Pro osoby blízké

Zodpovědné dotazy položené osobami blízkými a rodinými příslušníky.

Položit dotaz

Na začátek « 1 15 29 43 54 55 56 57 58 59 60 70 » Na konec
07.02.2011 - Ani ten nadpis tématu nedokážu vymyslet Zdravím, trpím těžkými depresemi, léčba nezabírá, nedávno jsem si přečetl článek o prokrastinaci a nějak jsem se v tom našel. Poslední dobou mám problémy s veškerou činností. Nedokážu se na nic soustředit, pokud mám něco spočítat, rozhodnout, nejde to, nevidím v ničem smysl a řešení. Například nejsem schopen se rozhodnout, co napsat do kolonek ve vašem online dotazníku. Jsem schopen zafungovat pouze ve velmi vypjatých situacích, kdy jde například o život. Když to jde, takové situace vyhledávám. To se cítím dokonce i šťastný a rozhodný. V běžném životě jsem téměř nepoužitelný a dostalo mě to do stavu, kdy jsem dlouhodobě téměř bez prostředků.
Dobrý den,

ano chronická prokrastinace bývá příznakem depresivní poruchy. Pokud píšete, že vaše léčba nezabírá, asi bych to probrala s vaším psychiatrem, včetně dalších možností léčby. Pokud nejste v psychoterapii, ve vaší situaci bych vám ji vřele doporučila.

s pozdravem

Petra Holcnerová
07.02.2011 - Vymluvy Vcelku by me zajimalo, zda-li si vazne myslete, ze kdyz si vymyslite dalsi vymluvu, pcoc neco nedelat (je to nemoc) ze to opravdu pomuze? Prijde me to cele totiz desne vtipne. A predem upozornoji, ze odkazani na to, ze tuto vymluvu pouzivaji i jinde ve svete opravdu nic neznamena.
Dobrý den,

posláním našich stránek není to, aby si lidé našli omluvu pro určitý typ svého chování. Naopak popularizováním tohoto tématu se snažíme, aby lidé spíše porozuměli tomu, co se s nimi děje a pak i proč se jim to děje. Identifikování problému a jeho porozumění pak vede k tomu, že lidé mohou své chování, které jim komplikuje život, změnit a začít žít tak spokojenější život.
Chronická prokrastinace není nemoc, může to být jen příznak toho, že v životě člověka není něco v pořádku. Řekla bych, že je to podobné jako když někdo trpí douhodobě nechutenstvím a díky tomu začíná ztrácet váhu. Tento příznak nás také může upozornit, že v životě člověka není něco v pořádku a je potřeba prozkoumat na somatické, sociální i psychologické úrovni, co se vlastně děje. Tedy najít problém a pak s ním pracovat.

s pozdravem

Petra Holcnerová
Na začátek « 1 15 29 43 54 55 56 57 58 59 60 70 » Na konec


1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy Magistrát HMP Všeobecná fakultní nemocnice v Praze Úřad vlády České republiky