Pro osoby blízké

Zodpovědné dotazy položené osobami blízkými a rodinými příslušníky.

Omlouváme se za dočasně nefunkční systém online poradny.

Položit dotaz

Na začátek « 1 16 31 46 61 69 70 71 72 73 74 75 » Na konec
09.01.2011 - Odkládání věcí a stud Dobrý den, je mi 20 a budu maturovat, žiji s přítelkyní v bytě 1+1, takže je vše slyšet, k maturitě se musím učit slovíčka => vyslovat je nahlas. Bohužel se před přítelkyní strašně stydím a tak tento úkol pořád odkládám a míst toho dělám jiné věci. Toto samé platí i o tom, když mám někomu cizímu zavolat, pořád tento úkol odkládám, protože se stydím. Chci se zepat kde mi mohou pomoci, či jestli existuje nějaká publikace, jak s tímto problémem bojovat. Děkuji
Dobrý den,
děkuji za Váš dotaz. Cením si Vaší otevřenosti. Stává se, že některým z nás činí potíže projevovat se před druhými či komunikovat s nimi. Zažíváme stud, bojíme se, co na to řeknou, jsme nervózní, cítíme se nepříjemně…. Každý z nás tuto situaci alespoň jednou v životě zažil. Potíží se stává v případě, kdy narušuje naše běžné fungování a vztahy s lidmi. Důvody, proč se takto lidé chovají či prožívají, mohou být různé. Může se jednat o výskyt dispozic k tomu být citlivější na určité sociální situace, být více úzkostný, nebo se může jednat o nízkou sebedůvěru, kterou člověk v sebe samého má. Existují různé knihy věnující se tématu zvyšování sebedůvěry, posilování odolnosti, překonávání strachu a podobným tématům. Popřípadě je možné s těmito potížemi navštívit nějakého psychologa či psychoterapeuta, který Vám může pomoci více porozumět Vašemu chování a prožívání a naučit Vás s ním pracovat tak, abyste se cítil lépe.

S pozdravem

Monika Nevoralová


09.01.2011 - Obecně o problému 1) Znáte alespoň 3 studenty UK, kteří něco takového nezažili?
2) Jak je definována nemoc? (jak se pozná, že je nějaký projev chování nemoc a nikoli obyčejná lidská vlastnost)
3) Z jakých zdrojů je financován tento web a celá služba?

Mockrát díky za odpověďi.
Dobrý den,

Máte pravdu, že s různou mírou prokrastinačních tendencí se snad potkal každý z nás.
Termín prokrastinace však označuje chorobné odkládání úkolů a rozhodnutí, které má pak za následek problémy ve fungování v normálním životě. Přídavné jméno chorobné se tedy vztahuje k osobám, které díky těmto výrazným prokrastinačním tendencím například nedokončí studium nebo mají vážné problémy v zaměstnání, protože neplní zadané úkoly včas, a tím se tedy odlišují od ostatních lidí, kteří zvládají plnit běžné úkoly v jejich životě.
Tento web byl financován z projektu FRVŠ (Fond rozvoje vysokých škol).

S pozdravem

Petra Holcnerová
Na začátek « 1 16 31 46 61 69 70 71 72 73 74 75 » Na konec


1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy Magistrát HMP Všeobecná fakultní nemocnice v Praze Úřad vlády České republiky