Alkohol

Zodpovězené dotazy týkající se tématu užívání a závislosti na alkoholu.

Položit dotaz

Na začátek « 1 2 3 4 28 55 82 109 133 » Na konec
11.08.2021 - Alkoholová závislost u otce Dobrý den,
můj otec před 15 lety utrpěl vážný úraz hlavy. Podařilo se úraz zvládnout, bohužel zčásti mu zůstaly drobné následky (jako drobné poruchy hybnosti poloviny těla), což normální život neomezovalo. Otec však byl aktivní sportovec (celý život se věnoval jezdectví) a to jeho zdravotní stav již plně neumožňoval. Situaci začal řešit nadměrnou konzumací alkoholu. To se postupně stalo závislostí. Asi měsíční terapii (léčebna Bohnice) podstoupil před 3 lety, bohužel ji na vlastní žádost ukončil. Následně se situace jevila jako zlepšení, alkohol nějakou dobu nepil. Za poslední rok však došlo k prudkému zhoršení, opíjí se téměř obden, je následně agresivní (fyzické i slovní útoky zejména na maminku, která s ním žije). Ve střízlivém stavu slibuje, že to již nikdy neudělá. Zároveň u něj vnímám celkové zhoršení psychického stavu, zmatenost a problémy s řešením běžných záležitostí. Chtěla bych velmi požádat o radu, kam bych se mohla obrátit o pomoc a kde by se mohl otec léčit?
Předem děkuji za odpověď, RS, Praha
Dobrý den,

děkuji za Váš dotaz. Doporučila bych otci přijít na
konzultaci s adiktologem, kde si podrobně proberou aktuální situaci a společně se domluví na najlepší možné formě léčby.

Na konzultaci může přijít k nám na Kliniku adiktologie,
ale vybrat si může i z jiných zařízení na https://www.drogy-info.cz/mapa-pomoci.

Ať se Váš otec rozhodne jakkoliv, Vám bych doporučila
využít služeb pro blízké osoby závislých. Najdete je na odkazu výše nebo můžete přijít kteroukoli středu v 15:00 k nám na Kliniku a využít nabízený prostor pro blízké osoby.

Přeji hodně štěstí,

Denisa Vajdlová
04.08.2021 - Problem s alkoholem Dobry den,
alkohol uzivam cca od svych 16 let (tedy nejakych 12 let), prilezitostne o vikendech na akcich, po skole, po praci ale stava se mi docela casto, ze se opijim a pote mam okno, neznam svoji hranici. Nekdy se mi to podari, piju jen pivo, treba i 5 za noc, jsem v nalade ale ne opila, jindy uklouznu a micham to i s tvrdym alkoholem, takovy rum s kolou je pro me zlo, vim to ale casto to porusim, chci se rychle dostat do nalady, zvladnout vetsi mnozstvi lidi, uvolnit se ale nemam klapku. Jako napriklad ted v sobotu, prijela jsem z tydenni dovolene, kde se popijelo kazdy den ale zadna okna, dobra nalada, dvakrat mensi kocovina. Ale v sobotu jsem sla u nas na akci, kde bylo dost lidi, nedela mi to dobre a zacala jsem koktejlem, pivama, nejaky rum s kofolou. Konec si nepamatuji, vim to od ostatnich, prisla jsem bez kabelky, v 7 rano, udajne padala po zemi, spala na lavicce, musela zvonit na rodinu, aby mi odemceli, protoze jsem byla bez klicu, zrovna u nas spala i mamka, segry, mely jsme jit na pout ale ja cely den spala. Vsichni jsou nastvani, mamka chce, at se odstehuji od babicky, ta mi rekla, ze jsem falesna a ze jsem na ni byla drza opila (stalo se to i drive). Mam strasne vycitky svedomi, 4.den jen lezim, brecim, divam se na filmy (mam jeste 14 dni dovolenou). Kdyz nemam rezim, piju vice. Ted si zase rikam, jak nema nic cenu, mam nastoupit dalkove na VS, ze to nezvladnu v praci - jsem ucitelka v MS, nejsem schopna nic delat, mam myslenky na sebevrazdu, nechci uz dal rodine ublizovat, i kdyz to neni ted v rodine ono, rodice se rozvedli, nejhorsi, ze babicka me prirovnava k otci, drive popijel o vikendech, ted je 25 let abstinent. Je to zacarovany kruh, piju, abych si zvedla sebevedomi, prijdu si tlusta a oskliva, abych snizila stres z prace, napeti z cehokoliv, abych zvladla ostatni lidi. Nevim, jak dal.
Dobrý
den,

děkujeme
za Váš dotaz. Z Vašich slov vyplývá, že se velmi trápíte. Rozhodně bych Vám doporučila navštívit odborníka, který Vám pomůže se ve své situaci zorientovat a navrhnout postup, který by Vám mohl pomoci. Zařízení a formu, která by Vám nejvíce vyhovovala, si můžete
vyhledat na: https://www.drogy-info.cz/mapa-pomoci.


Držím palce,


Denisa Vajdlová
Na začátek « 1 2 3 4 28 55 82 109 133 » Na konec


1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy Magistrát HMP Všeobecná fakultní nemocnice v Praze Úřad vlády České republiky