Pro osoby blízké

Zodpovědné dotazy položené osobami blízkými a rodinými příslušníky.

Omlouváme se za dočasně nefunkční systém online poradny.

Položit dotaz

Na začátek « 1 16 31 46 55 56 57 58 59 60 61 75 » Na konec
27.02.2011 - perfekcionismus a obdiv Dobrý den,
ve vašem testu mi vyšlo, že jsem těžký prokrastinátor. Prokrastinace ovlivnuje můj život již dlouho. Dívala jsem se na svépomocnou aplikaci a zarazila jsem se u motivace. Když jsem vyškrtala vnější vlivy to, že prostě musím, tak jsem si uvědomila, že přes nereálnou snahu být perfektní se snažim získat obdiv okolí. Mojí jedinou motivací je tedy udělat práci perfektně a pak získat obdiv. V podstatě se snažím "koupit si" obdiv. Kdykoliv mi v minulosti začalo něco jít (sport,škola) a všichni uznali, že mi to jde, tak v tom momentě mně to přestalo zajímat.
Chtěla bych poděkovat za svépomocnou aplikaci, která mi pomohla se na sebe samou dívat jinak a chtěla bych se zeptat, jestli za tím stojí nízké sebevědomí, nebo něco jiného? A co se s tím dá dělat.
Dobrý den,

jsme rádi, že se vám naše aplikace líbí. Perfekcionismus se obvykle člověk naučí v dětství od svých rodičů, kteří své sklony k perfekcionismu "uplatňovali" i na svých dětech. S perfekcionismem nemusí být vždy nutně spojeno nízké sebevědomí, ale pokud jsou tyto dvě vlastnosti propojené, má to často na život člověka mnohem větší negativní vliv, než jen samotný perfekcionismus.

s pozdravem

Petra Holcnerová
26.02.2011 - jak hledat odborníka Dobrý den,

se zájmem jsem si přečetla Vaše stránky, zvláště pak kapitolu o prokrastinaci. Líbí se mi Vaše odpovědi na zde položené dotazy. I já bych chtěla pracovat na ,,svém problému" a nejlépe si o něm promluvit s někým kvalifikovaným. V jiných dotazech často lidi směřujete, aby si promluvili s někým kvalifikovaným, obrátili se na terapeuta. Můžete mi prosím konkrétně doporučit nějakého terapeuta, případně doporučit, jakým způsobem najít dobrého odborníka, kde hledat? Netrpím psychiatrickou chorobou, spíš hledám psychoterapeuta, se kterým bych si mohla promluvit o hodnotách, uspořádání vlastního života, jakým způsobem na sobě pracovat..

Děkuji za odpověd,
s pozdravem Helena
Dobrý den,

seznam kvalifikovaných psychoterapeutů můžete najít na stránkách www.psychoterapeuti.cz v adresáři psychoterapeutů. Pokud budete mít zájem o konkrétní kolegy, se kterými mám dobré zkušenosti, napište mi na moji adresu holcnerova@adiktologie.cz, a já vám mohu nějaké doporučit.

s pozdravem

Petra Holcnerová
Na začátek « 1 16 31 46 55 56 57 58 59 60 61 75 » Na konec


1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy Magistrát HMP Všeobecná fakultní nemocnice v Praze Úřad vlády České republiky