Pro osoby blízké

Zodpovědné dotazy položené osobami blízkými a rodinými příslušníky.

Omlouváme se za dočasně nefunkční systém online poradny.

Položit dotaz

Na začátek « 1 16 31 46 53 54 55 56 57 58 59 61 75 » Na konec
15.03.2011 - Prokrastinace Dobrý den,
udělala jsem si Váš test a vyšlo mi, že jsem těžký prokrastinátor. Na jednu stranu jsem ráda, protože jsem už sama sebe nenáviděla za to, že se jen "válím". Ale na druhou stranu se děsím. Nechci už být taková do této chvíle jsem ani nevěděla, že existuje nějaká prokrastinace.
Už ani nedodžuju ranní vstávání - nastávím si budík a slíbím si, že vstanu a půjdu třeba pustit psy. Ale ani takovou to promitivní věc nejsem schopná udělat. Pak se mi stává, že se doslova "vykopu" s postele až třeba v jednu hodinu odpoledne (jsem student a školu mám jen 2x týdně) a to jsem tak unavená z toho válení a otrávená z povinností, že jdu znovu do pokoje a buď jen tak koukám nebo zapnu počítač nebo se podívám na televizi.
Nejvíc si všechno vyčítám v období zkoušek. Když se mám učit, tak raději uklidím celý dům, jen abych to odsunula. Za odměnu že uklidím si sednu koukám na tv, ale pak večer to na mě všechno padá a já nemůžu usnout kvůli neskutečné úskosti, že zase nic nestíhám a že to nemůžu dokazat. Díky tomu celou noc jen spytuji svědomí a nadávam sama sobě až se sama před sebou doslova "stydím". A druhý den když mám vše ze včera uklizeno, tak je mi pro změnu "blbě" a zase se na to vykašlu. Nevím co mám dělat:-(
Zkoušela už jsem Svépomoc - pomohla mi hodně věcí si uvědomit.
S pozdravem ...................
Dobrý den,

určitě bych ve vaší situaci doporučovala zkusit náš svépomocný program, což jste už udělala, a jsme rádi, že vám pomohl si hodně věcí uvědomit. Pokud se problémy nezlepší ani s pomocí svépomocného programu, pak bych doporučovala návštěvu psychologa nebo psychoterapeuta.

s pozdravem

Petra Holcnerová
15.03.2011 - Nedokážu vydržet u učení... Ahoj, Jsem kluk a je mi 15 let (Bude 16).. Chtěl jsem se zeptat.. Školu jsem měl na základce v pohodě.. Nikdy jsem se učit nemusel, protože jsem většinou prolezl na trojky.. Přešel jsem na střední, kde jsem na tom hodně špatně.. Snažím se učit, ale nejde to.. Nevydržím u toho sedět.. 10 minut se učím a pak jdu pro jídlo, vrátím se, jdu na záchod, sprcha, televize a učení vlastně nic.. Ráno, když vstávám, tak si uvědomím, že jsem vlastně nic neudělal.. Je mi to dost trapný.. Vadí mi, že se nedokážu překonat.. Potřeboval bych nějakou radu, jak bych se mohl vlastně učit, abych u toho vydržel..
Dobrý den,

na Vaší situaci se hodí svépomocný program, který najdete na těchto stránkách v oddílu Změňte se, kde jednak můžete více porozumět tomu, proč takto věci odkládáte, získat tipy, jak s prokratinací bojovat, a případně k tomu využít i online deníček, prostřednictvím kterého si budete plánovat, kolik hodin strávíte učením.

s pozdravem

Petra Holcnerová
Na začátek « 1 16 31 46 53 54 55 56 57 58 59 61 75 » Na konec


1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy Magistrát HMP Všeobecná fakultní nemocnice v Praze Úřad vlády České republiky