Alkohol

Zodpovězené dotazy týkající se tématu užívání a závislosti na alkoholu.

Položit dotaz

Na začátek « 1 2 3 4 29 57 85 113 140 » Na konec
02.01.2022 - Alkohol Dobrý den. Chtěla bych poprosit o radu. Mám problém s alkoholem a dotýká se i mě rodiny a dětí.
Moc rada bych navštívila někoho, kdo by mi pomohl adiktolog....nějakou skupinu. Už chci se vším přestat.dekuji.
Dobrý den,
děkujeme za Váš dotaz. Doporučuji návštěvu adiktologické ambulance. Je to zařízení, kde naleznete pomoc a zároveň se jedná o službu, kterou lze využívat při práci v běžném provozu téměř bez omezení. Pro vyhledání vhodného zařízení doporučuji stránky https://www.drogy-info.cz/mapa-pomoci/, kde dle Vašeho bydliště naleznete vhodná zařízení.
Za adiktologickou ambulanci Kateřina Rokosová
05.12.2021 - Alkohol Dobrý den, mám dotaz. Začínám mít problém s alkoholem, je možné si vyhledat pomoc bez předešlého vyšetření a pokud se mi to podaří, jaké vyšetření mám očekávat? (z doktorů mám trochu strach)
Děkuji za odpověď.
Dobrý den,

děkujeme za Váš dotaz, ano, je to možné. V Praze bych Vám mohla doporučit adiktologické ambulance Sananim, Apolinář, Magdaléna, Prevcentrum. 1. sezení, takzvaný indikační vstupní pohovor, trvá většinou jako terapeutické sezení 50 minut a jde jen o zhodnocení Vaší situace formou rozhovoru. Určitě bych Vám doporučila obrátit se na odbornou pomoc a přesvědčit se o tom, že se není čeho bát. Váš strach z doktorů však může být pro Vás překážkou, proto mě napadá vyzkoušet nejdříve telefonickou pomoc - Národní linku pro odvykání, volejte bezplatně od pondělí do pátku od 10-18 hod. na číslo 800 350 000. Velmi službu doporučuji.

Držím pěsti, za adiktologickou ambulanci, Rokosová
Na začátek « 1 2 3 4 29 57 85 113 140 » Na konec


1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy Magistrát HMP Všeobecná fakultní nemocnice v Praze Úřad vlády České republiky