Pro osoby blízké

Zodpovědné dotazy položené osobami blízkými a rodinými příslušníky.

Omlouváme se za dočasně nefunkční systém online poradny.

Položit dotaz

Na začátek « 1 16 31 38 39 40 41 42 43 44 46 61 75 » Na konec
22.01.2014 - prokrastinace Dobrý den,
rád bych se na Vás obrátil s prosbou o pomoc. Jsem studentem vysoké školy a peněz si vydělám pro svou potřebu dostatek z různých přivýdělků. Odkládání naprosto všeho od školy, přes pracovní povinnosti, kontaktování přátel až k práci na sobě (sport, učení jazyků) mi dělá ze života peklo. Jsem z toho nešťastný, ale přesto si vždy najdu nějakou výmluvu povinnostem se nevěnovat a raději čas zabíjet. Z Vašeho testu mi vyšla "těžká prokrastinace" a já vím, že přesně tak na tom jsem. Ve většině případů vždy své povinnosti nakonec splním na poslední chvíli, ale utrpí tak jejich kvalita. Vím, že mám na víc a chci to i zrealizovat. Je nějaká cesta, jak opravdu dosáhnout změny?
Děkuji,
Jan
Dobrý den,
cesta rozhodně existuje. Klíčem ke změně je motivace, důslednost a vytrvalost. Je třeba opravdu chtít, se změnou začít a vytrvat i přes případná škobrtnutí. Hodně pomáhá, když na to nejste sám. Ale ani odborná pomoc nespočívá v tom, že někdo udělá něco za Vás, dá Vám pilulku nebo mávne proutkem a Vám najednou půjde všechno samo... po té cestě musíte zkrátka vykročit a jít po ní Vy sám. Pomáhající odborník je pouze průvodcem. A velmi důležité je taky sebepoznání - co vlastně chci a na co mám?
Některé základní rady najdete na našem webu v sekci Přečtěte si, podrobněji Vám poradí knihy (např. Konec prokrastinace mohu doporučit), ale asi nejefektivnější je se obrátit na odborného poradce.
Mnoho zdaru přeje
Jarda Vacek
07.01.2014 - prokrastinace Dobrý den, dle vašeho testu mám těžkou formu prokrastinace.
Můžete mi doporučit na jakou odbornou poradnu v Brně?
Můj stav mi způsobuje mnoho pracovních i osobních problémů, např. nespavost, úzkost,
konflikty s okolím, vím že sám bez odborné pomoci se nedokazu donutit něco změnit.
Děkuji
Dobrý den,
pokud Vaše problémy "přerůstají" pracovní rámec a prokrastinace se projevuje i v oblasti širšího duševního zdraví (úzkosti, konflikty), doporučuji obrátit se na psychologickou poradnu či psychiatrickou ambulanci - v podstatě každý poradenský psycholog, psychoterapeut i psychiatr by Vám měl dokázat pomoci. Pokud chcete řešit pouze pracovní sféru, zkuste nějaký koučing, nabídka je velmi široká. Za všechny mohu doporučit kolegy z institutu GrowJOB. Jak psychologický, tak manažerský přístup v poradenství kloubí např. psycholog Roman Hytych. Připravte se ale na to, že za kvalitu si připlatíte.
Hodně zdaru! Štěstí a pohodu Vám přát nebudu, protože výsledky nejsou o štěstí a práce není o pohodě.
S pozdravem
Jarda Vacek
Na začátek « 1 16 31 38 39 40 41 42 43 44 46 61 75 » Na konec


1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy Magistrát HMP Všeobecná fakultní nemocnice v Praze Úřad vlády České republiky