Pro osoby blízké

Zodpovědné dotazy položené osobami blízkými a rodinými příslušníky.

Omlouváme se za dočasně nefunkční systém online poradny.

Položit dotaz

Na začátek « 1 16 31 46 47 48 49 50 51 52 53 61 75 » Na konec
29.10.2011 - nuda Dobrý den, pobývám momentálně v zahraničí, kde studuji. Poslední dobou se nudím, nevím co bych dělala, nic mě nebaví-jediné východisko je internet. První co dělám, když přijdu domů nebo ze školy, tak zapínám notebook. Nejraději bych ho vyhodila. Stává se mi také, že jsem někde venku a už myslím na to jak se připojím, popřípadně shlédnu seriál. Nyní se mi i stává, že přijdu domu pozdě-například dnes ve 2 ráno a místo toho, abych šla spát, koukám na internet. Sama mám na sebe vztek, protože nic nedělám a nepracuji na sobě a v podstatě nežiju. Občas se musím přemlouvat, abych vyrazila někam do společnosti. Raději bych seděla doma na zadku...no hrůza. Co se s tím dá dělat? Existuje nějaká odborná pomoc? děkuju za odpověď a Váš názor.
Dobrý den,

v současné době prostupnost médií do běžného života je stále na vzestupné úrovni, otázkou je zda vám vaše situace, tak jak ji popisujete, způsobuje nějaké konkrétnější problémy. Popisujete celkovou nudu, v této oblasti se můžete zaměřit nejen na studium, ale např.na nějaké koníčky a strukturované vyplnění volného času. Ohledně odborné pomoci, lze použít svépomocný systém v adiktologické ambulanci on line, níže připojuji odkaz
https://poradna.adiktologie.cz/zmente-se/.
V případě potřeby osobního kontaktu, lze samozřejmě navštívit nějakou odbornou poradnu, bohužel však kontakty máme k dispozici pouze v ČR.
Pokud by jste měla nějaké další dotazy, můžete nás opět kontaktovat.

S pozdravem,
Mgr. Nora Staňková
15.10.2011 - Prokrastinace - literatura Dobrý den, prosím mohli byste mi doporučit nějaké knihy, které se prokrastinací zabývají? Mnohokrát děkuji. :)
Dobrý den,
kniha, která se celá zabývá prokrastinací vyšla v nakladatelství Portál v roce 2010. Má název Odložím to na zítra: jak si zorganizovat život bez zbytečného organizování a napsali ji Kathrin Passig a Sascha Lobo. (Recenze je např. zde: http://obchod.portal.cz/recenze/odlozim-to-na-zitra/30243/). Kniha hlavně pobaví, ale poskytne i některé praktické rady, jak prokrastinaci zvládat.
Odborná publikace, která v teoretické části poskytuje velmi detailní informace o prokrastinaci, je disertační práce kolegy Gabrhelíka, kterou je možno stáhnout zde: http://is.muni.cz/th/114738/fss_d/Proc_disertace_gab.pdf
Z praktického hlediska mohu vřele doporučit knihu Jak nebýt perfektní, ale úspěšný: Proč snaha o absolutní dokonalost nikam nevede (Autorka Janson Simone, vydala Grada v roce 2010).
Přeju příjemné a poučné čtení.
Jaroslav Vacek
Na začátek « 1 16 31 46 47 48 49 50 51 52 53 61 75 » Na konec


1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy Magistrát HMP Všeobecná fakultní nemocnice v Praze Úřad vlády České republiky