Pro osoby blízké

Zodpovědné dotazy položené osobami blízkými a rodinými příslušníky.

Omlouváme se za dočasně nefunkční systém online poradny.

Položit dotaz

Na začátek « 1 16 31 46 58 59 60 61 62 63 64 75 » Na konec
08.02.2011 - Prokrastinace - kde hledat pomoc? Dobrý den,
celkem nedávno jsem s e dověděl, že moje celoživotní potíže mají i jiné jméno než lenost a neschopnost. Myslím, že jsem opravdu těžký prokrastinátor a moje chování je skutečně sebezničující. Jsem fyzik, mám svoji práci rád, ale nedokážu ji skutečně dělat. Potěší mne každý nový úkol nebo nápad, do čeho se pustit a s vervou se k práci hlásím, ale typický výsledek je, že všechno dodělávám v šibeničných lhůtách dlouho po termínu, zpravidla úplně fyzicky a psychicky na dně. Jediná záchrana je, že opravdu většinou stíhám udělat měsíční práci za tři dny, ale to už dlouho nebude, trpělivost lidem kolem mne dochází a nežiju žádný život, protože neustále mám v hlavě úzkost z věcí, které už měly být dávno udělané a na nnic nemám čas. Myslím, že potřebuji odbornou pomoc a nejsem si jistý, kam se mám obrátit.
Dobrý den,

ve vašem případě vám doporučuji obrátit se na psychoterapeuta nebo psychologa a vaši situaci s ním více popsat.

s pozdravem

Petra Holcnerová
07.02.2011 - Učení Dobrý den, mám takový problém s učením,možná kvůli internetu nebo své lásce muzice,které věnuji spoustu času a nebo jen nějakým psychickým blokem. Můj problém spočívá v tom , že i když vím že bych se měl učit a že když to neudělám tak bude problém, tak se prostě neučím. Nedokážu překonat to že mě to prostě nebaví.Už od mala mám takový problém že to co mě nebaví odložím, či se k tomu vrátím za pár let. Jsem ve 4.ročníku a čeká mě maturita.Učebnici jsem neotevřel tak od konce 9. třídy na základní škole.Rád bych nějak překonal tu 'nechuť ' k učení. Nevím jestli mi dokážete pomoc ale potřeboval bych. Děkuji za váš čas.
Dobrý den,

ve vašem případě jde pravděpodobně o to, že nejste zvyklý - naučený dělat věci, které vás nebaví. Zde je tedy potřeba se naučit dělat věci, které vás nebaví a toho dosáznete pouze "tréninkem", při kterém se budete pouštět do nezábavných aktivit. Po několika měsících si na to zvyknete (naučíte se to) a bude vám potom činit mnohem menší problém se pustit do aktivit, které vás nebaví.
Zde bych vám doporučila se přihlásit do našeho svépomocného programu pro prokrastinaci, kde si můžete každý den naplánovat kolik hodin se budete učit na maturitu, a pak si to jen kontrolovat, zda se vám váš plán podařil splnit. Dále tam naleznete rady a tipy, jak co nejsnáze dodržet vaše předsevzetí.

s pozdravem

Petra Holcnerová

s pozdravem

Petra Holcnerová
Na začátek « 1 16 31 46 58 59 60 61 62 63 64 75 » Na konec


1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy Magistrát HMP Všeobecná fakultní nemocnice v Praze Úřad vlády České republiky