Pro osoby blízké

Zodpovědné dotazy položené osobami blízkými a rodinými příslušníky.

Omlouváme se za dočasně nefunkční systém online poradny.

Položit dotaz

Na začátek « 1 16 31 39 40 41 42 43 44 45 46 61 75 » Na konec
05.12.2013 - Prokrastinace Dobrý den, nějak ten život nestíhám, strašně let, snad co pamatuji, nestíhám povinnosti v práci ani doma. Pracuji ve vedoucí funkci, úkolů mám opravdu hodně, poslední léta si je zapisuji, a někdy ani to nestíhám, někdy se ani k pročtení úkolů nedostanu třeba 14 dní. Strašně moc mi to vadí, nestíhám domácí úklid jak bych chtěla (chci mít vše hezké, uklizené, ale nemám ani běžně) a tím vším vlastně celá léta hodně trpím. Nevím, jestli je to prokrastinace nebo co by to mohlo být? Už jsem si nechala udělat i grafologický rozbor, jestli mi nezjistí nějakou poruchu, ale nic, ten byl spíš pochvalný (byl-li upřímný). Hodně mi to vadí v práci, ráda bych udělala, co je třeba, co bych měla, ale nestíhám to. Na druhou stranu si myslím, že je více lidí, kteří toho mají také hodně - ale zvládají to. A ještě si přečtou knížku nebo podívají na film nebo jdou do přírody. To dá se říci skoro neznám, televizi poslouchám na sluchátka, abych ušetřila čas... Pomalu nestojí za to se tím zabývat, nemám moc daleko do důchodu, ale ráda bych přišla na to, je-li to jen množstvím práce, a nebo prokrastinace. V testu mi samozřejmě vyšlo těžký prokrastinátor... předem děkuji za Vaši odpověď.
Dobrý den,
možná není ani tak důležité, zda to, co popisujete je nebo není prokrastinace, ale spíš to, jestli Vám to vyhovuje nebo ne, jestli Vám je v tom dobře nebo Vás to spíš štve či ubíjí, a jestli s tím chcete něco dělat. Pokud chcete změnit své chování nebo aspoň porozumět tomu nestíhání, doporučuju se osobně obrátit na psychologa či terapeuta. Možná by Vám mohly pomoct i obecné rady, které jsou na našich stránkách pro prokrástinátory zveřejněné, ale vždycky je mnohem účinnější, když se pracuje s individuálními motivy, přáními a strastmi, což je možné pouze tváří v tvář. Ale abych aspoň částečně odpověděl na Váš dotaz - může to být prokrastinace, jestli Vás to uklidní. Rozpor mezi tím, co bych chtěl dělat a co bych dělat měl nebo co si myslím, že se ode mne očekává, je ale typický i pro jiná psychická strádání, kterým prokrastinace říkat nemusíme. Píšu to proto, abych Vás zas neuklidnil moc, abyste neměla pocit, že když je to tedy ta prokrastinace, tak je to v pohodě, a klidně si můžete trpět dál...
Jarda Vacek
30.09.2013 - prokrastinace Dobrý den,

chci poprosit o nějaký kontakt na pražského psychologa specializujícího se na prokrastinaci. Moje situace ještě komplikuje fakt, že jsem na vozíku, pročež pracuji hlavně z domova. Nejsem si proto s to naplánovat denní řád.

Díky za odpověď, zdraví


Jitka R.
Dobrý den,

bohužel konkrétního klinického psychologa, který by se věnoval v Praze prokrastinaci neznám, ale myslím si, že každý psycholog by měl být kompetentní vám v této oblasti pomoci.
s pozdravem

Petra Vondráčková
Na začátek « 1 16 31 39 40 41 42 43 44 45 46 61 75 » Na konec


1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy Magistrát HMP Všeobecná fakultní nemocnice v Praze Úřad vlády České republiky