Pro osoby blízké

Zodpovědné dotazy položené osobami blízkými a rodinými příslušníky.

Omlouváme se za dočasně nefunkční systém online poradny.

Položit dotaz

Na začátek « 1 16 31 46 61 68 69 70 71 72 73 74 75 » Na konec
09.01.2011 - Odborník Dobrý den,

Podle testů na vašich stránkách a podle svého nejlepšího vědomí a svědomí jsem těžký prokrastinátor a jsem zavislý na internetu. Tyto problémy si uvědomuji už asi 10 let, přičemž se spíše zhoršují. Pokoušel jsem se s tím zuby, nehty mnohokrát bojovat, nakupoval jsem například různou literaturu o time managementu apod. ale nemám pocit, že by mi to nějak pomohlo. Možná, že spíše naopak

Komplikace je například i to, že pracuji v IT a bez počítače a internetu se neobejdu. Nikdy mě však nezajímaly pornografické stránky, ani chat. Překvapivě spíše stránky zpravodajsví, ale myslím, že se to nedá "shodit" pouze na ně.

Projevilo se to samozřejmě ve všech oblastech mého života. V sociální, finanční i zdravotní. Napsat, že jsem z toho dlouhodobě (opravdu dlouhodobě) naprosto zoufalý by bylo opravdu slabé slovo. Nejedná se rozhodně o záležitost několika málo posledních měsíců, ale o záležitost mnoha let.

Můj dotaz zní, zda v České republice existuje nějaký specializovaný odborník, který by mi s tím dokázal pomoci. Zkusil jsem z vlastní iniciativy v minulosti navšťěvovat dva psychology a jednoho psychiatra, ale neměl jsem vůbec pocit, že mi to nějak pomáhá a tak jsem to po nějaké době vždy ukončil pro bezvýslednost.

Prosím tedy o info, zda se na toto někdo specializuje.

Děkuji a jsem s pozdravem
Dobrý den,

Z toho co píšete, vypadá, že Váš problém je pravděpodobně hlubšího charakteru, a je možné, že za prokrastinací a závislostí na internetu jsou další souvislosti, kterým je potřeba porozumět a pojmenovat je. V této situaci bych Vám asi doporučila zkusit náš svépomocný program. Pokud se Vaše prokrastinace a závislost na internetu jeho absolvováním nijak nezmění, lze předpokládat, že problém je pravděpodobně hlubší a že je třeba mu věnovat pozornost prostřednictvím psychoterapie. V tomto případě bych Vám doporučila návštěvu nějakého psychologa nebo psychoterapeuta, se kterými byste mohl tomuto problému více porozumět. Bohužel neznám nějaký tým odborníku, kteří se tímto problémem zajímají, a podle mého názoru ani není nutné na tento problém vyhledat odborníka na prokrastinaci, ale stačí jen dobrého psychoterapeuta.

S pozdravem

Petra Holcnerová
09.01.2011 - Jak dlouho? Jak dlouho trvá přibližně "boj" s prokrastinací? Dá se říci, že po určitém časovém úseku dochází k odbourání určitých zlozvyků vedoucích k prokrastinaci? Jak dlouho???
Dobrý den,

na Vaši odpověď se bohužel nedá jednoznačně odpovědět. Délka boje s prokrastinací záleží na mnoha okolnostech, jakými jsou například její závažnost, jádrový psychický problém, se kterým prokrastinace souvisí, motivace samotného člověka či jeho aktuální životní situace.
Náš svépomocný program je koncipován na 30 dní, ale spíše bych to charakterizovala tak, že boj s odkládáním úkolu je celoživotní a bývá možné, že v obtížné životní situaci se může určitá míra prokrastinačních tendencí vrátit.

S pozdravem

Petra Holcnerová

Na začátek « 1 16 31 46 61 68 69 70 71 72 73 74 75 » Na konec


1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy Magistrát HMP Všeobecná fakultní nemocnice v Praze Úřad vlády České republiky