Pro osoby blízké

Zodpovědné dotazy položené osobami blízkými a rodinými příslušníky.

Omlouváme se za dočasně nefunkční systém online poradny.

Položit dotaz

Na začátek « 1 16 31 37 38 39 40 41 42 43 46 61 75 » Na konec
09.04.2014 - Prokrastinace Dobrý den, je mi 24 a jsem studentka VŠ, v testu mi vyšlo (jak jsem předpokládala), že jsem těžký prokratinátor, měla jsem k tomu asi sklony odjakživa, ale vždy to mělo nějaké meze, povinnosti jsem plnila, pak přišlo přirozené uvolnění. Ale teď, možná trochu vlivem jistých zdrav. potíží se to rozjelo rychlostí pendolína a já z toho nějak nemohu vyskočit. Nejen, že odkládám přípravu na zk., ale také samotné zkoušky, je to frustrující. Ráda bych vše zkonzultovala s odborníkem, jaký postup byste mi doporučil? Děkuji za odpověď! Ivana
Dobrý den Ivano,
vřele Vám doporučuji využít Vašeho aktuálního odhodlání a na nějakého odborníka se okamžitě obrátit. Pomoci může psycholog, terapeut nebo i kouč, i když v případě jakýchkoliv zdravotních komplikací bych doporučil spíš psychologa nebo psychiatra, aby nebyl celkový zdravotní stav opomenut na úkor "řešení" prokrastinace. I proto Vám na prvním místě nedoporučuji naši svépomocnou aplikaci nebo třeba knížku, ale právě osobní konzultaci.
Přeju hodně úspěchů a dobré vykročení na cestě ke změně.
Jarda Vacek
05.04.2014 - Prokrastinace Dobrý den, v testu mi vyšlo že jsem těžký prokrastinik, jak závažné to může být, pokud i napsání tohoto dotazu trvalo 5 dní? Měl bych vyhledat odbornou pomoc, nebo to zkusit sám?
Dobrý den,
díky za stručný a jasný dotaz.
Zásadní je, jak moc Vás prokrastinace obtěžuje. Pokud odkládáte a vlastně Vám to nevadí, pak ani nemáte potřebu něco měnit. Pokud jste ale nespokojený a chcete s tím něco dělat, můžete začít sám třeba s podporou naší svépomocné aplikace. Uvidíte, zda se Vám podaří změny dosáhnout a udržet ji. Pokud by to nešlo vůbec nebo jen málo, pak můžete vyhledat odborníka. I ten ovšem bude chtít, abyste to byl Vy, kdo bude aktivně měnit svoje chování - prokrastinaci nelze odoperovat jako nádor, zbavit se jí znamená aktivně a dlouhodobě na sobě pracovat.
Přeju Vám výdrž a "sladké ovoce" z pozitivní změny.
Jarda Vacek
Na začátek « 1 16 31 37 38 39 40 41 42 43 46 61 75 » Na konec


1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy Magistrát HMP Všeobecná fakultní nemocnice v Praze Úřad vlády České republiky