Pro osoby blízké

Zodpovědné dotazy položené osobami blízkými a rodinými příslušníky.

Položit dotaz

Na začátek « 1 16 31 46 61 65 66 67 68 69 70 71 75 » Na konec
12.01.2011 - Prokrastinace Dobrý den,
jsem "těžký prokrastinátor" a jsem z tohoto stavu, který má konečně název, zoufalý... ničím si tímto úspěšně veškeré moje snahy o slušné zaměstnání, nebo příjem... dokážu odsouvat i prioritní úkoly, které musím splnit abych se alespoň uživil, a tím se dostávám do finanční pasti, dokonce jsem se kvůli svému chování i rozvedl a přišel o práci. Poraďte, jak nejlépe pracovat s vaším programem, od kterého si slibuji alespoň nějakou změnu. Stejně jako v jednom dotazu, i já jsem navštívil několik terapeutů, celkem tři, ale po určité době jsem měl dojem, že to nikam nevede... tak nevím. Můj stav už není jen o "chtění" se změnit, ale i o nutnosti... Potřebuji pomoc, ale skutečně pořádně nevím, kam a na koho se obrátit...

Děkuji a přeji všem krásné dny
Dobrý den,

Z Vašeho popisu je patrné, že prokrastinační tendence Vám vážně narušují Váš život. Ve Vašem případě doporučuji si pořádně projít svépomocný program a zkusit se poctivě každý den přihlašovat a porovnávat Vaše plány s realitou. Pokud se tím nijak Vaše problémy nezmenší, jediné co zbývá opět doporučit je nějaká odborná psychologická pomoc. Rozumím tomu, že jste trochu od vyhledání psychologické pomoci odrazen svými minulými zkušenostmi. Zde je nutné podotknout, že v životě člověka se vyskytují období, kdy je citlivější na psychologické intervence a vnímá je jako velmi užitečné, s obdobími, kdy si z psychologických intervencí odnáší méně. Takže je klidně možné, že tentokrát budete na psychologické intervence více připravený. Dále je klidně možné, že vhledem k charakteru Vašich potíží nebude dostačujících pět či deset sezení, ale že práce na této problematice může trvat několik měsíců i let, takže v tomto případě bych Vám doporučovala více trpělivosti.

S pozdravem

Petra Holcnerová
12.01.2011 - Jak se k tomu donutit? Jak se mám donutit, abych něco neodkládal, dokud to jde? Mi to zkrátka nejde, dokopat se k tomu, abych to udělal.Omlouvám se, jestli byla má otázka příliš stručná.
Děkuji
Dobrý den,

V sekci „zeptejte se“ naleznete článek s názvem "Jak s prokrastinací bojovat?", který uvádí několik tipů, jak s prokrastinací pracovat.

S pozdravem

Petra Holcnerová
Na začátek « 1 16 31 46 61 65 66 67 68 69 70 71 75 » Na konec


1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy Magistrát HMP Všeobecná fakultní nemocnice v Praze Úřad vlády České republiky