Pro osoby blízké

Zodpovědné dotazy položené osobami blízkými a rodinými příslušníky.

Položit dotaz

Na začátek « 1 16 31 46 54 55 56 57 58 59 60 61 72 » Na konec
10.02.2011 - Děkuji Dobrý den,
předem bych Vám chtěla poděkovat za tyto stránky. Do včerejška jsem neměla o prokrastinaci ani ponětí. Setkala jsem se s výrazem "studentský syndrom", který mě dovedl až sem... a zjistila jsem, že se mě to všechno tak trošku týká.
Stojím totiž před třetí bakalářkou, dvě předchozí jsem samozřejmě nedodělala. Nemyslím si o sobě, že jsem líná nebo hloupá, ale ono to prostě nejde. I když je to obrovská ztráta peněz (školné) i času (3 roky studia), nedokážu to napsat. Mám pocit, že moje práce musí být perfektní, bez nároku na kritiku. Nemám problémy ani se zkouškami ani s úkoly v práci, ale před tímto - pro mě velkým cílem - se vždycky zastavím. Rodiče se mě už na studium raději neptají. Vlastně už nikdo.
Ve Vašem testu mi vyšel silný prokrastinátor, chtěla bych to změnit. Moji vrstevníci přemýšlí o založení rodiny, já přemýšlím jak konečně dopsat bakalářku.
Přečetla jsem si zde všechny rady a pomůcky, naplánovala jsem si úkoly v deníčku prokrastinace... ale pořád si nejsem jistá, jestli mé tažení bude tentokrát vítězné. Co myslíte?
Přeji Všem síly do boje :)
Dobrý den,

jsme rádi, že vám naše stránky připadají užitečné. Z toho co píšete vypadá,že vaše prokrastinace může souviset s vaším nadměrným perfekcionismem. Myslím si, že pokud budete důsledně postupovat podle doporučení na našich webových stránkách a nenecháte se odradit počátečními neúspěchy, které jsou při každé snaze o změnu přirozené, máte časem naději na úspěch. Určitě bych doporučovat více věnovat pozornosti vašemu myšlení, které má perfekcionistické rysy, a tím brání dokončení vašeho studia.
Pokud by se vám to náhodou dlouhobě nedařilo, asi bych doporučila vyhledat odbornou psychologickou pomoc.

Přeji hodně úspěchu.
s pozdravem

Petra Holcnerová
08.02.2011 - Prokrastinace - kde hledat pomoc? Dobrý den,
celkem nedávno jsem s e dověděl, že moje celoživotní potíže mají i jiné jméno než lenost a neschopnost. Myslím, že jsem opravdu těžký prokrastinátor a moje chování je skutečně sebezničující. Jsem fyzik, mám svoji práci rád, ale nedokážu ji skutečně dělat. Potěší mne každý nový úkol nebo nápad, do čeho se pustit a s vervou se k práci hlásím, ale typický výsledek je, že všechno dodělávám v šibeničných lhůtách dlouho po termínu, zpravidla úplně fyzicky a psychicky na dně. Jediná záchrana je, že opravdu většinou stíhám udělat měsíční práci za tři dny, ale to už dlouho nebude, trpělivost lidem kolem mne dochází a nežiju žádný život, protože neustále mám v hlavě úzkost z věcí, které už měly být dávno udělané a na nnic nemám čas. Myslím, že potřebuji odbornou pomoc a nejsem si jistý, kam se mám obrátit.
Dobrý den,

ve vašem případě vám doporučuji obrátit se na psychoterapeuta nebo psychologa a vaši situaci s ním více popsat.

s pozdravem

Petra Holcnerová
Na začátek « 1 16 31 46 54 55 56 57 58 59 60 61 72 » Na konec


1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy Magistrát HMP Všeobecná fakultní nemocnice v Praze Úřad vlády České republiky