Pro osoby blízké

Zodpovědné dotazy položené osobami blízkými a rodinými příslušníky.

Položit dotaz

Na začátek « 1 15 29 43 49 50 51 52 53 54 55 57 70 » Na konec
02.03.2011 - Prokrastinace/Syndrom vyhoření Dobrý den, do nedávné doby jsem byla schopna efektivně řídit svůj čas a zvládat studium dvou vysokých škol a současně i práci. Vše se zlomilo před rokem, v době, kdy jsem měla psát dvě bakalářské práce. První jsem zvládla během týdne, ale s druhou jsem nemohla hnout. Seděla jsem nad tím od rána do večera, ale nebyla schopná napsat ani slovo. Nakonec jsem to i vzdala. Od té doby mám velké problémy s odkládáním povinností, vše dělám na poslední chvíli a občas termíny ani nedodržím. Problém je, že i když vím, co bych měla dělat, jak vyhazuji svůj čas atd Tak nejsem schopná nic proti tomu dělat. Konzultovala jsem to i s koučem, který mi řekl, že mi chybí motivace a nějaký pokrok bude opravdu těžký. Jaký postup doporučujete. Jak začít pracovat na zlepšení a jak vytrvat?
Dobrý den,

je dost pravděpodobné, že vaše aktuální prokrastinace může souviset s náročným odbobím, které popisujete. Ve vašem případě vám doporučuji se zkusit řídit podle našich rad uvedených na webu, zkuste se zalogovat do naší svépomocné aplikace a pořádně si jí projít. Pokud se vám nepodaří ani tak s vaší prokrastinací nějak pohnout, doporučuji navštívit psychologa nebo psychoterapeuta.

s pozdravem

Petra Holcnerová
27.02.2011 - perfekcionismus a obdiv Dobrý den,
ve vašem testu mi vyšlo, že jsem těžký prokrastinátor. Prokrastinace ovlivnuje můj život již dlouho. Dívala jsem se na svépomocnou aplikaci a zarazila jsem se u motivace. Když jsem vyškrtala vnější vlivy to, že prostě musím, tak jsem si uvědomila, že přes nereálnou snahu být perfektní se snažim získat obdiv okolí. Mojí jedinou motivací je tedy udělat práci perfektně a pak získat obdiv. V podstatě se snažím "koupit si" obdiv. Kdykoliv mi v minulosti začalo něco jít (sport,škola) a všichni uznali, že mi to jde, tak v tom momentě mně to přestalo zajímat.
Chtěla bych poděkovat za svépomocnou aplikaci, která mi pomohla se na sebe samou dívat jinak a chtěla bych se zeptat, jestli za tím stojí nízké sebevědomí, nebo něco jiného? A co se s tím dá dělat.
Dobrý den,

jsme rádi, že se vám naše aplikace líbí. Perfekcionismus se obvykle člověk naučí v dětství od svých rodičů, kteří své sklony k perfekcionismu "uplatňovali" i na svých dětech. S perfekcionismem nemusí být vždy nutně spojeno nízké sebevědomí, ale pokud jsou tyto dvě vlastnosti propojené, má to často na život člověka mnohem větší negativní vliv, než jen samotný perfekcionismus.

s pozdravem

Petra Holcnerová
Na začátek « 1 15 29 43 49 50 51 52 53 54 55 57 70 » Na konec


1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy Magistrát HMP Všeobecná fakultní nemocnice v Praze Úřad vlády České republiky