Pro osoby blízké

Zodpovědné dotazy položené osobami blízkými a rodinými příslušníky.

Položit dotaz

Na začátek « 1 16 31 46 61 66 67 68 69 70 71 72 75 » Na konec
11.01.2011 - Nesoustředěnost Mám veliký problém se soustředit a myslím si, že i proto učit. Nevím jak si pomoci, snažím se nemyslet na věci, které mě rozptylují, ale stejně to nejde a myšlenky přichází samy.
Dobrý den,
problémy s koncetrací mohou být důsledkem nějakého aktuálního psychického problému nebo náročně životní situace. Pokud s tím máte dlouhobé problémy nebo aktuální neschopnost soustředit se výrazně zasahuje do Vašeho každodenního fungování, doporučuji vyhledat odborníka, a zkusit jeho prostřednictvím více porozumět tomu, co se ve Vašem životě děje.

s pozdravem

Petra Holcnerová
11.01.2011 - Kdy to je prokrastinace? Jak rozeznam ze trpim prokastrinaci a kdy se muze mluvit o pretizeni z duvodu (neprimereneho)mnozstvi prace, resp. kdy poznam jestli netrpim tzv.burn-out?
V dnesny dobe pracovat nadcasy je tak normalni ze je ostuda nedelat to....bohuzel. Otazkou je - co je to vlastne nadcas? Zakon sice stanovuje pracovni dobu, ale v zamestnani musi byt ukol splnen...a nikoho nezajima jestli to je mozne v pracovnim case.... no, to je jen takova uvaha
Dekuju za odpoved
Dobrý den,

prokrastinace je chování, které může mít mnoho důvodů. Jedním z nich, jak sama uvádíte, může být právě dlouhodobá přepracovanost. Prokrastinaci můžeme tedy vnímat jako signál, že něco v našem životě není v pořádku.

s pozdravem

Petra Holcnerová
Na začátek « 1 16 31 46 61 66 67 68 69 70 71 72 75 » Na konec


1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy Magistrát HMP Všeobecná fakultní nemocnice v Praze Úřad vlády České republiky