Pro osoby blízké

Zodpovědné dotazy položené osobami blízkými a rodinými příslušníky.

Položit dotaz

Na začátek « 1 16 31 46 55 56 57 58 59 60 61 72 » Na konec
07.02.2011 - Učení Dobrý den, mám takový problém s učením,možná kvůli internetu nebo své lásce muzice,které věnuji spoustu času a nebo jen nějakým psychickým blokem. Můj problém spočívá v tom , že i když vím že bych se měl učit a že když to neudělám tak bude problém, tak se prostě neučím. Nedokážu překonat to že mě to prostě nebaví.Už od mala mám takový problém že to co mě nebaví odložím, či se k tomu vrátím za pár let. Jsem ve 4.ročníku a čeká mě maturita.Učebnici jsem neotevřel tak od konce 9. třídy na základní škole.Rád bych nějak překonal tu 'nechuť ' k učení. Nevím jestli mi dokážete pomoc ale potřeboval bych. Děkuji za váš čas.
Dobrý den,

ve vašem případě jde pravděpodobně o to, že nejste zvyklý - naučený dělat věci, které vás nebaví. Zde je tedy potřeba se naučit dělat věci, které vás nebaví a toho dosáznete pouze "tréninkem", při kterém se budete pouštět do nezábavných aktivit. Po několika měsících si na to zvyknete (naučíte se to) a bude vám potom činit mnohem menší problém se pustit do aktivit, které vás nebaví.
Zde bych vám doporučila se přihlásit do našeho svépomocného programu pro prokrastinaci, kde si můžete každý den naplánovat kolik hodin se budete učit na maturitu, a pak si to jen kontrolovat, zda se vám váš plán podařil splnit. Dále tam naleznete rady a tipy, jak co nejsnáze dodržet vaše předsevzetí.

s pozdravem

Petra Holcnerová

s pozdravem

Petra Holcnerová
07.02.2011 - Vysoká škola zbytečně nedokončená a dluhy Dobrý den,

mám bratra 26 let!, který se s velkými obtížemi držel na vysoké škole, přitom je chytrý (vše odevzdával po termínu), školu dělal o 2 roky déle a nakonec těsně před státnicemi musel odejít (nedonutil se - ani my jeho, odevzdat ani napsat bc práci), takže mu chybělo opravdu málo, byl krok od dokončení školy. Poslední půlrok tam ani nechodil, přitom jsme mu říkali, že mu každý den naskakuje dluh za placenou dobu studia. Takže je zadlužený všude možně.

Velmi rád pije (každý den), nepracuje, žije u mámy zdarma a na dluh a jen sedí na facebooku u pc nebo v hospodě za peníze kamarádů.

Problém je i dojít k zubařce, i když ho máma v jeho 26 letech objedná. Několikrát tam nepřišel a zubařka už ho nechce vidět, přitom ho bolel zub. Slíbí do očí, že něco udělá, někam půjde a vy rovnou víte, že to tk nebude, přitom v tu chvíli působí přesvědčivě. Atd atd.

Poradíte prosím, co s tím?
Dobrý den,

z toho co píšete je dost pravděpodobné, že za chováním vašeho bratra může být skrytý jiný problém. V jeho případě bych doporučovala konzultaci u psychologa, aby spolu více porozuměli tomu, co ho vlastně trápí. Pokud bratr odmítne vyhledat psychologa a vás nebo vaší matku také jeho chování trápí, doporučuji zkusit probrat vaši rodinnou situaci s psychologem nebo psychoterapeutem i bez vašeho bratra a možná, že společně přijdete na to, jak ho více namotivovat, aby psychologa naštívil sám.

s pozdravem

Petra Holcnerová
Na začátek « 1 16 31 46 55 56 57 58 59 60 61 72 » Na konec


1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy Magistrát HMP Všeobecná fakultní nemocnice v Praze Úřad vlády České republiky