Pro osoby blízké

Zodpovědné dotazy položené osobami blízkými a rodinými příslušníky.

Omlouváme se za dočasně nefunkční systém online poradny.

Položit dotaz

Na začátek « 1 16 31 46 54 55 56 57 58 59 60 61 75 » Na konec
04.03.2011 - Prokrestinace Som elitny, retazovy prokrestinator prakticky 35 rokov. Ked si to spatne uvedomim, tak som stratil nie dni, ale roky casu. Mam sancu sa este zmenit? Mozem podnikat? Dcera (16) sa zacina prejavovat podobne. Ako zabranit tomu, aby do toho hupla?
Dobrý den,

oceňuji Vaši sebereflexi a zájem o chování Vaší dcery. Na změnu návyků není nikdy pozdě. Doporučuji Vám, abyste si přečetl naše rady uvedené na webu, popř. se zalogoval do naší svépomocné aplikace. Pokud ani toto nepomůže, doporučuji Vám navštívit psychologa či psychoterapeuta, který by Vám pomohl porozumět Vašemu chování. Stejně tak bych postupovala i v případě Vaší dcery.
Přeji vám oběma hodně úspěchu při práci na změně!

S pozdravem
Monika Nevoralová
02.03.2011 - Prokrastinace/Syndrom vyhoření Dobrý den, do nedávné doby jsem byla schopna efektivně řídit svůj čas a zvládat studium dvou vysokých škol a současně i práci. Vše se zlomilo před rokem, v době, kdy jsem měla psát dvě bakalářské práce. První jsem zvládla během týdne, ale s druhou jsem nemohla hnout. Seděla jsem nad tím od rána do večera, ale nebyla schopná napsat ani slovo. Nakonec jsem to i vzdala. Od té doby mám velké problémy s odkládáním povinností, vše dělám na poslední chvíli a občas termíny ani nedodržím. Problém je, že i když vím, co bych měla dělat, jak vyhazuji svůj čas atd Tak nejsem schopná nic proti tomu dělat. Konzultovala jsem to i s koučem, který mi řekl, že mi chybí motivace a nějaký pokrok bude opravdu těžký. Jaký postup doporučujete. Jak začít pracovat na zlepšení a jak vytrvat?
Dobrý den,

je dost pravděpodobné, že vaše aktuální prokrastinace může souviset s náročným odbobím, které popisujete. Ve vašem případě vám doporučuji se zkusit řídit podle našich rad uvedených na webu, zkuste se zalogovat do naší svépomocné aplikace a pořádně si jí projít. Pokud se vám nepodaří ani tak s vaší prokrastinací nějak pohnout, doporučuji navštívit psychologa nebo psychoterapeuta.

s pozdravem

Petra Holcnerová
Na začátek « 1 16 31 46 54 55 56 57 58 59 60 61 75 » Na konec


1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy Magistrát HMP Všeobecná fakultní nemocnice v Praze Úřad vlády České republiky