Pro osoby blízké

Zodpovědné dotazy položené osobami blízkými a rodinými příslušníky.

Položit dotaz

Na začátek « 1 16 31 46 52 53 54 55 56 57 58 61 72 » Na konec
26.02.2011 - jak hledat odborníka Dobrý den,

se zájmem jsem si přečetla Vaše stránky, zvláště pak kapitolu o prokrastinaci. Líbí se mi Vaše odpovědi na zde položené dotazy. I já bych chtěla pracovat na ,,svém problému" a nejlépe si o něm promluvit s někým kvalifikovaným. V jiných dotazech často lidi směřujete, aby si promluvili s někým kvalifikovaným, obrátili se na terapeuta. Můžete mi prosím konkrétně doporučit nějakého terapeuta, případně doporučit, jakým způsobem najít dobrého odborníka, kde hledat? Netrpím psychiatrickou chorobou, spíš hledám psychoterapeuta, se kterým bych si mohla promluvit o hodnotách, uspořádání vlastního života, jakým způsobem na sobě pracovat..

Děkuji za odpověd,
s pozdravem Helena
Dobrý den,

seznam kvalifikovaných psychoterapeutů můžete najít na stránkách www.psychoterapeuti.cz v adresáři psychoterapeutů. Pokud budete mít zájem o konkrétní kolegy, se kterými mám dobré zkušenosti, napište mi na moji adresu holcnerova@adiktologie.cz, a já vám mohu nějaké doporučit.

s pozdravem

Petra Holcnerová
13.02.2011 - Prokrastinace Dobry den,
udelala jsem si vas test z prokratinace, podle nehoz jsme tezky prokrastinator. Zkousela jsem pomoc svepomoci, zjistila jsem, ze jsem sama zkousela hodne veci, ktere doporucujete. Nikdy to ale nevydrzim dlouho. Je to jako bych se sama mucila. Nektere veci musim proste jen udelat. Ale nejak to nejde. Jsem studentka na VS. Mam relativne hodne samostatnych ukolu. Nejsem je schopna delat sama. Kdyz je nekdo za mnou, tak ano, ale nekdy to ani tak nejde, kousi si nehty, jim, mam bolesti hlavy, deprese. Mam docela dost problemy se sebevedomim. Mam strasny strach, ze me vyhodi, kdyz nebudu mit vysledky. A kdyz poradne nepracuju, tak je nemam. Nevim, jestli vlastne to co delam me bavi. Tedy vzdy kdyz udelam nejakou zkousku, tak vim, ze ano. Pak je ale vzdy utlum. Nevim, co mam delat. Byla jsem dokonce u terapeuta, ale nikdy jsme neresili primo prokrastinaci. Je to opravdu blby, ikdyz je na to termin, pripadam si spis lina, ale nechapu, proc neco nedelam.
Nejsou treba nejake skupiny, kde bych sdilela s ostatnimi, jak mi to nejde, nebo kde by poradili se svymi zkusenostmi.
Nechci narazit na dno, abych se mohla odrazit. Moc se bojim, ze se tak stane.
Diky za odpoved.
Dobrý den,

děkuji Vám, že jste se na nás obrátila. Z Vašeho dotazu je patrné, že zažíváte již nějakou dobu nepříjemné pocity a stavy. Ve Vaší situaci se velmi dobře orientujete, jste si vědoma, z čeho Vaše pocity pramení.
Pokusila jste se pro Vaší změnu něco udělat tím, že jste byla u terapeuta.
Doporučuju Vám obrátit se opět na nějakého klinického psychologa či psychoterapeuta, který by Vám pomohl se ve Vašem prožívání orientovat, pracoval by s Vámi na porozumění Vaší situaci a na hledání odpovědi na otázku, proč tomu tak je. Skupinová psychoterapie by Vám mohla přinést také užitek, nabízejí ji některé s pražských psychoterapeutických center. Už tím, že jste napsala dotaz aktivně řešíte svoji situaci a věřím, že v tom budete nadále pokračovat a úspěšné! Hodně štěstí a sil!

S pozdravem
Monika Nevoralová
Na začátek « 1 16 31 46 52 53 54 55 56 57 58 61 72 » Na konec


1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy Magistrát HMP Všeobecná fakultní nemocnice v Praze Úřad vlády České republiky