Pro osoby blízké

Zodpovědné dotazy položené osobami blízkými a rodinými příslušníky.

Omlouváme se za dočasně nefunkční systém online poradny.

Položit dotaz

Na začátek « 1 16 31 43 44 45 46 47 48 49 61 75 » Na konec
23.10.2012 - Prokrastinace Dobrý večer,
jsem student a zároveň pracující člověk. Obě činnosti provozují pár měsíců, ale od té doby šla má psychika doslova do háje. Je toho na mne tolik, že raději věci odkládám a nejlépe se na ně úplně vykašlu. Mnohdy příjdu ze školy a utíkám od problémů, práci se dokonce pomalu už vůbec nevěnuji. Probouzím se s pocity úzkosti a trpím nyní často depresemi. Co se týká mého přemýšlení, tak si připadám jako vygumovaný. Neumím se soustředit a mnohdy dělám rozhodnutí bez jakéhokoliv uvažování, to se také týká konverzace. Podle tohoto dotazníku, který sem zde našel, jsem nejspíš zjistil, že trpím tzv. prokrastinací. Jen bych byl radši, kdyby jste mi to podle těchto faktů potvrdili. Já osobně dávám vinu tomu, že jsem si toho vzal na sebe hodně. Dříve jsem takový nebýval. Nevím jestli by bylo pro mne lepší zanechat práce a věnovat se studiu a tím se sníží můj pocit stresu a prokrastinace. Zároveň však pracovat chci, jelikož mám v plánu něco vybudovat, ale s těmihle problémy to nelze. Jsem zralý na psychologa nebo je na to jednoduchá odpověd? Předem děkuji.
Dobrý den,

z vašeho krátkého popisu vám bohužel nemohu potvrdit ani vyvrátit, zda máte opravdu problémy s prokrastinací. Pokud se psychicky již nějakou dobu necítíte dobře (píšete, že se probouzíte s pocity úzkosti a že často trpíte pocity deprese), určitě bych vám doporučila se obrátit na klinického psychologa a s ním vaši situaci podrobně probrat.

s pozdravem

Petra Vondráčková
30.08.2012 - Prokrastinace Dobrý den,
zcela náhodně jsem si přečetla článek,kde prakticky píšou o mně:-( Netušila jsem,že moje chování posledních 2let,by mohlo být označeno jako nemoc??! Naprosto mě to,přinejmenším,zneklidnilo.Jsem již 11let v inv. důchodě (následek do roka havarovaných obou mých dětí,s trvalými následky),o psychické problémy tudíž nemám ,,nouzi".Veškeré mé chování jsem omlouvala tímto.Ale můj stav se začal horšit a já dělám jednu hloupost za druhou.Původně nevědomky,ale,když mi moje lenost párkrát i vyšla,odkládám skoro všechno s tím,že - nějak to dopadne!Strach z toho JAK mám,a velký,jenže jsem unavená o tom i přemýšlet.Sklouzla jsem tak hluboko,že asi z toho opět moje zdraví stávkuje a cítím,jak jdu dolů.Nic se neděje jen tak,zřejmě je ten článek pro mě upozornění,že je ještě čas se sebou něco udělat,srovnat se!!Poradíte mi,prosím,vás?Děkuji
Dobrý den,

z Vašeho popisu je znát, že jde o složitější problém, který Vás hodně zatěžuje. Je velmi dobré a pokládáme za první důležitý krok, že jste se rozhodla napsat. Vyřešit Váš problém touto cestou je bohužel asi nemožné. Ale rádi bychom Vám doporučily kontaktovat psychologa buďto v místě Vašeho bydliště. Kontakty na ně jistě naleznete na internetu.

S pozdravem Mgr. Markéta Šídová
Na začátek « 1 16 31 43 44 45 46 47 48 49 61 75 » Na konec


1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy Magistrát HMP Všeobecná fakultní nemocnice v Praze Úřad vlády České republiky