Pro osoby blízké

Zodpovědné dotazy položené osobami blízkými a rodinými příslušníky.

Položit dotaz

Na začátek « 1 16 31 42 43 44 45 46 47 48 61 72 » Na konec
12.12.2011 - odkladani telefonatu dobry den,dostala jsem se do financni nouze,mam dluhy kam se podivam,brala jsem si pujcky s tim,ze to spolu s manzelam budem platit,jenze manzel prisel o praci,nestiham platit pujcky a ostatni,na najmu dluzim opravdu moc penez,bydli nas v dome 6 lidi a ja jedina pracuju,ze zacatku jsem to zvladala,zvedat telefony a vyridit to,ale ted to odkladam a zavolam,az kdyz uz je jiste,ze mam tolik abych mohla neco zaplatit,kdyz mi nekdo vola,tak to nezvedam a spise cekam,ze se to nejak spravi samo,vim,ze by mela jit na socialku,vyplnit papiry a jit tam zpatky a vyridit to,ale neco ve me mi brani tam jit,mozna je to jenom lenost.
Dobrý den,

ve Vašem případě bychom doporučili obrátit se na některou ze specializovaných poraden, jejichž seznam najdete na této adrese - http://dluhy.obcanskeporadny.cz/index.php/kam-pro-radu . Toto by mohl být dobrý první krok pro řešení situace. Možná pro Vás bude přijatelné probrat si seznam lidí, kteří Vám volali, a kontaktovat je sama z vlastní iniciativy. Uděláte tím vstřícný krok a situace se stane přehlednější i pro Vás. Nicméně kdyby problémy s odkládáním povinností přetrvávaly, bude vhodné obrátit se na odborníka. Pro začátek můžete využít naši internetovou aplikaci - https://poradna.adiktologie.cz/otestujte-se/?poll_id=6 .

Přejeme hodně zdaru.
Anna Fomenková
29.11.2011 - Léčebná centra? Dobrý den,
zjevně prokrastinací trpím,školu jsem nedokončila jen díky chorobnému odkládání státnice,přetížená prací rozhodně nejsem,jak a kde se léčit,moje vůle na to nestačí.
Jsou nějaká specializovaná centra na lečbu toho fenoménu, příjde mi dosti mladý.
Děkuji a pěkný den.
Dobrý den,

pokud je mi známo, tak žádná specializovaná centra věnující se tomuto problému zatím nejsou, spíše lidé řeší tyto problémy s psychology nebo psychoterapeuty.

s pozdravem

Petra Vondráčková
Na začátek « 1 16 31 42 43 44 45 46 47 48 61 72 » Na konec


1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy Magistrát HMP Všeobecná fakultní nemocnice v Praze Úřad vlády České republiky