc. Je schopný normálně dojít domů. Ale nejsem si jistá, jestli je to v pořádku. Nemám s tím zkušenosti. Poznali jsme se až v době, když už nějakou dobu nepil. Snažila jsem se s ním asi 100x na toto téma mluvit, ale on má pocit, že je to v pořádku. Nikomu neubližuje, nevyvádí blbosti, neutrácí tisíce za alkohol, plní si své povinnosti atd. Dál se o tom nechce už bavit. Nevím, co tedy mám dělat. Výčitky a prosby jsou k ničemu. Většinou se akorát pohádáme. Děkuji za odpověď.
Dobrý den,

Děkujeme Vám za Váš dotaz. Vzhledem k manželově minulosti a anamnéze rozumím Vaší obavě a pocitům bezmoci. Zejména kvůli těmto pocitům bych Vám chtěl nabídnout pomoc adiktologických služeb, které se zabývají službami pro blízké lidí, kteří se potýkají s nějakými adiktologickými poruchami. V tomto prostoru byste mohla nasbírat informace, které byste potřebovala znát, dále byste mohla konzultovat způsob, jakým byste mohla hovořit s manželem o jeho pití. Díky této pomoci, kterou byste dopřála sobě, byste mohla nakonec pomoci i svému manželovi.

S pozdravem,
Tomáš Jandáč
19.04.2021 - Alkohol Dobrý den,

potřebuji odbornou pomoc pro svého bývalého manžela. Pije více než 20 let a teď už tak, že není schopen si najít práci nebo jít na pracák. Má už řadu zdravotních problémů jako třes, vysoký tlak... Často je pomlácený. Několik krát zkoušel antabus, ale vždy se k pití vrátil. Bylo by možné abych k vám přišla pro odbornou radu nejdřív já a doufám, že ho přesvědčím, aby následně přišel taky.

S díky Marta
Dobrý den,

Děkujeme Vám za Váš dotaz. Ano, určitě je to možné. U nás v adiktologické ambulanci nabízíme prostor pro rodinné příslušníky a osoby blízké, který se koná každou středu mimo svátky od 15:00. Můžete přijít bez objednání přímo k nám, třeba již dnes.

Za adiktologickou ambulanci, Kateřina Rokosová
Na začátek « 1 2 3 4 26 51 76 101 124 » Na konec


1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy Magistrát HMP Všeobecná fakultní nemocnice v Praze Úřad vlády České republiky